Taipan: reunited || 3. kapitola

17. srpna 2017 v 12:00 | Kami

Už třetí týden pravidelně, muhaha! Budu se tvářit, že to není jen díky tomu, že jsem měla už 2 a půl dílu předepsané někdy z dřívějška. Mimochodem, kapitola je přednastavená, já jsem v tuto chvíli mimo internet, mohl by někdo hodný a ochotný hodit odkaz na facebook? Užijte si čtení.Taeha se se zájmem rozhlížel, tohle oddělení neznal. V době svého krátkého působení v Soulu se v podstatě po celou dobu zdržoval v osmém sektoru a na univerzitě, kde měl doktor Jang svou laboratoř. Schody je dovedly až do strohé bílé chodby, kde byly po pravé straně s upjatou přesností rozmístěny dveře kanceláří.

"Sungmine?" oslovil ho Taeha, protože mu instinkty našeptávaly, že jsou na místě. Neměl mnoho času na otázky.

"Hm?" zamručel Sungmin, aniž by odtrhl pohled od černě psaných čísel dveří.

Taeha se snažil o nenucený výraz. "Co se vlastně stalo s Taewoonem?"

Vrtalo mu to hlavou celou dobu a zvědavost ho uhlodávala čím dál silněji.

"Yuhwan ti nic neřekl?"

"Nic moc."

Vlastně vůbec nic. Taehovi něco říkalo, že Yuhwana Taewoonův odchod zasáhl silněji, než by si člověk pomyslel. Což byla trochu ironie, vzhledem k tomu, jaké měli vztahy. Ale kdo ví, co se tady dělo ty čtyři roky po jeho odchodu.

"Taewoon odešel."

Sungminovi to téma očividně problém nedělalo. Nedivil se, ani k němu se Taewoon nechoval zrovna mile. Sungmin byl nejspíš vděčný, že je jejich bývalý šéf pryč.

"Jen tak?"

Zastavili přede dveřmi č. 142.

Sungmin si povzdychl. "Měli jsme tehdy dost… náročný případ. Měli podezření na teroristickou organizaci, nebyla to sice naše záležitost, ale přizvali nás k tomu. Kvůli médiím a podobných hovadinám."

Taeha si matně vzpomínal, že něco podobného zaslechl asi před rokem v televizi. Tenkrát tomu nevěnoval pozornost. Jakmile nežijete v hlavním městě, podobné zprávy jdou mimo vás.

"Stalo se mu něco?" zeptal se Taeha s nakrčeným obočím.

"Ne, i když by za to sám byl asi radši."

Taeha sotva stihl uskočit, když se dveře nečekaně rozletěly.

"Jestli hodláte jít dál, zkuste zaklepat. Lidi se tu snaží pracovat."

Taeha v duchu zaklel, ale se zájmem sledoval mladou černovlasou ženu. I ona pro něj byla nová. Působila sympaticky. Dle Sungminova přiblblého pohledu, na někoho až moc sympaticky.

"Pojďte dál," vybídla je.

Oba ji následovali do malé kanceláře. Většinu místa zabíraly mohutné kartotéky.

"Něco nového?" zeptal se bez pobízení Sungmin.

"Už přišly výsledky, nikomu z nich nic není, až na počínající cirhózu jater první oběti."

"Takže jsou všichni naprosto zdraví," prohodil Taeha s neskrývanou ironií.

"V podstatě ano," pronesla lékařka a pobaveně si změřila neznámou tvář. "Slyšela jsem, že máte posilu, ale neměla jsem možnost se zastavit, zrovna jsem se vrátila z pitevny. Shin Minah."

Taeha si nedůvěřivě změřil napřaženou ruku. Nechtěl domýšlet, kde se před jejich příchodem hrabala. Ale pak jen pomyslně pokrčil rameny.

"Oh Taeha," přijal nabízenou ruku a lékařka se pobaveně ušklíbla.

Když pitval ryby, sahal na horší věci.

"Šéfová chce zprávu," připomněl Sungmin důvod jejich přítomnosti.

"To mi bylo jasné, sepsala jsem to hned, co přišly výsledky," kývla k psacímu stolu, kde ležely hnědé desky. "Ale nebude nadšená."

"Nic průkazného?"

"V podstatě jsou vážně všichni zdraví."

"Až na to, že jsou mrtví."

Minah vypadala, že se baví. "Ano. Snažila jsem se najít nějaké stopy sebeobrany, ale nikdo z nich nemá ani škrábnutí. Doopravdy skočili sami a dobrovolně."

"Takže jsme zpět na nule," povzdychl si Sungmin.

"Pořád máme nějaké svědky, ne?" ozval se Taeha. Vzpomínal na těch několik málo výpovědí, co stihl přečíst. "Několik lidí odkazovalo na stejného člověka."

"Jeremy Yang," vyslovil Sungmin jméno, na které si Taeha nebyl schopný vzpomenout. Pamatoval si jen, že nebylo korejské.

"Pan Yang je podle všeho slušný člověk," ozvala se Minah. "Prošetřovali ho, ale nenašli nic, co by naznačovalo, že s tím má cokoli společného."

Taeha věnoval Sungminovi tázavý pohled, ale ten nevypadal, že by ho vyvádělo z míry, že někdo mimo osmý sektor zná podrobnosti o jejich případu. Shin Minah očividně patřila k týmu.

"Tak proč ho podezřívají?" nechápal Taeha.

"Klepy. Pan Yang je cizinec, přistěhoval se nedávno, s nikým moc nemluví. Lidi mají strach, potřebovali někoho obvinit."

"Fakt jsme ho prošetřovali," dodal Sungmin, když viděl Taehův nedůvěřivý pohled.

"Takže doopravdy nemáme nic?"

"Jen to, co už víme."

"Klidně Haneul tu zprávu předám sama," nabídla se Minah pobaveně, když viděla to neštěstí v Sungminových očích.

"Nechápu, že se jí nebojíš," zamumlal mladík, ale rozhodně neplánoval odmítnout.

Minah se jen pousmála.

"Můžu?" zeptal se Taeha a pokynul k deskám. "Neměl jsem moc času se pořádně seznámit se spisy."

Minah mu podala zprávu, zatímco se Sungminem prohodili několik domněnek k jejich případu. Taeha zamračeně četl. Alespoň konečně chápal smysl těch laboratorních testů - lékaři hledali nemoc. Jakkoli absurdně to znělo, že by lidem na mozku seděla nějaká bakterie, co by je nabádala, ať se jdou utopit. Zoufale se snažili najít důvod. Bez výsledků.

"Co to měla druhá oběť s nohama?" zarazil se Taeha při poznámce o zakrvácených chodidlech.

"Jen poškrábané, očividně se k řece vydal naboso."

"Proč by se šel někdo utopit bez bot?"

"Protože neměl čas se obout," ozvalo se ode dveří.

Všichni přítomní se otočili a Taehovy koutky zacukaly, když mu pohled padl na Yuhwanův soustředěný výraz.

"Z toho taky pramení naše podezření na sektu. Jako by byl někdo, kdo by jim řekl - teď běžte. A oni šli, bez ohledu na to, co v tu chvíli dělali, nebo co měli nebo neměli na sobě."

Jen tázavě pozvedl obočí, když ho Taeha poplácal po rameni - rukou, kterou předtím podával Minah - a lékařka se musela otočit, aby nebylo vidět, že se směje.

"Co tu děláš?" zeptal se Taeha pobaveně.

Všiml si, že Yuhwan nese jeho bundu a papíry, co mu dala Haneul na prostudování.

"Přišla zpráva z vedení, že to vyřídili dřív, takže se máš jít nastěhovat."

"Fajn, díky. Hodíš mě tam?"

"No," zarazil se Yuhwan. "To nemůžu, protože s námi nemáš mít teoreticky nic společného."

"Mám věci u tebe v autě," připomněl mu Taeha.

"Vím, mám někoho, kdo tě tam odveze."

Taeha mu věnoval tázavý pohled, ale Yuhwan se jen pobaveně usmíval.

"No, takže my jdeme odevzdat zprávu?" přerušila je Minah.

"Vzhůru na smrt," zašklebil se Sungmin.

předchozí | následující
 


Komentáře

1 Rose Rose | 17. srpna 2017 v 20:56 | Reagovat

Upřímně, ačkoliv brigáda trvá někdy až dvanáct hodin, už pár dní nedočkavě stepuju tady na blogu a očekávám s velikou netrpělivostí nějakou tu povídku. Dnes jsem se dočkala a vůbec nejsem zklamaná. Díl byl super, sice jsem si musela osvěžit jména, protože jsem si pod jejich obličeji představovala úplně někoho jiného, ale na kouzlu celé této povídky to vůbec neubírá. Děkuji moc a těším se na další čtvrtek :) Tedy pokud budeš mít čas povídku psát. Budu netrpělivě čekat. Ještě jednou děkuji :)

2 Hatachi Hatachi | Web | 17. srpna 2017 v 21:35 | Reagovat

Určitě to zase bude složitý případ s úplně jednoduchým řešením. Ale jako taky by mě zajímalo, co se stalo a proč Taewoon odešel. Tak se zase těšim na další díl...

3 Mirek Mirek | 19. srpna 2017 v 21:56 | Reagovat

Tak jsem si znovu pro osvěžení přečetl jedničku. A protože poprvé jsem to četl jedním dechem a moc se nezamýšlel nad logikou, podruhé mi se některé věci jevily nejasné. Např. proč se doktor nebránil, když vraždy nespáchal. A nemyslím si, že vražda policisty by se dala tak lehce nahrát ( pokud by nebyla krytá šéfy). A ten had byl opravdu vyměněný?

4 Kami Kami | 20. srpna 2017 v 21:32 | Reagovat

[3]: Had vyměněný nebyl, citace z posledního dílu: "Vážně, který idiot by uvěřil tomu, že mu vyměnili hada?"

Co se týče hraní vlastní smrti, podrobnosti nebyly uvedeny záměrně, myslím, že mě tehdy i Lula kritizovala za to, že jsem poslední kapitolu napsala jako jedno velké vysvětlení - jednou z možností bylo neuvádět žádné detaily a nechat čtenáře, ať si domyslí zbytek. Stejně tak toto tam zůstalo otevřené čtenářově představivosti. Bylo zmíněno, že v tom hrály roli peníze, nebylo zmíněno, kdo přesně byl podplacen. Pokud jako čtenář věříš tomu, že to byl někdo na vysokých pracovních pozicích, může to tak být. Navíc berme v úvahu, že Jongkook byl svým způsobem psychopat s dokonalou znalostí jedů, léků a chemikálií - pokud bychom zacházeli do podrobností, mohl si i vzít látku simulující smrt. Čtenář si mohl vybrat, já svou verzi měla, je na ostatních, jakou si vytvoří.

Co se týče doktora, zde je to spíš věcí povahy dané postavy - a ta nebyla příliš vysvětlena. Bylo zmíněno, že to byl génius, dle toho, čeho se dopouštěl na studentkách, nepříliš silných morálních zásad. A tušil, kam to směřuje již od druhé vraždy - zatčení bylo jen vyvrcholení situace, kterou očekával. Opět citace z poslední kapitoly:
"A nemohl utéct jako tehdy. Tentokrát už ne, protože mu Jongkook nenechal jedinou skulinu. Poskládal řetězec událostí tak, aby to na toho parchanta sedělo s naprostou přesností, technika, motiv, všechno. A on to sám poznal. Přeci jen, muselo mu být divné, že umírají jeho bývalí spolužáci. Ale nic neřekl. Věděl, že by mu to stejně nepomohlo. Jen by jim tím urychlil vyšetřování."

Pro upřesnění - tušil, kam směřuje případ, tušil, že jeho směrem míří pomyslná vinna, ale nevěděl, kdo za tím stojí, opět poslední kapitola: "Ohlédla se, na jejích rtech hrál úsměv. 'Dobře. Hádám, že mu to došlo. Když ho vedli do soudní síně, málem mi pohledem vyvrtal díru do hlavy. Ale mlčel, nejspíš mu je jasné, že všechny důkazy jsou proti němu.'"

Tedy, kdo je pachatel, si uvědomil až u soudu, kdy už bylo se všemi důkazy a motivy poměrně absurdní tvrdit, že: "to jsem nebyl já, to ten mrtvej policajt."

Snad jsem dotazy zodpověděla, popřípadě se ještě ozvi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek