zodpovědnost

12. září 2018 v 15:41 | Kim Lula |  téma týdne

Krásné téma týdne. Dokonale se mi hodí k pohoršenému článku - a navíc nemusím vymýšlet nadpis. No není život skvělý? Pokud se tu náhodou vyskytne někdo cizí, kdo jen náhodně prohledává články s názvem tématu týdne, předem varuju, že vám článek nejspíš nic nedá, protože nebudete vědět, o čem přesně mluvím.
Ale k věci. Nakrásně jsem se dozvěděla, že JYPimu zase zajebalo (...asi normální stav, neodsuzuju ho, jen bych ho praštila) a rozhodl se nechat debutovat skupinu. Ehm. Spíše školku. Jakože už když má debutující maknae okolo těch 14-16, přijde mi to už pěkně na hraně, obzvláště v korejském hudebním průmyslu. Ale nechat debutovat něco, co ještě ani nevychodilo základní školu, doprdele, co to jako je? Tohle někomu přijde... normální?

Nejhorší je, že přijde. Zde bych si dovolila citovat:

"Neberu vubec za problem to, kolik maji. Kolik bylo Taeminovi, kdyz debutoval? 14."

Taemin debutoval před deseti lety. V době, kdy se nás rodiče nebáli pustit hrát si do lesa. V době, kdy kpop průmysl neobsahoval tolik psychopatických rádoby fanoušků. V době, kdy se člověk nemusel dívat na to, jak každá nová skupina záhy po debutu přichází o veškerou svou psychiku. Ale... jak myslíte. V reakci na tento předrahý zlatem ceněný komentář z citace jsme s jedním z mála psychicky způsobilých lidí vedli poměrně obohacující konverzaci.


Jen... se snažím poukázat na to, že by si lidé měli uvědomit, že tohle prostě není v pořádku. Že prý se o ně postará Bang Chan. Lidi. Ten kluk je sám pořád dítě a už tak má na krku osm dalších chlapců, o které se musí postarat. Všchno jsou to děti, kterým je oznámeno: "Jsi leader, starej se." Prostě jim někdo vecpe pocit zodpovědnosti a jediné, co se pak děje, je to, že je ta zodpovědnost rozežere na kost a zůstane holé nic z toho, čím byli předtím. Mnozí z vás (fanoušků) jste sami pořád děti, nikdy jste pocit zodpovědnosti nezažili. Představte si, že vám někdo strčí do bytu 4 malé děti, když vy sami jste dítě, řeknou vám, abyste je pohlídali, a odejdou pryč. Představte si, že jedno dítě dostane horečku, další brečí, že má špatné sny, třetí si rozřízne ruku o kus plastu a čtvrté se opaří horkou vodou. A nikdo vám nepřijde pomoct, musíte to zvládnout sami. A teď si představte, že je vám 18-20 let a někdo vám svěří dalších 5-8 kluků mladších než jste vy, z nichž polovina trpí depresemi či jinými psychickými problémy. Jste s nimi každý den. Každý den, opakuji. A nikdo vám nepřijde pomoct, ne. Místo toho denně čtete na internetu negativní komentáře o tom, jak je vaše skupina nahovno, jak kopírujete jiné skupiny, jak je tenhle váš mladší kolega ošklivý/tlustý/neschopný. Jak vy jste neschopní. Opět opakuji - každý den. Neumíte si to představit, že? Nikdy jste ten pocit nezažili, že? Kdo normální by taky svěřil děti děcku.

A vy se pak divíte, že se ten a ten kus psychicky sesypal nebo že odchází ze skupiny, nebo že pácha sebevraždu (úspěšně i neúspěšně) a úplně nechápete, jak se to může dít. Normálně, drazí. Zabíjíte je. Přesně vy tím svým zabedněným a slepým přístupem, svou sobeckostí a v podstatě vším, co děláte. Neuvědomujete si, že každá "sprostost" jim dokáže ublížit. Tak se pak vážně nedivte, když se dějí špatné věci. Přestaňte pořád opakovat: "To není moje vina!" a uvědomte si, že je.

Pokud si myslíte, že zemřít se dá jen jedním způsobem - fyzicky, tak jste pěkně naivní. Kdybyste otevřeli oči, všimli byste si, že většina těch dětí je mrtvá. Ale tak co. Nekrofilie je asi taky in, že?

Víc jsem nechtěla.
Přeji krásný den.
 


Komentáře

1 eriana eriana | 12. září 2018 v 15:53 | Reagovat

Podepisuji v plném rozsahu. Je to zvěrstvo... Měla by být nějaká hranice debutu idolů, už tak přijdou o kus dětství tím, že jsou trainee, ne tak ještě tohle.

2 Nissa Nissa | 12. září 2018 v 16:16 | Reagovat

Jak to tady čtu, mám chuť jít někoho odstřelit. (Zase.) Už mě to zarazilo před tím, když jsem o té skupině četla. Jakože doprdele! Absolutně nechytám, čeho chce JYP docílit, když tohle nechá debutovat. Chudáci kluci, vždyť tohle nemůžou zvládnout, ne? (A pokud jo, půjdu se jim osobně omluvit, jak jsem o nich pochybovala...) Máš pravdu, upřímně se vždycky bojím, když se mám postarat o jedno děcko, natož když mě to nechce poslouchat a já netuším, co s tím udělat. Nedokážu si představit, co bych udělala, kdybych byla v jejich situaci. (A taky si nedokážu představit, že bych měla pustit ty dětičky, co je tu občas potkávám na ulici, poskakovat někam na stage. A taky si říkám, že jejich rodiče asi nemají soudnost, protože já bych děcku něco takovýho rozhodně nedovolila, zvlášť v tomhle věku!) A to ani nezmiňuju "fanoušky". Řekla bych, že ten tlak okolo stačí bohatě. Ale ano, pak se můžou všichni divit, proč to dopadá, jak to dopadá... a já fakt nechci vidět, jak skončí s Boys Story...

3 Nagasaki Nicolca Nagasaki Nicolca | Web | 12. září 2018 v 16:37 | Reagovat

Ráda bych k tomu něco duchaplného řekla, ale nemám co. Ano, je to hnusné, ano, je to nemorální, nechte děti dětma proboha, ale společnosti jdou po poptávce. Všechno nad dvacet je staré. A hranice se pořád snižuje. A "staré" fanoušci nechtějí. (Aha, nejsem fanoušek, po sedmi letech jsem na to přišla!)

A hejtovat se bude pořád, protože je to přece hrozná prdel. Protože kdo nehejtuje, jako by nežil! S tím idolové do toho showbyznysu přece šli. Že je bude spousta lidí nesnášet a dávat jim to najevo. Jsou na to připravení. Musejí být a jestli ne, ať si trhnou. *konec sarkasmu*
Jo, taky ráda něco utrhla. Třeba pár hlav...

4 Asami-chan Asami-chan | 12. září 2018 v 16:46 | Reagovat

Souhlasím. (sry, víc ze mě nedostaneš, mám chuť něčím praštit a nechci aby to bylo moje mobilní zařízení)

5 Rose Rose | 12. září 2018 v 19:36 | Reagovat

Správně Lulo!

6 Tomiko Natsuki Tomiko Natsuki | E-mail | Web | 12. září 2018 v 21:19 | Reagovat

Ja s tebou súhlasím, pretože ani mne toto nepríde normálne... a obhajovať to štýlom, že Taemin mal 14? Ako... nebudeme si klamať, že aj 16 je pre mňa málo na debut.
A ak sa nemýlim, tak tá skupina debutuje v Číne... však? No to je vlastne fuk, všade sú debilný ľudia.
Popravde, ja by som asi ani ako vyše dvadsať ročná nevedela, čo robiť ak som sa mala starať o niekoho kto je odo mňa o päť rokov mladší a mala by som byť tá zodpovedná (teda áno, viem sa... ale v takých stavoch aké si tu pridala ako príklady, by som skôr aj ja po čase v takom stave bola).
Ľudia, ktorým to príde normálne by sa mali dať vyšetriť... lebo ja by som svoje dieťa dobrovoľne nepustila do niečoho takého... ale pravda, tie prachy budú najprv utrácať ich rodičia... a peniaze hýbu svetom.

7 Ivuše Ivuše | E-mail | Web | 13. září 2018 v 13:17 | Reagovat

Chápu tvé rozhořčení a ani mně se tohle nelíbí. Děcka, která by si měla užívat bezstarostnosti, hrát si a bavit se, jsou uvržena ve svém brzkém věku do světa dospělých a je na ně uvalena taková zodpovědnost, kterou není schopný snést právě ani mnohý dospělý. Navíc nenávist závistivců dokáže zničit člověka v jakémkoliv věku, o to je to horší pro křehkou dětskou duši.
Korejská společnost svým dětem vštěpuje, že je třeba, být úspěšný, proto se děti za úspěchem ženou a mnozí se vrhají do šoubyznysu, aniž by tušily do čeho vlastně jdou. A ano, někteří jsou do tohoto bestiálního světa uvrženi samotnými rodiči, jiní se do něj snaží protlačit sami...
Bohužel... co s tím tady od nás zmůžeme? Nemáme moc ani sílu, abychom mohli něco změnit... jediné, co můžeme dělat, je, že je budeme milovat, vyjadřovat jim podporu na dálku, poslouchat jejich hudbu... ač mě děsí, že tohle je jen velmi málo, co pro ně můžeme dělat... :-( protože psychickou podporu jim bohužel být nemůžeme...

8 IVuše IVuše | E-mail | Web | 18. září 2018 v 17:46 | Reagovat

[7]: Aha... tak já dnes zjistila, že jsem nebyla úplně v obraze, když jsem tvůj článek četla. Můj komentář tudíž mohl vyznít blbe.
Tohle už je velmi daleko za hranicí normálnosti! :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Every life is a pile of good things and bad things. The good things don't always soften the bad things, but vice versa, the bad things don't necessarily spoil the good things or make them unimportant.
- Doctor Who
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek