nejposlouchanější skladby za měsíc červen

3. července 2018 v 2:23 | Kim Lula |  songs of month

Mám dojem, že zapomínám pořád víc a pořád na více věcí. Že ups? Pardon, jsem poslední dny neskutečně psychicky vyčerpaná, tak se snažím regenerovat, ale moc mi to nejde (jelikož jaksi postrádám dvě srdce a modrou budku). Tak aspoň předstírám, že regeneruju. Ale celkově spíš tak jako pozvolna vadnu jako můj kaktus (umřel mi kaktus... chápete to...?). No každopádně vykecávací článek napíšu později. Teď jsme tu pro něco jiného - pro hudbu.

1; blackpink | forever young
myslím, že do této skladby jsem se zamilovala na první poslech. Spíš jsem si tím jistá. Hudebně je dokonalá - děvčata mají navíc neskutečně krásné hlasy (především mám ráda Rosein hlas) (a Lisin, samozřejmě). Na song jsem si nastavila smyčku asi po pátém kliknutí na replay, abych se tím nemusela zdržovat, a tak se nakonec několikrát stalo, že mi hrála dobrého půl dne. Skladba je dokonce k nalezení i živě - to je vlastně moje první interakce s ní. Pak jsem přešla na audio (protože rušivé elementy, že, fanoušci...) a u toho jsem zůstala.


2; blackpink | ddu-du-ddu-du
na rozdíl od forever young, titulní skladba mě na první poslech ani trochu nezaujala, v podstatě bych řekla, že se mi nelíbila. A pak jsem se přistihla, jak si ji zpívám v kuchyni u vaření. Tak jsem si řekla, že mně se sice nelíbí, ale můj mozek má na to svůj vlastní názor a ten můj ho tak trochu nezajímá. Co musím vyzvednout, je video, které je absolutně perfektní a moje estetické buňky se z něj mohou zbláznit, jak moc jsou jím okouzlené. (Někde jsem viděla meme parodii se screenshoty z mv a připhotoshopovanými pracími prášky a šampony a tak...)


3; nct | baby don't stop
jakože... já nejsem pedofil. Fakt ne. Vlastně jsem velmi hystericky utíkající za doprovodu hlasitého křiku, kdykoli nct vidím. Ale... Ale. Slyšeli jste toto?! To je taková ojebávačka, až by jeden plakal. Velmi nahlas. Stačí jeden jediný poslech a ono je to horší než morová rána. Smrtelná nemoc je méně agresivní než tahle hudba. Toho už se člověk prostě nezbaví. Nikdy. Despacito se může jít zahrabat, fakt. Toto tu má snad nějakou podprahovou šifrovanou... no... kód. Nebo co. Myslím, že kdyby toto někdo poslouchal půl dne vkuse, tak ho to přivede na psychiatrii (...takže nechápu, co pořád dělám doma...).

4; nct | boss
chlapci si evidentně řekli, že když už, tak pořádně, a youtube nemělo lepší nápad, než s nimi souhlasit a plivnout na mě toto. A já byla tak blbá, že jsem na to klikla. No a jak jsem dopadla? Se dvěma ojebávačkami na krku (nebo spíš na mozku), kterých se nejde zbavit ani gangnam stylem. Revem. Jakože fakt revem. Cítím se neskutečně tragicky. Neskutečně tragicky je vlastně velmi mírný popis těch hyukjae pocitů, které z nct hudby mám.


5; nu'est w| dejavu
upřímně, do prvního refrénu jsem byla touto skladbou velmi nejistá a nedokázala jsem se rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne. Říkala jsem si, že je příliš obyčejná, žádné velké boom. A pak přišla minuta a pět vteřin (nebo tak nějak), a můj mozek procitl a začal velmi intensivně fangirlit. Skladba je opravdu taková jednoduchá, nic převratného, ale právě to jí dává specifické kouzlo. Takže je jasné, že jsem se do ní velmi rychle zamilovala. S Anete jsme o ní měly velmi zajímvý pokec. "Mně ta skladba něco připomíná." "Mně taky." "Ale nevím, co přesně." "Že? Úplně jen takový pocit dejavu..." "..." "..." "..." "...ten název je evidentně oprávněný..."


6; shinee | our page
viděl někdo z vás pohádku medvědí bratři? Pokud ano, vzpomínáte na onu scénku, kdy velký medvěd vypráví "příběh" menšímu medvědu? Vzpomínate na ta tři slova, která mu velký medvěd řekne před tím, než malý medvěd s brekem uteče? Při poslechu/sladování tohoto mv jsem se cítila přesně tak. Prostě... říct to nahlas. Procitnout. Pochopit. A není kam od toho utéct. Kdo neví, o čem mluvím, nevadí. Kdo ano... tak ten ano. Nevím, co víc bych k tomu řekla. Že je skladba nádherná, to víme. Že jsem viděla mnoho živých vystoupení i mnoho reaction videí na mv, to asi taky nemusím říkat. Dalo mi to pocit, že nejsem až tak vyšinutá, když jsem viděla, kolik se jich při pohledu na mv složilo taky.

Pro tento článek je to asi všechno. Bylo náročné vzpomenout si, co jsem vůbec během června poslouchala, protože můj mozek jaksi přestal pracovat. Celá má existence jaksi přestala pracovat. Asi jsem dosáhla limitu toho, co zvládnu unést ve vší příčetnosti. Že ups. Nevadí, stane se.

Tak co, kolik z těchto skladeb posloucháte taky?
Je tu vůbec někdo, kdo má rád blackpink?
(většina lidí totiž ne - aspoň z těch, se kterými jsem v kontaktu)
Co jste tento měsíc poslouchali vy?
 


Komentáře

1 Engie Engie | E-mail | 3. července 2018 v 7:05 | Reagovat

Tak jsem po poslechnutí NCT dopadla podobně jako ty. A to jsem si je pustila jen jednou. Zatím.
Blackpink mám ráda, ještě jsem ale nedošla k tomu stádiu, že bych se snažila rozpoznat členky.
V poslední době jsem poslouchala především Havanu (Camila Cabello), Hayley Kiyoko, Echo od Farné, Hands of love od Miley (protože mě uchvátila na konci toho filmu), Yiruma, klasickou hudbu (protože jsem se musela učit na zkoušky)...

2 ~Freya ~Freya | Web | 3. července 2018 v 9:34 | Reagovat

NCT! Ľúbim tých chlapcov ^^

Dievčenské skupiny ja osobne moc nemusím, takže BlackPink ma akosi obišlo, a Shinee... to už som vravela aj minule, že tí ma tiež nejako neoslovili, možno raz im prídem na chuť :)

3 eni eni | Web | 3. července 2018 v 11:20 | Reagovat

Aaah, NCT je kapitola sama o sobě. Ne že bych se považovala za fanouška, já vlastně ani nevím, jak se většina jmenuje, ale na druhou stranu jsem slyšela všechno, co se dalo (krom Dream, to jaksi není můj šálek čaje). Baby don't stop je dokonalost nejvyšší třídy, jak píseň, tak choreo. Upřímně si myslím jedna z nejlepších věcí, co se za poslední roky v kpopu vylouply. U BP asi patřím spíše k druhé skupině, ehm. Ale za to může asi i YG a to, jak k nim přistupuje a co s nimi provádí (a spíš neprovádí). Můj zájem skončil někde u Whistle. SHINee... Za poslední měsíce jsem u nich řvala víc než co za posledních deset let obecně. V poslední době poslouchám právě hlavně SHINee, jejich poslední album, ep. 2 a 3.

4 Nissa Nissa | 3. července 2018 v 20:14 | Reagovat

Tentokrát znám všechny. A všechny jsou boží. Blackpink poslouchám jen okrajově, většinou znám jen písničky s klipem, ale tentokrát jsem slyšela celý album. Celkově mi přijde, že tyhle holky už jsou celkem...profláklý (?). Od NCT taky znám jen ty klipový písničky, Baby don't stop i Boss jsou obě dokonalý (moje první myšlenka, když jsem viděla Baby don't stop byla: "Piča, co tam dělá Taemin?!"). Nu'Est jsou totálně supermegamoc boží, mám dojem, že tihle kluci mě už nemůžou ničím zklamat... Stále přemýšlím, či chci to album teď nebo až pozděj... A Shinee mě rozbili. Totálně. Zase. Ale pak jsem si ty tři videa tak nějak složila k sobě, zamyslela jsem se nad nima a dospěla jsem k závru, že je to vlastně strašně hezký (i když smutný)... Ale je fajn vědět, že nejsem jediná, kdo u toho řval jak želva.

5 Sairen Sairen | 4. července 2018 v 17:51 | Reagovat

Viděla jsem jen Dejavu... a zasekla jsem se na tom... jako na albu... a pak Raviho 3rd MIXTAPE. z toho jsem umřela

6 Kim Lula Kim Lula | Web | 4. července 2018 v 21:23 | Reagovat

[1]: Ti NCT jsou úplně mini zlo (...nemůžeme taeminovi brát jeho post)! Satanáž! Jako... fakt, kdo toto vymyslel, rozhodně věděl, co dělá. Co se týče Havana, od chvíle, co to nazpívali Vixx, mám menší problém věnovat pozornost originálu. Prostě vixx. Pět tanečníků a jedna štětka (že, Hakyeone...)

[2]: Já se NCT snažím vyhýbat, protože se při nich cítím jako pedofil (ehm ehm, vůbec nejdem v prdeli ze stray kids ehm ehm...). Nějak mi to nevychází... ups.

[3]: Já znám u NCT jen dvě jména, ale momentálně si nevybavím ani jedno (...nekomentuj to). Ale vím, které obličeje znám. Což je asi hovno platné v konverzaci, že... :D U Blackpink mě prostě uchvacuje všechna jejich hudba, a i když se mi na první poslech nelíbí, stejně se nakonec zamiluju (jako u BTS... prostě není úniku...). Co se týče Shinee - ne, já za celý svůj život nenabrečela tolik slz, co za poslední půlrok. Že ups.

[4]: To je husté, že jsem se aspoň jednou a aspoň někomu trefila do všech songů! Jsem na sebe hrdá! Ti Nu'est jsou něco neskutečného. A jsou pořád nádhernější. Začínám z nich mít tik. Úplně jako "nekupuj další album, nekupuj další album, ty piča blbá!" ...a tak. Mně to dycky nějak... dá dokupy, když vidím, že pro ně brečí víc lidí.

[5]: Já se ti nedivím hej. Dejavu je velmi dopičiposílající skladba.

7 Hatachi Hatachi | Web | 5. července 2018 v 15:30 | Reagovat

Tak k dívčím skupinam se vyjadřovat nebudu, protože můj názor znáš.
NCT znam jen podle jména. Po shlédnutí těch dvou songů, jsem si říkala, že nejsou špatný.
NUE'ST se svým songem Dejawu se mi líbili. Hodně se mi líbili.
A SHINee...ten song je nádherný a celý jsem ho probrečela. Asi jako každý jejich song...
A co jsem za celý měsíc pochlouchala já? No...řekla bych že to nádherné ticho kolem mě, ale to bych kecala. Občas mi hrál Harlej, někdy jsem jela jen na Arakainech a dymytry, ale hodně jsem poslouchala Extra Band...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Every life is a pile of good things and bad things. The good things don't always soften the bad things, but vice versa, the bad things don't necessarily spoil the good things or make them unimportant.
- Doctor Who
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek