Human || 20. kapitola

28. srpna 2018 v 23:46 | Kami |  Human

Sice není čtvrtek, ale nemám to srdce vás nechat čekat další dva dny, když to mám hotové a když už jste čekali nějaké tři týdny. Ale pořád jsem odhodlaná to dopsat, než se v říjnu vrátím do školy, tak mi držte palce. Vidím to ještě tak na 3-4 kapitoly. Užijte si čtení.Hyoshinova skupina se skládala z dvanácti mužů, kteří momentálně soustředěně seděli kolem stolu v překvapivě udržované jídelně. Spolu s Hyoshinem a Junyeongem se skláněli nad štosem plánů. Na těch odvedl většinu práce Sangwoo. Nákres budovy, kde ho drželi, vchody, rutina vojáků. Na rozdíl od Junyeonga, který tam strávil jen několik dní přivázaný na lůžku, Sangwoo měl většinu budovy poměrně dobře zmapovanou.

Jak brzy zjistil, právě na to Hyoshin čekal. To svoje komando dal dohromady už před několika dny, ale stále čekal, jestli se náhodou neobjeví Junyeong s bližšími informace o vnitřku budovy a poloze Jieun.

"Jak si můžeme být jistí, že základnu po tom požáru nepřesunuli?" padl dotaz od jedné z anonymních tváří.

K bezradnému Junyeongovi se stočilo mnoho párů tázavých očí.

"Nepřesunuli," ozval se Sangwoo od svého místa u zdi. Jeho vlastní obezřetnost mu bránila se se skupinkou příliš družit. "Měli tam příliš mnoho vybavení."

Pokud to omylem nevypálil do základů. Ale tuhle myšlenku si nechal pro sebe. Zaregistroval vděčný pohled od Junyeonga, než se všichni za lehce nesouhlasného mumlání otočili zpět k plánům.

Sangwoo je mlčky pozoroval. Nedokázal pohled odtrhnout od žlutých pásek, pečlivě připevněných na pravých stehnech všech členů skupinky. Včetně Hyoshina. Měl malou naději, že to je nějaký pokus o válečnou módu, ale jeho instinkty na něj vyloženě křičely. Během války vzniklo mezi uprchlíky mnoho radikálních skupin. Lidé sžíraní svou nenávistí k armádě a k vládě. Mezi dezertéry byli jediní, kdo byli doopravdy nebezpeční. Útočili na vojenské základny, likvidovali zásoby. Sangwoo byl během svého výcviku svědkem několika jejich útoků. Těch skupin bylo mnoho a neměli žádný společný znak. Ale vždy uvnitř jednotlivých skupinek se zpravidla vždy objevil nějaký symbol, co je sdružoval. Tohle se tomu nebezpečně blížilo.

"Vyjedeme zítra," uzavřel do konečně Hyoshin.

Což byla další věc, která mechanika v jeho podezření utvrzovala. Vlastnili auta. A zbraně. Nebyli to obyčejní uprchlíci.

Místnost se vylidnila a o několik minut později už se s Junyeongem vraceli k domu, kde nechali svoje věci. Nemělo smysl se kvůli jedné noci přesouvat k Hyoshinovi. K mechanikovu údivu tam jejich věci stále byly.

"Máš hlad?" zeptal se Junyeong energeticky, zatímco procházel jejich zásoby.

Sangwoo zaťal zuby. Junyeong byl v nechutně dobré náladě. To bylo z nějakého důvodu ještě horší. Raději se sklonil k tašce, kam předtím narychlo naskládal rozložený zdroj, a jal se ho přeskládat do jaksi přehlednější změti šroubů a drátů.

"Ani ne," ucedil, což byla pravda. Chuť k jídlu ho přešla.

Málem zpřetrhal dráty. Měl by se uklidnit. Navíc na sobě cítil Junyeongův tázavý pohled.

"Děje se něco?"

Sangwoo si povzdychl. "Nic. Asi jsem jen unavený."

Junyeong ho ještě chvíli skepticky sledoval, ale hlad nakonec zvítězil nad jeho zmatením. Sangwoo byl za to rád. Nechtěl o tom mluvit. Měl strach. Měl strach, že má pravdu. Nechtěl, aby byl Junyeong zklamaný.

Čas ubíhal neobvykle pomalu. Sangwoo po tom týdnu málem zapomněl, jak zdlouhavý jen den, když je člověk zavřený mezi čtyřmi zdmi. Sangwoo se vrátil ke zkoumání zdroje, protože neměl nic lepšího na práci. A protože Junyeong neměl na práci už vůbec nic, zase jednou seděl v mechanikově osobním prostoru a koukal mu přes rameno.

"Stejně nechápu, jak to děláš," zamumlal Junyeong zamyšleně.

"Kdybych měl materiál, mohl bych sestavit nový, lepší," odvětil Sangwoo. "Použil bych něco z tohohle, ale dost věcí mi bude chybět."

"Až bude po všem, mohli bychom zajít do laboratoře," navrhl Junyeong. "Tam by mohlo být něco, co by šlo použít."

Sangwoo několik chvil mlčel. Když konečně promluvil, velice opatrně volil slova. "Mohli bychom vyrazit zítra. Nechat záchranu Jieun a Yunseoka na Hyoshinovi."

Junyeong se prudce odtáhl. "Proč? To nemůžeme, nemůžu je v tom nechat."

"Junyeongu," povzdychl si Sangwoo, ale pokusil se o smířlivý tón. "Ty už jsi udělal dost. Hodně sis tam vytrpěl. Ti chlapi jsou vojáci. A mají zbraně. Zvládnou to. Navíc bych tak mohl mít mnohem dřív hotový zdroj pro Yunseoka."

Junyeong stiskl rty do úzké linky. Chápal, co Sangwoo naznačuje. Proti Hanovi a jeho lidem byl bezmocný. Neuměl ochránit ani sebe, natož někoho dalšího. Což neměnilo nic na faktu, že nemohl zůstat sedět doma a čekat, než jeho rodinu zachrání někdo jiný.

Sangwoo ho mlčky pozoroval. Nechtěl rýt do citlivých míst. Obzvlášť proto, že to ani nebyl hlavní důvod, proč chtěl Junyeonga udržet mimo dění. Pokud se nepletl, nejednalo se o záchrannou akci. Hyoshin to sám řekl. Ti chlapi souhlasili, že se tahle technika nesmí dostat do rukou armády. Jeli tam tu techniku zničit. Sangwoo chtěl věřit, že se plete. Jak kvůli Jieun a Yunseokovi, tak kvůli Junyeongovi a jeho idiotskému bratrovi. Protože pokud se nepletl, u Jieun a Yunseoka to neskončí. Hyoshin si neuvědomuje, co udělal. Pokud jsou ti chlapi vážně natolik odhodlaní tu techniku zničit, že riskují cestu do města, budou důslední. Hyoshin a Junyeong budou další na řadě. A vlastně i Sangwoo, pokud jim Hyoshin o jeho noze řekl. Ideální by bylo být v té době daleko odtud, nejlépe zavření v bezpečí podzemní laboratoře.

"Nemůžu je opustit," promluvil konečně Junyeong. "Jsou moje rodina. Po tom všem… prostě nemůžu."

Technicky vzato mohl Junyeonga poslat s radikály k Hanovi, ať se navzájem pobijí, a sám vyrazit do laboratoře. Když tam šel poprvé, byl z velké části omámený bolestí, ale i tak si byl jistý, že by cestu našel.

"Budu ti krýt záda," řekl namísto toho, protože přesně tam to dopracoval.

Nedokázal Junyeonga poslat samotného na smrt. Kdyby mu tohle někdo řekl před několika měsíci, nevěřil by.

"Děkuju," usmál se Junyeong.

A Sangwoo se v duchu proklínal, protože pro ten úsměv by byl ochotný nakráčet do vosího hnízda. Což bylo přesně to, co se chystali udělat.

 


Komentáře

1 Hatachi Hatachi | Web | 29. srpna 2018 v 19:13 | Reagovat

Má Sangwoo o Jieun s Yunseokem a hlavně o Junyeonga oprávněný strach? Asi mu hodně přirostl k srdci za tu dobu, co spolu putujou světem. Ale měl by se bát i o sebe. I on do toho jde po hlavě...
Jsem tedy zvědavá, co bude dál. Těšim se na další díl. Děkuju...

2 Kim Lula Kim Lula | Web | 29. srpna 2018 v 21:38 | Reagovat

To 3-4 kapitoly mě děsí, protože to je tak akorát dost na to, abys to _posrala_, ale už nespravila...! Opovaž se mi zabít Sangwua a přísahám bohu, že ti do hlavy přiletí jedno z jeho čtyř alb, co mám na poličce! To _růžové_ ! Je nejtěžší! Junyeongovo nemám, ale to neznamená, že jeho zabít můžeš...

3 Michiko Michiko | 30. srpna 2018 v 9:19 | Reagovat

Taky mě to děsí 😂 doufám že to dopadne dobře. Tahle povídka mi bude chybět.

4 Nissa Nissa | 31. srpna 2018 v 18:20 | Reagovat

Asi je zbytečný sem psát, že chci taky dobrej konec, co? Každopádně, chci dobrej konec, takže se podle toho zařiď, jinak se na tebe budu velmi intenzivně škaredit. Já čekala, že jsme sotva v půlce příběhu a ty už chceš končit?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Every life is a pile of good things and bad things. The good things don't always soften the bad things, but vice versa, the bad things don't necessarily spoil the good things or make them unimportant.
- Doctor Who
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek