Human || 14. kapitola

21. června 2018 v 20:36 | Kami |  Human

Pro jednou mám předepsané dvě kapitoly předem a pak zapomenu, že je čtvrtek. Hanba mně i mé krávě. Příště křičte. Užijte si čtení."Bylo tohle nutné?" protáhl zachmuřeně Hyungsoo.

Unaveně následoval až příliš energetického mechanika, který bez váhání mířil do nejvyššího patra. Hyungsoo si promnul čelo. Potřeboval kafe.

"Dali jste mi jen dopoledne," připomenul Sangwoo. "Mám toho dost, co chci vyzkoušet."

"Ale půl páté ráno?" zavyl Hyungsoo útrpně.

Sangwoo neodpověděl. Bez zaklepání vešel do pokoje na konci chodby. Rozsvítil, protože obloha zatím ještě nejevila žádné známky blížícího se dne. Z postele se zpod vrstvy ošuntělých dek ozvalo nesouhlasné zasténání.

"Slečno Jieun," oslovil ji Sangwoo bez váhání. "Budu potřebovat vaši spolupráci."

Jieun k němu zvedla ospalý, přimhouřený pohled, světlo příliš ostré na probuzení uprostřed noci. Chvíli jí trvalo, než jí nejspíš plně došlo, co se po ní chce, ale pak se s povzdechem posadila a odhodila deky.

Sangwoo odložil na postel tašku s nářadím a začal na matraci úhledně vykládat celý její obsah. Jieun ho lehce vyděšeně pozorovala.

"Nechtěl jsi pracovat s tím druhým?" ozval se Hyungsoo otráveně.

"Budu," ujistil ho Sangwoo, aniž by k němu zvedl pohled. "Nejdřív si tu ale potřebuju něco ověřit. Proto jsem potřeboval začít tak brzy."

Hyungsoo je něco zahučel a poprvé za celý měsíc opustil své místo ve dveřích, místo toho se posadil u zdi a unaveně opřel čelo o kolena.

"Ale ne," vydechl Sangwoo útrpně.

"Co," houkl Hyungsoo.

"Zapomněl jsem na stole nákresy. Nemohl by mi pro ně někdo z vás skočit?" obrátil se na Hyungsooa.

Někdo z vás bylo podstatně zbytečné označení, vzhledem k tomu, že takhle brzy ráno se kromě nich po budově nikdo nepohyboval. Nikdo, koho by tam mohl Hyungsoo poslat.

Hyungsoo se navzdory vlastní ospalosti napřímil. "Půjdeme spolu."

"To je ztráta času," odvětil Sangwoo a několikrát prohmátl zatím zavřené břicho Jieun. "Je to hnědá složka na stole, to nespleteš. Já zatím začnu."

Hyungsoo ho několik sekund váhavě pozoroval. Mechanik mu nevěnoval pozornost, místo toho se jal odhrnout kůži a dostat se do břišní dutiny. Povzdychl si.

"Hned jsem zpět," řekl nakonec.

Sangwoo nevěděl, co ho přesvědčilo, jestli únava, důvěra nebo vidina kafe, které si mohl po cestě udělat. Nezáleželo na tom.

"Je tu Junyeong," vyhrkl hned, co se za jeho dozorem zavřely dveře.

Jieun, která vypadala, že znovu usíná, vytřeštila oči. "Cože? Jak dlouho? Je v pořádku?"

"Včera ho přivedli a nic mu není, zatím. Chtějí ho rozebrat na náhradní díly," mluvil rychle, bez ohledu na její zděšený výraz. "Takže odsud musíme vypadnout. Před polednem. Přesněji, před desátou. V deset odjíždí od radnice náklaďák s poštou. Musíme se dostat do něj, protože Han má očividně zmapované město a pokud -"

"Já odsud nemůžu," přerušila ho Jieun.

Sangwoo strnul. "Co?! Proč?"

Jieun kývla k protější posteli. "Yunseok."

"Ten půjde taky," ujistil ji Sangwoo stále lehce nechápavě.

"Nepůjde. Nemá jak. Drží ho pod sedativy," vydechla. Pak se smutně pousmála. "Dostaň odsud Junyeonga. Nám neublíží, Yunseoka chtějí a mě potřebují jako jeho zdroj. I tak budete mít problém se odsud dostat a to s sebou nebudete vláčet kluka v bezvědomí, který je navíc nejhlídanější osobou v celé budově."

Sangwoo ji mlčky pozoroval. Strávil celou noc plánováním. S tímhle nepočítal.

"Junyeonga chytili, protože vás chtěl odsud dostat," řekl nakonec. "Bez vás neodejde."

"Tak ho odsud odvleč," zasyčela Jieun a v jejich očích se zrcadlily zbytky staré bojovnosti, které z ní ještě nevymlátili.

Sangwoo si povzdychl a unaveně si protřel čelo. "Nechci vás tu nechávat."

Jieun se pousmála. "Jsi hodný. Ale pokud chtějí Junyeonga zabít, musíme odsud dostat hlavně jeho."

"Proč vůbec Yunseoka tak chtějí?"

Jieun se nadechla, ale v tu chvíli se dveře opět otevřely a dovnitř vešel ospalý Hyungsoo se složkou nákresů.

"Je tohle ono?"

Sangwoo mu věnoval něco, co snad připomínalo vděčný úsměv. "Jo, děkuju."

Prohlídka proběhla mlčky a rychle. Kromě rozhovoru tam Sangwoo v podstatě nic nepotřeboval, takže jen deset minut soustředěně koukal střídavě do nákresu a Jieun do břicha, přikyvoval si pro sebe a upřímně doufal, že to pro jeho dozor vypadá, jako že něco dělá.

"Snídaně?" zeptal se Hyungsoo nadějně, když konečně opustili místnost.

Sangwoo zaváhal. Hlad měl. A upřímně netušil, kdy se zase dostane k jídlu. Ale to by znamenalo, že by Hyungsoo jedl u něj v kanceláři. Neměl by prostor připravit se na další fázi plánu.

"Ne, nemám na to čas," odvětil Sangwoo a pousmál se, když viděl dozorcův nesouhlasný pohled. Omluvně dodal: "Ty si dej. A udělej si pořádný hrnek kafe. Promiň za to vzbuzení, ale tlačí mě čas."

Což byla větší pravda, než Hyungsoo tušil.

"Dobře," souhlasil Hyungsoo vděčně. "Kdy chceš jít k tomu novému?"

Sangwoo v duchu počítal. Teď mohlo být něco před půl šestou. Náklaďák odjíždí v deset. Na radnici to bude minimálně hodina a půl chůze. Nejpozději v osm se museli dostat odsud. I když dřív by to nejspíš bylo lepší, dokud ještě nebudou všichni vzhůru.

"Tak na šestou?"

Hyungsoo jen souhlasně přikývl, odvedl ho ke kanceláři a zmizel na schodech. Teď byl Sangwoo vděčný, že se za celý měsíc nepokusil o žádnou blbost, protože Hyungsoo v téhle fázi pravděpodobně počítal s tím, že se ani o žádnou nepokusí.

Zmizel v kanceláři. Pohledem zkontroloval tři tašky u dveří. Jedna s nářadí a nákresy, pro které by mohlo být do budoucna použití. Druhá s oblečením a prakticky vším užitečným, co se mu povedlo po budově posbírat. Třetí s prakticky nepoužitelným nářadím a několika plachtami, aby to vypadalo, že u Junyeonga něco dělá, než se dají věci do pohybu.

Pět minut před šestou čekal i s taškami před zavřenými dveřmi své kanceláře. Mlčky se modlil, aby tam Hyungsoo nic nepotřeboval. Ten se objevil chvíli po šesté. Věnoval taškám tázavý pohled.

"Tohle všechno budeš potřebovat?"

"Mám s sebou rovnou věci na odpoledne," odříkal Sangwoo předem nachystanou lež. "Rozebrat člověka není nic jednoduchého."

Hyungsoo jen zamručel a vrazil mechanikovi papírový sáček.

"Co to je?" nechápal Sangwoo.

"Udělal jsem ti snídani s sebou, musíš taky něco sníst."

Sangwoo v prstech drtil papírový sáček. Na několik okamžiků ho zalila vlna výčitek a vděku. Hyungsoo netušil, jak moc mu doopravdy pomohl. Sangwoo jen doufal, že za jejich útěk Hyungsoo neponese následky. Byl to dobrý člověk.

"Kam to jdeme?" zarazil se Sangwoo, když místo do pátého patra zamířili dolů.

"Na ambulanci," vysvětlil Hyungsoo. "V noci ho tam rovnou přesunuli, aby ses mohl podívat, na co potřebuješ, a pak se rovnou dát do práce."

Sangwoo se zhluboka nadechl. To byla změna k lepšímu. Sice s tím nepočítal, ale ambulance byla v přízemí. Bylo to blíž k východu. Bude to dobrý. Hlavně klid.

Sangwoo se nejistě přidržel zdi. Nevěděl, jestli jeho kolena podlamuje stres, strach anebo fakt, že už dvacet čtyři hodin nespal. Další hluboký nádech. To zvládne.

Sešli schody. Budova byla pravděpodobně stavěná za nějakým kancelářským účelem, protože schodiště se otevíralo do prostorné uvítací haly. Napravo byla ambulance a ještě o několik dveří dál skladiště. Sevřelo se mu hrdlo při vzpomínce na těch několik řídkých příležitostí, kdy se do téhle části budovy dostal. Naposledy to bylo přibližně před dvěma týdny. Přivezli ženu s vnitřním krvácením. Musel to být někdo důležitý, protože celá budova byla v pohotovosti. Sangwoo si z toho dne pamatoval hlavně záchvaty nevolnosti, protože ho takřka vhodili na ambulanci a oznámili mu, že bude asistovat po technické stránce operace. Žena měla doslova roztrhaná játra. Chtěli jí zajistit protetická, stejná, jako má Jieun. Dokonce je i měli nachystaná, přestože si Sangwoo nebyl jistý, kde je vzali, protože na rozdíl od Junyeonga Han nevypadal, že by měl svou vlastní zásobu orgánů. Žena vykrvácela dřív, než se k ní s protézou vůbec přiblížili.

"Sangwoo?" oslovil ho Hyungsoo a mechanik si až teď uvědomil, že strnule stojí před ambulancí. "Můžeme?"

Sangwoo přikývl a rázně otevřel dveře. Bude to v pořádku. Přivítal ho pohled na Junyeonga, který pro změnu nebyl přivázaný k posteli. Nemusel být. Protože byl v bezvědomí. A podle kapačky visící vedle jeho postele ještě dlouho bude.

Nebude to v pořádku.

 


Komentáře

1 Hatachi Hatachi | Web | 22. června 2018 v 21:31 | Reagovat

Jak skvěle Sangwoo naplánoval útěk, tak se to všechno jen sere. Napřed Jieun a Yunseok a teď i Junyeong.
Jsem tedy zvědavá, co bude dál. Těšim se na další díl. Děkuju...

2 Kim Lula Kim Lula | 22. června 2018 v 22:26 | Reagovat

Připomnělo mi to scénku z povídky od syna: "V bezvědomí se mi přes rameno ponese líp..."

Obávám se, že toto nedopadne dobře...

3 Nissa Nissa | 23. června 2018 v 14:42 | Reagovat

To je tak milý, jak se mu to všechno postupně sere. Ale teoreticky ho může rozebrat na součástky, hodit do kabele a vyrazit. Jen bych se strašně bála o Jieun... A taky chci vidět, jak se bude Junyeong tvářit, až (pokud) budou venku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Every life is a pile of good things and bad things. The good things don't always soften the bad things, but vice versa, the bad things don't necessarily spoil the good things or make them unimportant.
- Doctor Who
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek