tichými kroky || čtvrtá kapitola

31. července 2017 v 10:00 | Kim Lula |  tichými kroky

Omlouvám se, že to tak trvalo. Trošku zásek a práce a uni a tak. Dnešní kapitola je poslední taková, kde se ještě nic moc neděje, až na ty vraždy, no. V příští už to bude trošku víc humor, a pokud se přes něj překousnete, tak po další kapitole už se možná objeví i hlavní postava, ehm. Poprosila bych názory, protože si touto kapitolou nejsem zcela jistá. A taky jsem kvůli ní zase trávila hodinu zahrabaná v google mapách koreje. Bavte se.
Sledovali ho už delší dobu. Čekali na vhodnou příležitost. Odpoledne jako každé jiné posledních pár dnů - zamračená obloha, vzduch prosycený vůní deště a chladný natolik, že přinutil lidi vytáhnout šátky a šály, přestože ještě nezapočaly zimní měsíce.

Chanyeol stál v hloučku přihlížejících zvědavců, kteří se zde seběhli z nejbližšího okolí, pohled upřený na mrtvé tělo uprostřed chodníku poblíž Paris baguette. Šedivé vlasy, vrásčitá tvář. Stařec vypadal… no. Sušená švestka by vedle něj působila čerstvě. Nebylo by na tom nic podivného. Kdyby ovšem druhá polovina mužova obličeje nepatřila desetiletému dítěti. Chanyeol musel uznat, že dnešní Taova práce byla obdivuhodná. Působilo to děsivě. Bylo to děsivé - to, jak si Tao uměl zahrávat s časem.

Ušklíbl se, když se okolo začala ochomýtat policie a v dálce zaslechl zvuk sanitky. Mrtvola ležela na chodníku jen pár minut, i tak však sklidila úspěch stejný jako kdejaká atrakce. Chanyeol umíral touhu položit k ostatkům krabičku a nápisem "help" pro vhazování drobných. S úšklebkem zacouval, když policajti začali okolo místa činu natahovat pásku.

Podnikatel Kang Minchul, dvaačtyřicet let. Několik obvinění ze znásilnění, úplatky a zpronevěra peněz, doteď policií nepotrestán. Příliš vlivný, než aby se na něj vztahovaly jakékoli zákony a pravidla. Vrchní velitelství policie měl omotané kolem prstů. Nikdo nemohl spoléhat na to, že by byl potrestán zákonem. A Tao se dneska obzvláště nudil cestou na přednášku z japonštiny.

"Umřel stářím. Tak mladý…"

Taův smích zazněl do jeho ucha, když se mladší chlapec postavil po jeho levici. Chanyeol si byl jistý, že je mladší se svou prací spokojený. Sledoval, jak policie prohledává doklady mrtvého muže, zatímco zdravotníci nakládali jeho tělo do sanitky. Postřehl jejich zmatení, když zjistili identitu nebohého, i nevěřícnost, se kterou se dívali za mizející sanitkou. Úšklebek na jeho rtech se prohloubil ve chvíli, kdy jeden z policajtů zaměřil svou pozornost jejich směrem. Ajaj.

Otočil se k odchodu, jen aby zjistil, že ho tu Tao nechal na pospas. Nenápadně se rozhlédl, Tao stál opodál, opřený o stěnu vedle vchodu do kavárny. Jakmile se jeho pohled setkal s Chanyeolovým, mrknul na něj a o pár vteřin později zmizel za rohem budovy pošty na protější straně ulice. Chanyeol ho v duchu proklel a zamířil jeho směrem.

"Hej, vy!"

Povzdechl si, když za sebou zaslechl policajta. Nerad se s nimi dostával do jakékoli interakce - byli to neschopní idioti. Na druhou stranu, díky tomu se ani jeden z nich nenudil. Doteď pamatoval Jonginův vtípek s hledaným zločincem, kdy se nebohý pachatel najednou probudil v cele na policejní stanici, a nikdo nechápal, jak se tam dostal. Na dotaz, co to mělo znamenat, jim Jongin nakrásně odpověděl, že mu jich už začínalo být líto. Díky Jongdaemu se poté všichni mohli pobavit na panikařícím personálu policejního okrsku.

"Vy v tom šedém svetru! Počkejte!"

Zastavil, líně pootočil hlavu na postaršího muže v uniformě a nelibě se zašklebil.

"Víte, co se tady stalo?" zeptal se policajt, jakmile ho doběhl.

Chanyeol pozvedl obočí: "Očividně umřel."

Policajt mu věnoval lehce zaražený pohled s náznakem podezření. Chanyeol měl chuť protočit očima, ale rozhodl, že bude lepší moc neprovokovat.

"Smím vědět, co jste tady dělal?" vyzvídal chlap dál.

"Šel jsem kolem?"

Podezření v policistově pohledu nabralo na intensitě. "Musím vás požádat, abyste šel se mnou."

"Ne," odpověděl Chanyeol a otočil se k odchodu.

"Stůjte, pane!"

Ani mě nehne, pomyslel si Chanyeol, když přecházel na druhou stranu ulice. Policista samozřejmě za ním. Chanyeol měl pocit, že zaslechl cinknutí pout. Až tak, ano? Tse.

"Řekl jsem stát!"

Několik lidí se po nich zvědavě ohlédlo. Policajt ho dohnal, sevřel jeho paži v ocelovém stisku, chystal se mu nasadit pouta. Chanyeol se zašklebil, trhnul rukou, až to s policajtem cuklo.

"Hoří vám uniforma," upozornil jen tak mimochodem.

"C - ježiši!?"

Policejní sako na levé paži vzplálo, policajt ho zděšeně rozepnul, shodil ho na zem a uskočil od něj, jako by se na něj mělo každou chvíli vrhnout. Co to doprdele…?! Zkontroloval paži, naštěstí stihl sako sundat včas a neutrpěl žádnou popáleninu.

"Sakra!" ulevil si a otočil se zpátky k neznámému mladíkovi.

Ne že by Chanyeol hodlal čekat, až si muž zákona urovná svůj spor s vlastním oblečením, a tak si mohl jen představovat jeho výraz, když zjistil, že si Chanyeol dovolil nepozorovaně opustit místo činu bez jeho dovolení. Hanba ti, Chanyeole.

Tao na něj čekal u brány Univerzity zahraničních studií. "Půjdeš se mnou na přednášku?"

Studium ho nikdy moc nebavilo, a když už se rozhodl někomu dělat společnost na přednáškách, byl to Baekhyun. Sám se ve volných chvílích zabýval spíš skládáním hudby, čistě pro svou vlastní radost, než aby někoho nechal montovat se mu do zálib. Dnes ale neměl moc co dělat, takže když ho Tao vzal za ruku, aniž by čekal na odpověď, a vedl ho na pozemky školy, nebránil se. Stisk dlaně zintensivněl, přinutil Chanyeola vzhlédnout k mladšímu chlapci.

"Sleduje nás," řekl na půl úst Tao.

"Kdo?" Chanyeol přimhouřil oči. "Ten polda?"

Možná mu měl podpálit spíš rozkrok, efektivněji by ho tím odradil.

"Ne," Tao nepatrně zavrtěl hlavou. "Tohoto máme za zadkem už pár týdnů."

"Oh," vypadlo z Chanyeola. "Zase oni?"

Bylo jen otázkou času, kdy se zase objeví. Naposled s nimi měli tu čest asi dva roky zpátky, když ještě bydleli v Daejeon. Byli otravní a vytrvalí, přesto se jim doteď nepovedlo zjistit o nich nic konkrétního. Už jen díky Taovi a Jongdaemu měli před CSR náskok, a pokaždé se jim povedlo beze stopy zmizet. Nicméně jejich hrátky vždycky nakonec upoutaly pozornost, a CSR si je našlo, ať už se schovávali kdekoli.

"Proč jsi nic neřekl?" zeptal se Chanyeol, když spolu vcházeli hlavním vchodem do budovy univerzity.

Tao mlčel několik vteřin, než se koutka jeho rtů zvedla do mírného pousmání. Chanyeol nakrčil obočí a zamračil se na mladšího kluka. "Cos viděl?"

Pokrčení ramen, Tao zastavil před dveřmi učebny dvě stě třicet. Studenti se trousili po schodech nahoru, Tao k nim střelil pohledem. Mladíka, který studentem rozhodně nebyl, si všiml okamžitě, přestože se snažil schovat za trojicí jeho spolužaček.

Pokynul Chanyeolovi, aby vešel do učebny první, a dlaní na jeho rameni ho nasměřoval kdesi do středu posluchárny, který sloužil jako jakési centrum - vždy zde sedělo nejvíc studentů. Mladík, který je sledoval, se posadil do vrchních řad skoro úplně dozadu.

"Možná bychom měli být pár dní opatrnější," zamumlal směrem k Chanyeolovi.

Ještě se nestalo, aby se k nim dostali až takhle blízko - respektive, aby měli odvahu se k nim natolik přiblížit. I proto pro ně nebyl problém vždy tak dlouho tajit místo jejich bydliště. Teď bylo očividné, že je něco jinak - Chanyeol to poznal z Taova výrazu. Potlačil nutkání otočit se za mladíkem, který se rozhodl poctít je svou přítomností.

"Zdá se, že tentokrát to myslí fakt vážně."

 


Komentáře

1 martes martes | 31. července 2017 v 10:31 | Reagovat

na tuto poviedku cakam uz dlhsiu dobu takze dakujem za dalsi diel

2 Shizu Shizu | 31. července 2017 v 11:21 | Reagovat

Je to vážně zajímavé. Už se nemůžu dočkat na další díl! 😁

3 Rose Rose | 31. července 2017 v 13:48 | Reagovat

Moc jsem se na pokračování těšila a rozhodně mě nezklamalo :) Díky moc a těším se na další díl :)

4 Nagasaki Nicolca Nagasaki Nicolca | Web | 31. července 2017 v 16:04 | Reagovat

Hanba ti, Chanyeole, vskutku. :D
No co ti k tomu mám říct (TAO!!!), vznáším se tu svým morbidním nadšením jako vyzubený heliový balónek.

5 Saia Saia | 31. července 2017 v 16:37 | Reagovat

Predjedlo bolo pôsobivé a ja trpezlivo čakám na hlavný chod. Dakujem

6 Kim Lula Kim Lula | Web | 31. července 2017 v 17:10 | Reagovat

[1]: není vůbec zaco

[2]: pokusím se ho sepsat co nejdřív, slibuju, mám ho už promyšlený

[3]: není zaco, já děkuju

[4]: (TAO!!!)

[5]: a počkej na dezert.

7 Hatachi Hatachi | Web | 31. července 2017 v 23:24 | Reagovat

No tak snad budou opatrnější...
Jsem zvědavá, co bude dál. Těšim se na další díl. Děkuju...

8 Majo Majo | Web | 1. srpna 2017 v 10:50 | Reagovat

No konečně, já se tak strašně těšila na pokračování :3 bála jsem se že za tu dobu zapomenu ó čem to vlastně je, ale naštěstí se tak nestalo :D Chany je prostě boží jako vždycky, vážně ho v této povídce naprosto žeru :D měl pravdu, měl mu toho ptáka podpálit..nebo rovnou upálit, nechápu, proč ho chtěl ten polda zatknout..což uricte chtěl protože to bylo očividne :D Taovi se práce s tím debilkem opravdu povedla, docela bych takový pohled chtěla viděla, nic příjemného hádám :D awww.. nenapinej mě tolik..kdo po nich sakra jde? Uricte nějaká organizace která ví že mají nějaké zvláštní schopnosti :D muehehe, doufám že další díl bude rychleji :3

9 Kim Lula Kim Lula | Web | 2. srpna 2017 v 15:10 | Reagovat

[7]: jistěže budou, oni jsou vždycky opatrní, haha. ha.

[8]: kdo po nich jde, to se dozvíš už velice brzy. Ačkoli bude velmi diskutabilní, kdo po kom jde, ehm...

10 kazumipise kazumipise | Web | 2. srpna 2017 v 18:13 | Reagovat

Jelikož jsem jen ryze Shawol a ostatní kapely jdou mimo mě, mám z exa ráda Baekhyuna (Vtípky s Jonghyunem). Tento příběh mě fascinoval, jako první kapitolu jsem přečetla tuhle a donutilo mě to vrátit zpět. Těším se na pokračování ^^

11 Kim Lula Kim Lula | Web | 2. srpna 2017 v 19:11 | Reagovat

[10]: Jsem potěšena, že tě zaujal přesto, že to není tvůj fandom. Takových čtenářů si o to víc cením :) Děkuju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek