a čekala

12. srpna 2017 v 18:11 | Kim Lula |  oneshot fictions | naruto

V podstatě netuším, jak se to stalo. A opravu nechápu, proč píšu sasusaku het, když nesnáším sasusaku het. Ehm. Asi bych se sebou měla něco dělat. Možná velmi rychle, než se stane něco horšího. No. Bavte se.


fandom: naruto; boruto | couple: sasusaku | "drabble"; w: 427

Seděla u okna ve své ložnici. Oči jí únavou klimbaly, přesto však nemohla usnout. Obloha nad Konohou byla neobvykle temná a zamračená, i tak však mohla mezi černými mraky zahlédnout světlo měsíce nebo hvězdy. Sarada už dávno spala a dům byl tichý stejně jako spící vesnice. Spal už Naruto? Nejspíš ne. Pousmála se, stejně jako pokaždé, když pomyslela na splněný sen svého přítele. Všem se plnily sny. I ten její se splnil, ano.

Před lety to byl jenom sen. Nesplnitelný a marný, takový, po kterém toužila, ale hluboko ve svém nitru věděla, že se nikdy nestane skutečností. A teď, teď hrdě nosí znak klanu Uchiha, a Sasuke, ten, o kterém si myslela, že jí nikdy nebude milovat, jí dal dítě. Ano, všichni si splnili své sny.

Úsměv povadl, Sakura sklopila zrak, lehce zamlžený. Pozorovala dlaně složené ve svém klíně, a přemýšlela, jestli tohle je opravdu to, po čem toužila. Mít za manžela muže, kterého milovala od svého dětství. Mít za manžela hrdinu, který nad nimi bděl, aby mohli žít klidu a v míru. Mít za manžela někoho, jehož obličej se stal pouhým stínem vzpomínek.

Bodlo to v hrudi, silněji, než dokázala přijmout, když si uvědomila, že veškeré její sny, ačkoli splněné, byly jen… čím vlastně? Nepamatovala si jeho hlas, nepamatovala si, jak vypadal jeho úsměv, nepamatovala si jeho dotek ani vůni. Snažila se vzpomínat každý den, připomínat si ho, milovat ho, jako by byl pořád s ní. Jenže jak plynuly měsíce - jak plynuly roky, chabá lidská mysl zapomněla. Nezbylo nic, co by mohla milovat. A ona přesto milovala, do hloubky srdce milovala onu vzpomínku bez tváře.

A čekala. Že se jednou probudí s pohlazením na tváři, a když otevře oči, bude tam, reálnější než všechny její sny. Jenže roky ubíhaly jeden za druhým, a Sasuke se nevracel. Byl tam někde venku, za zdmi vesnice, a bůhví, co tam dělal. Zda ještě vůbec žil. Zda si vůbec vzpomněl, že má doma rodinu. Že má vůbec domov.

Myslel na ni někdy tak, jako ona na něj každý den? Možná. Ale nejspíš ne. Dávno nebyla naivní mladou dívenkou, dávno pochopila, že muži nesdílejí jejich romantické představy, že je nezahrnou nekonečnou láskou, ani je nepoctí srdceryvnými vyznáními.

Přesto ale - vzpomněl si aspoň? Jednou za čas, když usínal sám ve tmě noci? Osamocený voják, daleko od lidí, jen sám se svými myšlenkami. Patřila aspoň jedna z nich jí? Nebo Saradě? Zůstal v něm aspoň prchavý záchvěv citu, který by ho dovedl zpátky domů? Nevěděla. Netušila. A možná to tak bylo lepší. S nadějí vždycky přicházely lepší zítřky, pravda?

Usmála se.

A čekala.
 


Komentáře

1 Kaspi Kaspi | 12. srpna 2017 v 18:32 | Reagovat

Musím se přiznat, že jsem Sakuru měla vždycky ráda, ale pak všichni začali s tím, že je otravná a tohle a támhle to a já se nakazila. A pak jsem Naruta ani nesledovala.
Nevím, proč to píšu...asi jen tak. Proč ne, že jo?
Takovýhle povídky se mi neuvěřitelně líbí. Nedají odpověď. Mysli si co chceš, to je tvoje jediná odpověď, kterou dostaneš. A Sakura taky...chudák.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Every life is a pile of good things and bad things. The good things don't always soften the bad things, but vice versa, the bad things don't necessarily spoil the good things or make them unimportant.
- Doctor Who
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek