Human || 15. kapitola

28. června 2018 v 19:11 | Kami |  Human

Věnování pro Nissu, jejíž neustálé nutkání Junyeonga rozložit mě lehce rozkládá.Sangwoo stál nad bezvědomým Junyeongem. Mlčky zkontroloval hodiny na zdi. Kancelář opustil před patnácti minutami. Nebyl si jistý, kolik má času.

Sangwoo věděl, že bude muset odvést pozornost. Přestože on sám tady už měl víceméně svobodu pohybu, nemohl jen tak odejít s vězněm hlavním vchodem. Musel se postarat, aby si ho u toho nikdo nevšiml. Půl noci prohledával všechny místnosti, které nebyly zamčené. Jedinou užitečnou místností byla kuchyň. Našel několik nepotřebných kuchyňských spotřebičů, dva víceméně ostré nože a zásobu konzervovaných fazolí z roku 1982. Takže dopadl tak, že seděl ve dvě ráno ve své kanceláři, deprimovaně jedl fazole a nadával, že by to tady nejraději celé podpálil.

Což technicky vzato nebyl vůbec špatný nápad. Se zásobou papíru a technického benzínu dokázal svou kancelář poměrně rychle proměnit v soudek střelného prachu. Zbývala jenom jiskra. Kterou dozajisté v nejbližších minutách dodá minimálně jeden z kuchyňských spotřebičů, které Sangwoo odnosil k sobě do kanceláře a úspěšně zkratoval.

Takže měl o dvě patra nad sebou prakticky časovanou bombu a před sebou Junyeonga v bezvědomí, o kterém neměl nejmenší tušení, jak ho odtud dostane. No, alespoň odpadá hádka, které by se dozajista nevyhnul, pomyslel si hořce Sangwoo. Do teď netušil, jak Junyeongovi vysvětlí, že museli odejít bez Jieun a Yunseoka. Bude jednodušší mu to sdělit, když budou hodně daleko odtud.

Další ze série hlubokých nádechů. Dobře, změna plánu. Opět. Proč měl pocit, že od té doby, co potkal Junyeonga, nikdy nic nešlo tak, jak to naplánoval?

Zaprvé, odříznout ho od toho sajrajtu, kterým ho dopují.

"Počkej," ozval se zaraženě Hyungsoo, když Sangwoo odpojil kapačku.

"Nechci, aby se mi tu pletly hadičky," vysvětlil Sangwoo. "Co jste mu vůbec dali? Pokud to nějak ovlivňuje jeho orgány, budou moje pokusy naprosto k ničemu."

"Jenom něco na zklidnění. Dělal v noci problémy."

"Vždyť byl přivázaný," podivil se Sangwoo.

Ale dobře, pomyslel si s úlevou. To by mělo poměrně rychle vyprchat.

Hyungsoo se zašklebil. "Jo, když mu došlo, že se odtamtud nedostane, začal alespoň křičet."

Sangwoo jen pozvedl obočí, ale dál se neptal. Začínal chápat, proč Hyungsoo budíček v půl páté ráno zrovna neuvítal. Povzdychl si a posadil se na židli vedle lůžka. Nějakou chvíli se přehraboval ve svých taškách, potom dramaticky vytáhl tlustou složku nákresů. Nechtěl Junyeonga otevírat, protože to by je ještě víc zpomalilo. Místo toho tupě zíral do složky a přemítal, jak ho odsud dostane.

Nemusel čekat dlouho. Po několika desítkách minut se zpoza dveří začaly ozývat nepříliš nadšené výkřiky.

"Hyungsoo!" vrazil do dveří jeden z mužů, u kterého Sangwoo nepochytil jméno. "Pojď nám pomoct, hned."

Hyungsoo prudce vstal. "Co se děje?"

"Ve třetím patře hoří."

Hyungsoo vyběhl z místnosti pravděpodobně dřív, než si vůbec uvědomil, že nechává mechanika bez dozoru jen pár kroků od východu.

Sangwoo vstal stejně prudce jako jeho dozor, sklonil se k Junyeongovi a bezradně s ním zatřásl.

"Junyeongu!" téměř zakřičel, ale nemělo to žádný efekt.

Se zaúpěním od něj odstoupil a rozhlédl se po místnosti. Ambulance byla vybavená podobně jako v nemocnici. Nic, co by mu pomohlo odtud Junyeonga dostat. Chvíli až zvažoval, že si prostě hodí Junyeonga přes rameno a vypadne, ale ta představa ho hodně rychle přešla. Neměl pochyby, že by ho unesl. Ale hodinu a půl cesty k radnici by nedal.

"Já tě nesnáším," zamumlal si pro sebe, než spěšným krokem vyběhl z ambulance.

Sklad. Během měsíce tady byl svědkem tří pokusů zabudovat do někoho protézu. Nutno podotknout, že všechny tři pokusy byly neúspěšné. Ale museli se tím zabývat dlouho. Museli mít hodně pacientů. Většina z nich byla v kritickém stavu. Takže museli mít něco, co alespoň vzdáleně připomínalo invalidní vozík.

Sklad byl jen několik dveří za ambulancí a doopravdy obsahoval především zásoby do ambulance. Několik beden s obvazy, zásoby prázdných injekčních stříkaček, poličky s infuzemi. Všechno, co už Sangwoo viděl, když ho sem poslali doplnit zásoby při jednom z marných pokusů o záchranu. S náznakem zoufalství se prodral mezi policemi a hromadami krabic. Až konečně našel, co hledal - pod oknem byl složený invalidní vozík. Dokonce tři. Když tady drželi půlku baráku pod sedativy, museli je nějak přesouvat. V duchu poděkoval každému bohu, na kterého si v té chvíli vzpomněl. Alespoň něco vycházelo.

Pohled mu padl na desetilitrový kanystr s dezinfekcí. Alkoholovou. Rozmýšlel jen několik málo sekund, než ji naložil na vozík a obojí odtlačil zpět na ambulanci. Strnul, když na schodech viděl proběhnout někoho v šedé uniformě, nikdo mu ale nevěnoval pozornost.

"Vážně tě nesnáším," zopakoval, když za sebou zabouchl dveře ambulance.

Musel jednat rychle. Shodil kanystr a místo něj přehodil na vozík Junyeonga. Což se ukázalo jako větší problém, než se původně zdálo, protože vozík odjížděl a Junyeongovy bezvládné končetiny byly všude, jen ne tam, kde je Sangwoo potřeboval. Nahlas zaklel.

Když konečně dostal Junyeonga na vozík, přehodil přes něj alespoň prostěradlo. Stačí, že i s bezvědomým mužem na vozíku bude přitahovat pozornost. Nemusel být navíc polonahý. Odtlačil ho ke dveřím, pak se vrátil pro kanystr. Tentokrát už neváhal, když ho otevíral a začal lít obsah na lůžko, po skříních, po záclonách. Když už jednou podpálíte dům, podruhé o tom tolik nepřemýšlíte. V tašce seber-vše-co-by-mohlo-být-užitečné našel sirky. Nevěděl, jestli už teď si pro něj nejdou. A pokud budovu opustí, netušil, kolik bude mít času. Tohle mu snad získá dalších pár minut.

Poslední, co vnímal, když s Junyeongem opouštěl budovu, byl hustý oblak kouře a další křik.

 


Komentáře

1 Nissa Nissa | 28. června 2018 v 20:21 | Reagovat

Díky za věnování, zeptala bych se, čím jsem si to zasloužila, ale je mi to jasný... A já za to nemůžu, to samo.

Jinak kapitola je skvělá, sice jsem se zase nedozvěděla, z kolika součástek je takovej člověk postavenej, ale z nějakýho důvodu jsem se u ní tlemila jak kokot, takže bych to brala jako plus. Sangwoo si s tím nakonec poradil dost dobře, upřímně by mě něco takovýho v životě nenapadlo. Ale stejně čekám další komplikace, ať už při útěku, nebo po něm. Nemůžu se dočkat příštího týdne, fakt...

2 Michiko Michiko | 29. června 2018 v 11:17 | Reagovat

If, zatím to vypadá, že se jim podaří utéct, a snad zachrání i ostatní. Moc děkuju, jsem ráda za tuhle povídku, moc mě baví 😍

3 Hatachi Hatachi | Web | 29. června 2018 v 19:18 | Reagovat

Sangwoo zapálil barák a snad zachránil Junyeonga, nejen před rozložením. Ale co Jieun a Yunseok? Snad i je se podaří zachránit z hořící budovy.
Jsem moc zvědavá, co bude dál. Těšim se na další díl. Děkuju...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama