nejposlouchanější skladby za měsíc květen

1. června 2018 v 13:13 | Kim Lula |  songs of month

Nějak jsem včera zapomněla, že je konec měsíce. Fuck. Měla bych už se sebou něco dělat. Třeba se odstěhovat někam do lesa, kde je jen jeden wifi stožár, abych si mohla pouštět kpop videa, a jinak nic. Jo, to by bylo kouzelné. Už aby bylo po zkouškovém. Ale nyní už seznam nejposlouchanějších skladeb předešlého měsíce.

1; minwu [shinhwa]| kiss it away
nemá cenu dál zapírat. Jakkoli jsem se snažila sama sebe i své okolí přesvědčit, že můj "bias" muž v shinhwa je chungjae, nevyšlo to. Minwu mi ničí život. Celou svou existencí. Čím je starší, tím je krásnější. A víc sexy. A miluju jeho... povahu. A budu se velmi tvářit, že to, co si na tomto videu užívám, je hudba. Ale prvně bych asi měla setřít slinu. Ale ne, samozřejmě, ten song je kouzelný, jinak bych si ho nepozpěvovala ve vaně. A u vaření. A jen tak během běžných činností. Jo. Prostě skvost. Ten chlap je skvost. Eotteokhae...

2; bts | fake love
to jste nečekali, co? Haha. Bts, ano. Fake love, ano. Záchvat, ano. Druhý záchvat, ano. Hysterický fanynkovský pláč, ano. Tuhle někdo v nějaké reakci na mv prohlásil, že Blood sweat and tears a dna splodili děcko - tohle mv. Chytla jsem křeč. Souhlasím s tím. Z čehož jsem chytla druhou křeč. Jedno z nejdokonalejších mv, se kterým kluci přišli. I jedna z nejdokonalejších skladeb. Vlastně ani nevím, co jsem od jejich comebacku čekala, ale na toto jsem připravená nebyla. Zničili mě. Definitivně. Jimin mě zničil. A Yoongi mě zničil. Mohu říct asi jen jedno, pokud nechci sepsat dalších tisíc slov: wau.


3; bts | the truth untold
a toto jste nečekali už vůbec! Když jsem objevila skladnu let go, řekla jsem si, že nic nádhernějšího nestvořili. Taky že ne. Stvořili to až o chvíli později, aby mi dokázali, že to je možné - poslat člověka doprdele ještě víc. Tahle skladba je... nepopsatelná. Vážně nevím, co bych k ní měla dodat. To prostě člověk sedí, poslouchá a říká si, že přeci jen na tomto světě existuje něco krásného, pro co se oplatí žít. Skladba mi hraje od jejího zveřejnění snad každý den několikrát, než jsem schopna se jí dostatečně nabažit. Jednoduše kouzlo ve čtyřech minutách.

4; kevin; jimin | rewrite the stars
ten pocit, když se zamilujete do skladby v muzikálu. A pak ji najdete přezpívanou od chlapce, ze kterého jste v nejhlubším zadku od první chvíle, co jste ho uviděli/uslyšeli. Psala jsem na fb stránce před pár dny, co se mnou ten tvoreček provedl, takže se opakovat nebudu, kdo na fb skupinu chodí, ví. Nicméně - miluju jeho hlas. A miluju jeho hlas v této skladbě. A abych nekřivdila slečně - zpívá neskutečně, znám ji už delší dobu, patří k těm, které si poslechnu ráda, protože to opravdu umí. A spolu znějí úchvatně.


5; shinee| good evening
ok. Bylo mi jasné, že mě tento comeback složí. Že se složím po deseti vteřinách, to mě zastihlo nepřipravenou. Až tak po dvacátém shlédnutí jsem mohla s klidným svědomím říct, že jsem doopravdy tu skladbu i vnímala. Tohle MV bolí. Ta choreo bolí. Viděla jsem to živě. Bolelo to ještě víc. Je to úchvatná skladba, to bez pochyb. Viděla jsem později i několik reakcí na MV. Nerozdýchal to nikdo. Aspoň ne z těch, které mi youtube předhodilo. Celá skladba, každý pohled, slovo, každý pohyb - všechno je to Jonghyun. Jakkoli divně to zní.


6; the east light | love flutters
uznávám, že by bylo za hodno _nefangirlit_ nad _dětmi_. Pořád opakuju, že nejsem pedofil. A pak přijdou tito zasrani a já se můžu posrat. A lozím po zdech a mlátím hlavou do podlahy a chytám jeden záchvat cukrovky za druhým. Ne jako. Fakt nemusím vidět děti na umělecké scéně. Ale oni si mě prosě obtočili okolo malíčku. Nenávidím je. Bože, jak může být něco takhle rozkošné. Se z nich zblázním. A pak je v Seoulu budu lákat na bonbony. Snad mi v tom Anete zabrání...


7; the rose | i.l.y.
wusungův hlas by měl být uctíván jako božstvo. Jiný komentář k tomu snad ani není potřeba. Zamilovala jsem se do jeho hlasu na první poslech už za dob, kdy kluci vydali skladbu sorry. A pak už to se mnou šlo z kopce. Na tento hlas jsem úplně úchyl. A oni pak přijdou a nahrají tady tuto skladbu jako "tumáš, umři, drahá". A co udělám já? Jdu a prostě umřu, protože tento hlas se nedá rozchodit jen tak za plné příčetnosti či přítomnosti ducha v těle. Prostě ne.

Tím bych asi tak jako skladby tohoto měsíce ukončila. Jednak ještě nemám dovařeno a za chvíli jdu do práce, jednak si teď nemůžu narychlo na nic dalšího vzpomenout. Tyhle poslouchám přednostně (a pak taemina a kard, ale to spíš jen jako playlist v mobilu z práce a do práce nebo z uni a na uni).

Máte některé z těchto skladeb taky v playlistu?
Co jste poslouchali minulý měsíc nejvíc?
 


Komentáře

1 ~Freya ~Freya | Web | 1. června 2018 v 15:17 | Reagovat

BTS - obe! Bože, ako ja milujem tie songy, a zároveň ich neznášam (nepýtaj sa, prečo, je to dlhý príbeh) :D

Od SHINee som schopná počúvať len jeden jediný song - Tell Me What To Do, ostatným som akosi neprišla na chuť...

2 Hatachi Hatachi | Web | 1. června 2018 v 17:12 | Reagovat

BTS a Fake love...to byla od nich docela podpásovka. Na to jsem rozhodně připravená nebyla. Jsem z toho mv a vlastně z celého songu totálně v prdeli. Jungkook a Jimin mě oddělali tak, že jsem ještě dlouho po shlédnutí nebyla schopná ničeho. Ani mrkat, natož normálně dýchat...
Shinhwu znam jen podle jména. Ale přeci jen jednu písničku od nich znam.   Kterou ale přezpívali zrovna BTS a jmenuje se Perfect Man a opět tam řádil Jimin. Takže znovu jsem z něj byla v tranzu.
Let Go od BTS miluju a stejně i For you. The truth untold jsem si poctivě poslechla a musim říct, že je vážně úžasná. Fakt je hodně povedená.
Na Good evening od SHINee jsem koukala zrovna včera. Po dlouhé době jsem na ně zabrousila a tenhle song se mi líbí.
Jinak celý měsíc jedu na If you, Only then a Euphoria od Kooka, Lie a Serendipity od Jimina, Awake od Jina.

3 eriana eriana | 1. června 2018 v 21:44 | Reagovat

BTS nové album je super prakticky celé. S oběma songy výrazně souhlasím, pak se mi ještě hrozně líbí Apanman, Magic Shop a So What. Good Evening je wau. A Souhasím si se tvým dojmem z téhle písničky. Zbytek neznám a opět díky za tipy, co si poslechnout.

4 Nissa Nissa | 4. června 2018 v 1:21 | Reagovat

Nu. U BTS jsem slyšela jen Fake Love (zatím) a jsem v piči. Ale totálně. A nevím, jak se mi to stalo, protože při prvním poslechu jsem si nevšimla, že by se mnou bylo něco špatně. Ale stalo se.
Minwu je taky úžasnej, ta písnička je naprosto boží.
A pak Shinee... Ta skladba je skvělá. I choreo. A všechno okolo taky. Ale něco tomu chybí a já v ní silně postrádám Jonghyuna. A jeho hlas... Tenhle kus mě solidně odjebává kdykoli ho pustím a já se ještě nerozhodla, jestli je to tak dobrý nebo tak špatný.
Ostatní neznám. K těmhle bych přidala ještě Junsua a JYJ celkově, čistě pro představu mého playlistu.

5 Kim Lula Kim Lula | 6. června 2018 v 16:55 | Reagovat

[1]: Já mám poct, že to dokážu pochopit i bez vysvětlování. Mám to tak s celým k-pop průmyslem, haha.

Tell me what to do je dokonalá skladba, ačkoli mám podstatné množství oblíbenějších. Vrchní příčky mají Fire a Winter wonderland.

[2]: Euphoria od Jeongguka a Serendipiti od Jimina jsou bezpochyb jedny z nejnávykovějších skladeb vůbec, takže se absolutně nedivím, že k nim tíhneš. Mám taky takové tendence je pořád poslouchat :)

[3]: Já myslím, že pokud jde o BTS, není nic, čím by mě mohli hudebně zklamat, protože i když se mi něco nelíbí, stačí chvíle a karma mě dostihne :D

[4]: OMG kdo by nebyl vpiči z Fake love. To je skvost ad skvosty, jak mv, tak hudba. Úplně na záchvat.

Ti shinee mě ničí od chvíle, co jsem to viděla po dvacáté (a byla schopna to vnímat). Jinak je to strašně chytlavá skladba, hudebně je to prostě... no. Shinee. Jonghyun chybí, chybí hodně. Ale to bude už navždy.

Junsua jsem neslyšela už dlouho, JYJ taky. Měla bych to napravit.

6 ~Freya ~Freya | Web | 9. června 2018 v 21:57 | Reagovat

[5]: INAK! Minule si písala ku môjmu článku o Lo Siento, že ti je z toho rehotno. Pozri, na čo som narazila! Aký skvost!

https://www.youtube.com/watch?v=b3SuMExrP8w

Mne je z tohto rehotno! Oni sú tu tak neskutočne, neuveriteľne, maximálne chutní! :D Ja sa vždy tak strašne smejem, keď toto vidím :D

HENRY! Inak že! Henry, proste! A mne každý vraví, že vyzerám na 15. Asi si vytlačím Henryho fotku a začnem ju nosiť so sebou ako dôkaz, že existujú aj ľudia starší odo mňa, ktorí vyzerajú pomaly ešte mladšie :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Every life is a pile of good things and bad things. The good things don't always soften the bad things, but vice versa, the bad things don't necessarily spoil the good things or make them unimportant.
- Doctor Who
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek