Human || 17. kapitola

12. července 2018 v 15:00 | Kami |  Human

Ehm. Tak trochu jsem to přehnala s kofeinem. Lehce se mi klepou ruce. Takže neručím ani za obsah kapitoly, ani za správné pořadí písmen. Čtěte na vlastní zodpovědnost.
A dala by prosím nějaká dobrá duše odkaz na facebook? Díl je přednastavený a já se flákám mimo internet.Sangwoo se s trhnutím probudil a nebýt druhého těla, které ho tisklo k zemi, pravděpodobně by byl na nohou dřív, než jeho mozek vůbec začal správně fungovat. Nebyl si jistý, co ho probralo, možností bylo hodně - chlad, rozbolavělé tělo, bolest hlavy, nebo fakt, že ho Junyeong prakticky zalehl.

Se zamručením se pokusil posunout, aby alespoň trochu ulevil otlačeným zádům. Byla noc, takže neměl tušení, kolik je hodin. Ale bylo mu jasné, že za tmy stejně nemělo smysl někam chodit, protože slunce poskytovalo jediný orientační bod, takže nebylo kam spěchat.

S bolestným zasténáním se trochu nadzvedl a rukou, na které Junyeong neležel, zpod sebe vytáhl malou suchou větev. Už chápal, proč ho tak bolela záda. S povzdechem zase zavřel oči a přemýšlel o čase. Poštovní auto vyjíždělo v deset. Jeli v něm přibližně dvě hodiny, než ho Junyeong donutil vyskočit. Malá, škodolibá část jeho já cítila určitý pocit uspokojení, protože jeho umělá noha rozhodně zbrzdila skok méně násilně, než strom, který zbrzdil Junyeonga. Pak šli nějakých dvacet minut lesem, aby se dostali dostatečně daleko od cesty a našli aspoň něco, co připomínalo úkryt. Tam Sangwoo odpadl, protože dál už by to bez spánku nezvládl. I přes rozbolavělé tělo se cítil celkem odpočatě, takže mohlo být něco kolem desáté večer. Možná půlnoc. A možná i víc, protože tohle bylo poprvé za víc jak měsíc, co se pořádně vyspal.

Junyeong něco zamumlal ze spánku, ale nevypadal, že se plánuje v nejbližší době probudit. Sangwoo nebyl překvapený. Přestože Junyeong strávil poměrně dlouho pod sedativy, vypadal vyčerpaně téměř stejně jako Sangwoo. Mechanik nechtěl vědět, co všechno s ním dělali, když nebyl poblíž. Ale byl si jistý, že popáleniny, které zahlédl na Junyeongových ramenou, byly od elektrického proudu.

Až teď si Sangwoo uvědomil, že Junyeonga už nejspíš nějakou dobu hladí volnou rukou po zádech. Prudce se odtáhl. Stačilo, že je teplota klesající k nule donutila skončit v téhle kompromitující poloze. Jeho instinkty ho očividně zrazovaly, protože si sám ani nevzpomínal, kdy se naposledy probudil vedle jiného člověka, když nepočítal kluky ze své jednotky.

Povzdychl si. Lhal sám sobě. Prostě byl rád, že je Junyeong v bezpečí. Kolikrát za ten měsíc přemítal, jestli se nepřipletl k nějakému útoku. Nebo ho prostě nezastřelili za to, že se potuluje mimo město. Když se pak objevil u pana Hana, mechanikovým starostem to zrovna neulevilo. Nerad si to přiznával, ale fakt mu na tom protivném spratkovi záleželo. Takhle si byl alespoň jistý, že je v pořádku. A nemohl popřít, že horká tíha na jeho těle byla příjemná.

Ještě jednou se pokusil posunout, aby získal trochu pohodlnější polohu a tentokrát už úmyslně omotal paži kolem Junyeongova pasu. Byla to asi jediná příležitost, protože když se zrovna Junyeong psychicky neskládal nebo nemrznul, udržoval si metrový odstup a tvářil se, že zabije všechno, co se k němu přiblíží. Což zrovna nekorespondovalo se spícím Junyeongem, který mu v reakci zanořil obličej do ramene, a očividně mu bylo jedno, že si z mechanika dělá živý polštář. A kdyby měl být Sangwoo úplně upřímný, ani on si nestěžoval.


Ráno nebylo tak trapné, jak se Sangwoo obával. Asi jen tak ze čtyřiceti procent.

"Po které silnici jsme jeli?" zeptal se Junyeong, zatímco do sebe narychlo házeli snídani, kterou včera pro mechanika připravil Hyungsoo.

"Jih."

Přestože žádná z cest do města fyzicky nezanikla, díky omezené dopravě se v praxi využívaly jen tři. Značně to usnadňovalo orientaci. Junyeong mlčel, na vráskách na jeho čele bylo vidět, že propočítává trasu.

"Měl jsem se sejít s Hyoshinem," řekl nakonec. "Ale je to daleko."

"Hyoshin?"

Několik sekund zaváhání byla jediná známka Junyeongovy původní zdrženlivosti. "Poslední člen rodiny. Jedinému se mu povedlo utéct. Schovávali jsme se na okraji města a snažili se zjistit co nejvíc o místě, kam vzali Jieun a Yunseoka. Poslední dny se ale naše názory začaly rozcházet a rozdělili jsme se."

"Rozcházet?"

Junyeong si povzdychl. "Chtěl jsem je odtamtud dostat. Hyoshin řekl, že je to výkvět té největší blbosti a že se kvůli mně nenechá zabít. Měl v plánu jít do jedné z osad Třetí populace, kde jsme nějakou dobu žili, když doktor umřel. Máme tam pár přátel. Chtěl nejdřív sehnat pomoc. Ale já nechtěl čekat. Tak šel sám a řekl mi, že pokud mě nezabijou, tak se tam sejdeme."

"Koukám, že spolu výborně vycházíte," poznamenal Sangwoo.

Junyeong jen pokrčil rameny. Sangwoo si povzdychl. Neměl radost z jakékoli interakce se Třetí populací, ale pokud tam měl Junyeong známé, byla to nejlepší šance na přežití mimo město.

"Jak daleko to je?" zeptal se nakonec.

Junyeong k němu zvedl překvapený pohled.

"Co?" zavrčel Sangwoo.

"Žádné protesty? Prostě jenom tak?" nechápal Junyeong.

Sangwoo se zašklebil. "Můžu se hádat, jestli ti to udělá radost. Ale přijde mi to jako zbytečné plýtvání energií."

"Jenom si divím. Když jsem tě chtěl dostat z města naposledy, nevypadal jsi zrovna nadšeně."

Teď pokrčil rameny Sangwoo. "Minule jsi mě nutil opustit domov. Teď zdrhám od psychopata, co rozebírá lidi na součástky. Je to změna k lepšímu."

Junyeong se uchechtl. Pak ale zvážněl.

"Bude to minimálně týden chůze. Ale tak v půlce bude šance doplnit zásoby, bydlí tam chlap, co je celkem ochotný, když máš něco na výměnu."

"Černý trh?" odhadl Sangwoo.

Junyeong přikývl. Sangwoo se zhluboka nadechl. Černý trh, Třetí populace. Všechno, co ho učili v armádě nenávidět a zavrhovat.

Vstal. "Půjdeme."

 


Komentáře

1 Michiko Michiko | 12. července 2018 v 19:03 | Reagovat

Hehehe, Sangwoo se nezdá. Nádherný díl, už se těším co se bude ten týden cesty dít.

2 Hatachi Hatachi | Web | 12. července 2018 v 21:08 | Reagovat

Nedivim se, že Sangwoo byl z toho tulení tak nadšený. Protože v bdělém stavu by se k němu Junyeong jen tak netulil.
Ale týden cesty je celkem dlouhá doba, takže by se mohli pořádně spřátelit a pak to ostatní...
Moc se těšim na další díl...

3 Nissa Nissa | 19. července 2018 v 5:37 | Reagovat

Je fajn, že jsou zase spolu, že se nehádají a všechno se zdá růžový... Ovšem, jsem fakt zvědavá, kdy se jim tam něco posere. Schválně, jak bude Sangwoo vycházet se Třetí populací.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Every life is a pile of good things and bad things. The good things don't always soften the bad things, but vice versa, the bad things don't necessarily spoil the good things or make them unimportant.
- Doctor Who
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek