mrtví chodci [osmá kapitola]

5. června 2018 v 11:12 | Anete |  mrtví chodci

Je libo maličko brutality? Jo? Já vím, že jo, vy sadisti. Nějak jsem si záhadně vzpomněla, že je úerý (proboha, že je úterý?!), tak jsem si sedla, že zde přidám kapitolu, než se mi dodělá oběd na sporáku (kdyby někdo postřehl plameny na kraji ovy, jen sem zapomněla, že ho vařím...). Všiml si někdo, jak morbidní je v poslední době purple-line? Tichými kroky - vraždy. Chodci - vraždy. Human - tam už pro změnu je desetina lidstva mrtvá. Sme sadisti. Ehm. A kdyby přidávala rozepsaný cyklus i Sairen, taky je sadista. A kdyby přidala svou povídku Jannie - taky by byla sadista. Umíte si představit ten krásný týden. Pondělí - vražda. Úterý - vražda. Středa - vražda. Čvrtek - už se vraždilo. Pátek - vražda. O víkendu bychom možná přidaly nějakou romanci, aby se neřeklo, ehm...




Jongin málem nestihne pořádně zachytit nůž, který po něm Taemin hodil. Nezbývalo moc a měl nožem probodnutou dlaň skrz. Jongin se chce na Taemina obořit.

"Klid, nehysterči. Nemůžeš umřít. Na rozdíl od nich. Zabij to děcko."

"Já nejsem vrah!" rozkřičí se Jongin, tělo se třese.

"Tak ho nech umírat v bolestech, než si jeho duši vezmu já," pokrčí Taemin rameny.

Jongina zachvátí panika. To dítě tam umírá a on tu stojí jako přimražený a nic nedělá. Aspoň z auta by se ji mohl pokusit vyprostit, když už nic jiného. Jak vlastně ví, že se jedná o holčičku?

"Než ty se k něčemu dokopeš, budou Vánoce."

Jongin se podívá na Taemina, který stojí kousek od něj se založenýma rukama a neklidně podupává nohou. "Nemůžu za to, že mi nepřijde zabíjení lidí normální. Dětí už vůbec ne."

Taemin ho s kamenným výrazem sleduje. V obličeji se nepohne ani jeden mimický sval. Jediné, co Taemin udělá, je to, že rukou uchopí střechu auta a jediným pohybem se mu podaří auto dostat zpět na kola.

"Jak si to udělal?!" vykřikne Jongin, přesune se k zadním dveřím a doufá, že nejsou zaseknuté.

"Jednou denně jsem schopný něco takového udělat. To ti můžu povykládat o mé dokonalosti potom. Teď máš práci."

"Dokonalosti," utrousí Jongin, dveře od auta naštěstí otevře vcelku snadno.

Netrvá dlouho a plech se mu rozpadne v ruce. Jongina bodne u srdce, když v sedačce najde zakrvácenou malou holku. Hádal ji nanejvýš první nebo druhou třídu. Více ne. Její rty se pohnou, tvář se zkřiví v bolestné grimase. Jongin potlačí přidušený vzlyk. To dítě o sobě ani neví. Vypadá celá dezorientovaná, jakoby nevnímala.

"Vyrostu tady."

Jongin ovládne touhu nůž hodit po Taeminovi, raději nepřemýšlí, co dělá, zavře oči a dítě vyprostí z rozlámané sedačky. Jistě, neměl by s ní hýbat, aby jí ještě více neublížil, ale tady nejde o záchranu.

Sám usedne na trávu, dítě si opře o sebe. Tohle má na starosti jistě zvrácený osud. Tito lidé měli od narození vytesáno nad hlavami, že dnes přijde jejich soudný den.

"Nedokážu to," Jongin vzlykne a dá průchod svým emocím.

Nůž se v jeho ruce nekontrolovatelně třese. Jongin chytá křeč do celého těla. Známé mražení v páteři, nepříjemný pocit. Taemin mu dřepí za zády, bere do své dlaně jeho zápěstí. Jongin ví, co chce udělat. Všechny jeho svaly se napnou. Ne, nedovolí mu bodnout tak, jako se mu to povedlo včera. Nebude vraždit jeho rukou, už ne.

"Jongine," ucho mu ovane ledový dech, "povol sakra tu ruku, nebo jí nepodřežu."

"Nechci, aby si jí podřezal!" rozkřičí se. Slzy se kutálejí po tvářích, mizí na dívčiných vlasech.

"Je to jedna z nejrychlejších smrtí. Teď jen trpí. Pomoz jí!"

Jongin to nechce udělat, ale Taeminova slova jsou jako žíravina. Dostala se až k mozku a Jongin není schopen je vypudit. Taemin mu do hlavy nasadil myšlenku a on jí má za správnou.

A Taeminovi stačí vteřina, kdy Jongin poleví ve své ostražitosti a příležitosti využije.

Jongin nestihne reagovat včas. Nůž, který tak silně svíral, přejede dítěti po krku, krev se vylije všude okolo. Jeho křik už je úplně zbytečný.

Právě zabil dítě.

sedmá kapitola | devátá kapitola
 


Komentáře

1 Nagasaki Nicolca Nagasaki Nicolca | Web | 5. června 2018 v 11:43 | Reagovat

"Klid, nehysterči. Nemůžeš umřít. Na rozdíl od nich. Zabij to děcko."
Musím uznat, že Taemin je mistr v hledání světlých stránek věci...! Ale ne, teď vážně. Mrazí z toho. Z toho konce. Prostě "teď trpí, pomoz jí" - ač je to hnusné, něco na tom je.

Jo, zkuste výše zmíněný povídkový plán uvést k životu. Věřím, že za pár týdnů si pro vás všechny přijede mile se usmívající banda týpků s láskyplně připravenými svěracími kazajkami.

2 Hatachi Hatachi | Web | 5. června 2018 v 17:21 | Reagovat

Jongin toho bude muset ještě hodně skousnout, než bude něčeho takového schopný. Taemin s ním bude mít hodně práce...

3 Rose Rose | 5. června 2018 v 19:59 | Reagovat

Teda... ani bych nečekala že to tu dnes bude :D Trochu toho mrazení v zádech pro tyto horké dny neuškodí. Chudák Jongin, ale i přesto je to pěkně napsaný díl :)

4 Asami-chan Asami-chan | 5. června 2018 v 20:16 | Reagovat

Taemin je ještě zajímavější, než jsem si myslela na začátku. Jinak čekám, jak povypráví Jonginovi slohovku na téma "Má dokonalost". xD

5 martes martes | 5. června 2018 v 21:18 | Reagovat

pekná smrť

6 Nissa Nissa | 6. června 2018 v 14:48 | Reagovat

Nejsem si jistá, kdo bude mít víc práce, jestli Taemin s učením Jongina zabíjet, nebo Jongin s učením Mina cítit...
Každopádně, vražedný týden zní dobře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama