Human || 13. kapitola

14. června 2018 v 20:44 | Kami |  Human

Dnešní objednávka na sádru: "Udělejte mu něco nízkého, elegantního, letní model, italský střih." Aneb už týden trávím s chirurgy a pokud se vám humor bude zdát černější, než obvykle, není to moje vina.Sangwoo se lokty opíral o parapet a zachmuřeně hleděl na spící město. Nespavost ho pronásledovala prakticky ode dne, kdy ho v téhle budově zavřeli. Třetí patro, tak akorát, aby neměl tendenci utíkat oknem, ale aby se nezabil, kdyby byl dost velký blbec na to, aby doopravdy skočil.

Na obzoru se zablýskalo. Rádio neslyšel už celý měsíc, ale něco mu napovídalo, že to nebyla bouřka. Fronta se vracela k městu. Často se dotýkala až hranic. Sangwoo popravdě jen čekal, kdy si někdo z generálů vytře pátou ministerskou vyhláškou zadek a střílení se přesune i do ulic chráněných měst.

Další záblesk, nejspíš provázený ohlušující ranou, která do města nedolehla. Sangwoo se modlil, jen aby tam nebylo město. Ne všechna byla chráněna před ostrými kulkami vojáků. S postupně klesající populací a všemi muži na frontě stačilo vymezit jen několik desítek větších měst. Zbytek byl vydán napospas válce. Spolu s lidmi, kteří nechtěli své domovy opustit. Nemluvě o vesnicích a osadách Třetí populace. Ty byly navíc ničeny záměrně. Jako vojáka ho učili Třetí populaci nenávidět. A svým způsobem se jim to dařilo. Sangwoo na jednu stranu pohrdal dezertéry, kteří raději prchli, než aby chránili svou vlast. Na stranu druhou, měl mezi nimi dost přátel na to, aby si o ně dělal starosti.

Jeho myšlenky se samovolně stočily k Junyeongovi, stejně jako už tolikrát za poslední měsíc. Ze začátku se s tím snažil i bojovat. Pak to ale vzdal. Ať už se mu to líbilo, nebo ne, Junyeong byl jedinou osobou, se kterou strávil za poslední roky tolik času. O rodiče přišel ve čtrnácti, při jednom z útoků, ještě dávno před tím, než válka oficiálně začala. Nikdo mu nemohl zazlívat, že byl poté značně odtažitý. Když navíc přišel o nohu, na zbytek světa jednoduše zanevřel. Junyeong byl první od jeho vojenského výcviku, koho mohl nazvat přítelem.

A právě teď byl Junyeong tam venku, možná poblíž blýskajícího se nebe. Občas si Sangwoo vyčítal, že ho v tom nechal. Ať už šlo o výčitky, že ho opustil, nebo o sebelítost nad vlastní situací. Upřímně doufal, že je Junyeong v pořádku. Že není idiot a je v tuhle chvíli už někde hodně daleko.


Junyeong byl idiot. Sangwoo nehybně stál ve dveřích, pusu pootevřenou v první slabice pozdravu, na který už nedošlo. Na lehátku, připoutaný dvěma pevnými, koženými řemeny, ležel Junyeong. Tvrdohlavě upíral pohled do stropu.

"Sangwoo?" pobídl ho Hyungsoo s tázavým výrazem.

Při zvuku jeho jména Junyeong prudce zvedl hlavu. Mechanika probodl rozzuřený pohled.

"Máme půl hodiny," připomněl Hyungsoo, když se Sangwoo nehýbal.

"Jistě, omlouvám se," dostal ze sebe Sangwoo konsternovaně.

Včera to byl přesně měsíc od jeho… nového pracovního poměru, optimisticky řečeno. Když mu oznámili, že získali nový materiál pro jeho práci, očekával něco jako robotickou sbírku v Xiang Liho laboratoři. S tímhle nepočítal.

Stále ještě strnule přešel k lehátku, až teď si uvědomil, že byl Junyeong polonahý. Někdo tady přesně věděl, kde Junyeongovy syntetické orgány hledat. Sangwoo nad tím přemýšlel čím dál víc. Pan Han měl Xiang Liho výzkumy dokonale zmapované. Sangwoo do teď netušil, odkud informace bral.

Zvedl ruce. Pak se zarazil. Jieun se vždy ptal. Varoval ji. Teď na vás sáhnu. Teď vás otevřu. Nebojte, nebude to bolet. Už jenom chvíli. Nebude vám vadit dalších pět minut? Z nějakého důvodu měl ale pocit, že kdyby něco podobného zkusil na Junyeonga, dočká se možná tak plivnutí do obličeje.

Naučeným pohybem otevřel hrudník. Junyeong jen zasykl, jinak nevydal ani hlásku. Sangwoo přemítal nad dobou, kdy se mu z tohohle výhledu dělalo nevolno. Pomalu se mu začínalo po té době stýskat.

Pootočil se, aby muž u dveří neviděl, co dělá. Nebo přesněji, co nedělá. Junyeongův hrudník znal. Musel by ho rozebrat, aby zjistil něco, co ještě neví. Jedinou přínosnou informací bylo zjištění, že Han pravděpodobně nemá tušení, do jaké hloubky Junyeonga zná, když ho poslal seznámit se s materiálem.

"Hyungsoo!" ozval se tlumený hlas z chodby.

Muž ve dveřích se zamračeným výrazem udělal několik kroků ven. Právě to byl moment, kdy se mechanikovi do obličeje opět zabodl Junyeongův ostrý pohled.

"Takže se mnou děláš scény, ale pro Hana běžíš pracovat hned?" zasyčel Junyeong jedovatě.

Sangwoo zatnul čelist. "Tys mi nedržel pistoli u hlavy."

Junyeong stiskl rty do úzké linky, ale neodsekl. Měl zlost, Sangwoo to na něm viděl. Ale nebyla mířená na mechanika. Kdyby to nebyl Junyeong, Sangwoo by snad i hádal, že ho dotyčný rád vidí.

"Je tu Jieun," promluvil tiše Sangwoo. Hyungsooův hlas se blížil ke dveřím. Měl jen několik málo sekund. "Yunseok taky. Jsou v pořádku."

Jeho věčně přítomný dozor se vrátil na své původní místo ve dveřích. Junyeong už neodpověděl, jen přikývl. Ale jeho výraz se o něco uvolnil.

Když se po půl hodině vrátil do své kanceláře, bylo mu asi nejmizerněji za celý dlouhý měsíc. Unaveně dopadl na židli. Ničil ho nedostatek informací. Jak se sem Junyeong dostal? Vzhledem k tomu, jak protektivní ke své rodině byl, by se ani nedivil, kdyby přišel sám. Sangwoo unaveně padl čelem na stůl. Byl frustrovaný.

"Nezapomeň vyplnit hlášení," ozval se ode dveří Hyungsoo.

Sangwoo hlavu nadzvedl jen natolik, aby mohl čelem do stolu praštit. To zopakoval ještě několikrát, než se s útrpným zasténáním posadil. Ze stolu vyndal papír. Měl těch hlášení už po krk. Han chtěl písemně vše, na co přišel. Takže strávil hodiny popisováním ničeho.

Snažil se. Doopravdy. Nešlo jen o jeho nohu. Měl před sebou malou technickou záhadu. Chtěl vědět, jak zdroj funguje. Problém byl, že nebyl o moc chytřejší než před měsícem. Netušil, co si od něj Han sliboval. On byl jenom mechanik. Ano, rozhodně zjistil hodně věcí. A ano, po večerech vymyslel i několik návrhů, jak zefektivnit Junyeongovu údržbu, přestože nemyslel, že se ještě někdy potkají. Možná by ho dokonce dokázal rozebrat a složit. Ale nemohli od něj čekat, že najde a zmapuje Xiang Liho zdroj.

"Večeře?" ozval se Hyungsoo znovu ode dveří o několik desítek minut později.

Sangwoo vděčně přikývl. Chtěl se už jenom najíst a spát.

"Jinak šéf vzkazuje, že jestli si chceš na tom novém něco vyzkoušet, máš čas ještě zítra dopoledne," prohodil Hyungsoo nezúčastněně.

Sangwoo polkl sousto přes sevřené hrdlo. "Jenom dopoledne?"

"Jo," přikývl Hyungsoo a z jeho dalších slov Sangwoo málem vrátil obsah žaludku zpět na talíř. "Odpoledne ho rozebereš na orgány."


 


Komentáře

1 Hatachi Hatachi | Web | 14. června 2018 v 21:39 | Reagovat

Tak se chlapci zase setkali, no setkání to nebylo nijak veselé a asi ani nebude mít dlouhéhého trvání. Jsem zvědavá, co Sangwoo vymyslí, aby se tomu oba, jak on, tak i Junyeong, vyhnuli.
Těšim se na další díl. Děkuju...

2 Kim Lula Kim Lula | 14. června 2018 v 21:56 | Reagovat

Až ti přiletí vejce do okna, to jsem nebyla já. To byla Karma!

3 Nissa Nissa | 15. června 2018 v 0:59 | Reagovat

...
...
...
By mě zajímalo, jestli ho fakt zvládne rozložit a zase složit...

4 Michiko Michiko | 20. června 2018 v 10:42 | Reagovat

Chudáčci, čo Jim to děláš? :O Bojím se těšit na další díl 😂😂😂

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Every life is a pile of good things and bad things. The good things don't always soften the bad things, but vice versa, the bad things don't necessarily spoil the good things or make them unimportant.
- Doctor Who
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek