nejposlouchanější skladby za měsíc srpen

31. srpna 2018 v 13:40 | Kim Lula |  songs of month

Přeji hezký den, děti. Je konec měsíce a s ním i obvyklý příděl nejposlouchanějších skladeb. Tento článek bude opravdu velmi stručný, protože jsem polovinu měsíce strávila v Seoulu, a to, co jsem poslouchala před odjezdem, si příliš nepamatuju. Během pobytu jsem vesměs slýchala jen to, co hráli na ulicích, jinak taky nic. No a za poslední dny jsem si too příliš zamilovat nestihla, takže se podělím jen o to, co mi způsobilo stavy o rozměrech výbuchu atomové bomby.1; stray kids | voices
hned ze startu ten největší skvost. Upřímně jsem tuto skladbu nebyla schopna poslechnout si celou najednou. Asi po minutě jsem to musela zastavit, abych rozdýchala ty tři mrtvice, skok z okna, deset koleček okolo lustru a prorolování se po wufanovsku celým barákem. A pak jsem zvládla dalších asi deset vteřin, než jsem se šla proběhnout po zdech opět. Zkráceně - touhle skladbou mě posadili na zadek a já si vzpomněla, jak jsem před pár měsící řekla, že jsou naprosto neschopní a že nechápu, kde toto jyp vyhrabal. Ehm. Ok. Jsem blbá piča, uznávám. A miluju je. Celkově je toto jedna z nejdokonalejších skladeb, jaké jsem za poslední dobu slyšela.


2; imfact | nanana
jsem až nešťastná z toho, jak málo lidí zná tuto skupinu. Adoptovala jsem je pár let zpátky a od té doby je tak jako nenápadně stalkuju po celou dobu jejich kariéry, aniž bych se měla kde vyřádit fangirlením nad nimi protože - nikdo je nezná. Což je věčná škoda, protože jak jejich hlasy, tak oni celkově jsou velmi použitelný materiál a člověk si je snadno zamiluje (a je jich jen pět, chápete, jen pět!). Tahle skladba je strašně chytlavá a (omg jeup a jeho hlas!!!) v podstatě se mi ještě nestalo, abych si ji poslechla jen jednou. Obvykle mi jde na smyčku aspoň hodinu, než se nabažím. Vřele doporučuju poslechnout si ji.


3; shinhwa | kiss me like that
satani. sa-ta-ni! Já ty zatracené _dědky_ něčím praštím, fakt. Větší podlost ve své tvorbě provést nemohli, fakt ne. Tohle je tak vlezlý song, až bych brečela. Poslechla jsem si ho jednou a pak jsem si ho zbytek dne pozpěvovala. A naprosto umírám z junghyukova rappu. A z minwua. Ale z minwua umírám konstantně už tak tři roky (...nebyl můj "bias" v shinhwa chungjae omg?!) (ale pořád je o můj oblíbený alfa pro minwua, takže...). Ne jako, shinhwa mohou přijít s naprosto čímkoli a bude to pořád znít dokonale. To víte... vyzrálí muži. Vědí, co na slečny platí. Ehm. Tu smrtelnou křeč, ve které ležím na zemi, ignorujte...

No. A to by bylo asi tak všechno. Jak jsem říkala, tento měsíc je toho poskromnu. Nicméně, pokud by vás zajímalo, co hraje tak jako v ulicích Seoulu, nejčastěji jsem zaslechla Spring day od BTS, Forever young od Blackpink a Egoistic, popřípadě i Starry night od Mamamoo.

Pokud někdo z vás pobývá v Seoulu, co tam slýcháte nejčastěji?
Znáte některou z výše uvedených skladeb?
Co si tak celkově myslíte o Stray kids?
 


Komentáře

1 Sairen Sairen | 31. srpna 2018 v 13:58 | Reagovat

Jo Voices totálně miluju. Ta písnička si našla cestu do mého seznamu nejoblíbenějších songů. Hned vedle třeba takové Dysthopia od BAP

2 Hatachi Hatachi | Web | 31. srpna 2018 v 17:57 | Reagovat

Stray kids neposloucham, ale tuhle skladbu mi poslala Jaerka, abych si jí poslechla. Jo, líbila se mi hned na první poslech. A líbila se mi natolik, že sem si ji hned stahla do seznamu oblíbených skladeb.
Imfact vůbec neznam. Ani podle jména sem o nich neslyšela. Ale písnička je pěkná. Sice ne až tolik, aby mě zaujala a musela sem si ji stahnout.
Shinhwa je klasika. Ty mají pěkný písničky.
Momentálně jedu pořád dokola Livin it up od MonstaX, Voices od SK a BINGO od 24K.

3 Nissa Nissa | 1. září 2018 v 10:17 | Reagovat

Stray kids jsou skvělí. Totálně. A ťuťu. (A z Jeongina se cítím jako pedofil, kdykoli ho vidím. A to nejsem o tolik starší... Ale když on je tam takový malý a rozkošný...) Já teď v jednom kuse poslouchám jejich Voices (ten klip je úžasnej, mimochodem) a Insomnii. A zbytek toho, co kdy vydali. Taky Shoot me od Day6. A jakejsi muzikálovej kus, za kterej je zodpovědnej Junsu. (A o Shinhwě se ani vyjadřovat nebudu, pro to album už mám i místo na poličce...)

4 Ivuše Ivuše | E-mail | Web | 3. září 2018 v 8:24 | Reagovat

Stray Kids!!!! :D :D Jsem jejich naprostej fanoušek už od vydání Hellevator a furt je stalkuju. Nechápu, jak takový děcka jako Changbin a Felix můžou mít tak hluboký hlasy... jako jak?! Kde se něco takovýho rodí?! :-D Jinak... nehodlám se bavit o jejich věku, jinak pak budu celej den sedět v koutě, mlátit hlavou o zeď a můj mozek se mi bude krutě vysmívat, pořvávajíce na mě: "Ahjumma!"
Imfact jsou dost nedocenění, já k nim přišla díky pořadu I Can See Your Voice, kde byl Jeup, kvůli jeho hlasu jsem si skupinu hned našla na youtube. A byla to láska na první poslech. :-) Mám od nich nejradši The Light. I když třeba i jejich I Feel So Good je dost dobrá.

5 eriana eriana | 3. září 2018 v 20:53 | Reagovat

Tak z těchhle tří písniček jsem vlastně neslyšela ještě ani jednu. Stray Kids občas poslouchám, ale přiznávám se, že i když Hellevator byla pecka, která mě k nim přivedla a District 9 mě taky okouzlila, tak My Pace mi nesedla vůbec a nějak jsem od téhle skladby Stray Kids nevyhledala. Zkusím tomu dát šanci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Every life is a pile of good things and bad things. The good things don't always soften the bad things, but vice versa, the bad things don't necessarily spoil the good things or make them unimportant.
- Doctor Who
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek