Butterflies With Punctured Wings || Chapter 4 (3/4)

27. března 2016 v 17:50 | Kami |  Butterflies With Punctured Wings

Autor: AlexisDevanne
Překlad: Kami
Odkaz na originál: zdePrvní měsíce po tom, co ho postřelili, byly pro Liama dost drsné. Díky neustálému boji o území musel opustit všechno, co po útěku z Kopule znal. Ne že by tam byl v bezpečí, ale aspoň to bylo nebezpečí, na které byl zvyklý. Teď byl ale konec, musel se odtamtud dostat co nejdál, protože věděl, že kdyby ho kdokoli našel, rovnalo by se to rozsudku smrti. Přeci jen, Liam byl ceněným členem gangu překupníků. Mnoho lidí znalo jeho tvář, mnoho z nich se mu snažilo vyhrožovat. A teď, když už ho neměl kdo chránit, se děsil, co by se stalo, kdyby zjistili, že stále dýchá.

Takže cestoval na jih.

Ve svých patnácti letech nevěděl moc o lovu a přežívat o rostlinách se dlouho nedalo. Nejdřív se pokoušel začlenit do jiné skupiny lidí, ale nakonec se to zvrhlo v nejvíc traumatizující okamžiky jeho krátkého života. Podražený a zrazený víckrát, než by dokázal na prstech spočítat. Byl to téměř zázrak, že to Liam všechno přežil bez újmy. A byl nepoučitelný.

Liam si pamatoval skupinku lidí, chovali kozy. Vypadali mile. Dvě sestry, kluk a tři další kamarádi, všichni okolo dvaceti. Hnali malé stádo koz, které měli doručit do města, vzdáleného dalších osm dní cesty. Nabídli Liamovi, aby šel s nimi, přestože se je pokusil okrást. Nepotrestali ho, když ho chytili. Dokonce mu dali najíst. A Liam poprvé po dlouhé době cítil, že může polevit v ostražitosti. Pletl se.

Z toho, co si Liam pamatoval, pokusili se ho obětovat. Nikdy nezjistil za jakým účelem. Věděl jen, že těsně před městem ho chytili, a pak už cítil jen pachuť chloroformu. Probudil se spoutaný řetězy na stole, kolem plály svíčky. Ale když se pohnul, řetězy sklouzly - nebyly odemčené, byly rozlámané. A když se pokusil uniknout z místnosti, nikdo tam nebyl, přestože byly všude známky lidské přítomnosti. Liam utíkal, co nejrychleji mohl, ale zastihla ho bouře. Schoval se v nějaké kůlně na nářadí, naštěstí dřív, než bouřka vyvrcholila.

Byl ovšem promočený na kost a byl si jistý, že tímhle tempem chytí zápal plic. Ale nemohl nic dělat. Neměl nic suchého na sebe a vyjít ven do bouře by byla sebevražda. Tak zůstal schoulený v kůlně, třásl se zimou a modlil se, aby prosakující střecha vydržela nápory větru a deště. Poslední, co si pamatoval, byl záblesk fialové.

Když se Liam probudil, byl suchý, kolem sebe měl omotanou béžovou deku - tu, co pak nosil všude s sebou - a venku byla koza. Pečená.


Liam se probudil za zvuku pravidelného rytmu srdce. Levou rukou si stínil oči, ranní slunce bylo příliš jasné. Slunce. Takže už byl den. To nebylo milé zjištění, klidně by ještě spal. Chtěl si otřít pusu, ale jeho ruka dopadla na horkou hruď. A ta rozhodně nepatřila Liamovi.

Bradavka?


Ne moje bradavka.


Ale pak…

Liam se s vytřeštěnýma očima prudce posadil. Pohledem zakmital po osobě, kterou zneužíval jako polštář. Někdy během noci se museli přetočit, kdoví jak skončil Scott zády na posteli z listí a Liam na jeho hrudi. Nahé hrudi. Hrudi, od které už včera nemohl odtrhnout pohled. Raději oči přesunul na Scottovo břicho.

Bez přemýšlení pohnul levou rukou, která do teď nečinně spočívala na Scottově torzu, a prsty klouzal mezi jeho břišními svaly. Byla to slast na dotek. Když si ovšem uvědomil, co dělá, rychle ruku stáhl. Namísto toho ho upoutala Scottova tetování. Všechna na levé straně Scottova těla, rozbíhala se z hrudi k podpaží a boku. Všechna se dala jednoduše skrýt obyčejným připažením.

Drobné symboly, celkem jich napočítal šestnáct, všechny černé, klikatě lemovaly jeho bok. První byl luk a šíp. Druhý baseballová pálka. Třetí byly nějaké spirálovité, propletené znaky, vinoucí se až ke čtvrtému symbolu. Liam v něm poznal Scottův zapalovač. Ten, co Liam ztratil. Kurva.

Liam se chtěl tetování dotknout, ale zrovna v tu chvíli se Scott zavrtěl, nejspíš se probouzel. Protáhl paže, zády se zapřel do listů. Vlkodlak otevřel oči, pohledem vyhledal Liama.

"Dobré ráno," pozdravil Scott něžně, několikrát zamrkal, aby z víček setřásl spánek. Pak hnědé duhovky konečně na chlapce zaostřily. A jako by v tu chvíli Liama trefil jeho sen do tváře, prudce od Scotta odskočil.

KURVA!!!

Scott zmateně sledoval, jak rychlostí blesku po čtyřech přelezl ke své kuši a roztřeseně ji na Scotta namířil.

"Liame? Co se st-"

"Sklapni!" vykřikl Liam, vyskočil na nohy a udělal několik dalších kroků zpět, než ovšem zakopl a padl zpět do listů. "Zpátky!" zařval znovu, když k němu Scott natáhl ruku. Couval před Scottovým smutným pohledem, zatímco sám sobě nadával, protože, zatraceně, jak mohl být takový idiot, že mu to nedošlo dřív?!

Fialová! Pastýř. Scott byl Pastýř! Zářící oči! Stejné fialové oči, které Liam vídal od svých patnácti let. Osoba, co Liama dostala z každého nebezpečí. Jejich první oficiální setkání asi před týdnem. Scott se na Liama díval, jako by se už znali. Nebyla to žádná náhoda! Scott stalkoval Liama čtyři roky, možná i déle! Sledoval ho a pak předstíral, že o něm nic neví. Dostal se mu do hlavy a donutil ho mu věřit. Jak je možné, že to Liamovi nedošlo už včera?

"Konec hry," zavrčel Liam, zlost náhle silně přebila čirý strach, svírající jeho srdce. Tohle bylo tak zatraceně děsivé. Lhal mu snad úplně ve všem? Jak dlouho Liama studoval, než se mu konečně rozhodl představit? Liam věděl, že byl Scott až moc hodný, až moc, než aby tohle celé mohla být pravda. Věděl to!

"Liame, jaké hry?" zeptal se Scott a postavil se, přestože mu Liam zakázal se hýbat. Zvedl ruce, jako by se vzdával. "Nechápu, co -"

"Před čtyřmi lety mě postřelili a měl jsem tam zemřít! Ale potom se ozvalo vytí a přestali mě pronásledovat. Někdo zachránil. Ten někdo jsi byl ty, že jo?" vysypal ze sebe Liam. Dával Scottovi možnost to popřít. Neudělal to. "A tím to neskončilo. Pronásledoval jsi mě celé čtyři roky, ty - ty úchylnej bastarde!"

"To není -" začal Scott, chtěl se bránit, udělal k mladšímu krok. Liam se nedokázal zastavit. Prst stiskl spoušť, šíp vystřelil na Scotta nelidskou rychlostí. A Scott ho zachytil. Očividně to byl podvědomý reflex, alespoň soudě dle překvapení, co se rozlilo po Scottově tváři. Anebo byl překvapený, že Liam vůbec vystřelil.

"Říkal jsem ti, ať se nepřibližuješ," hlesl Liam slabě, když Scottovy oči opět vyhledaly mladšího. Liam měl najednou strach ze Scottovy reakce, teď když sám udělal první krok. Zbývalo mu jen pět šípů, než by musel znovu nabít. A něco mu říkalo, že je jedno, jestli je na Scotta vystřílí teď nebo později. Výsledek bude vždy stejný. Žádný.

"Uklidni se, Liame," zkusil to znovu Scott. Upustil šíp, udělal krok zpět. "Můžu to vysvětlit. Jen… mi nebudeš věřit."

"Zkus to."

"Už jsem zkoušel. Myslel sis, že jsem šílenec," odvětil Scott s rezignovaným povzdechem.

"Mluvíš nesmysly."

"Grendelův syn," oznámil Scott, jako by to všechno vysvětlovalo. "Příběh o to, jak mě podruhé dostali. Jo," usmál se Scott sklesle. "Moje snaha o utajení nebyla vždy úspěšná. Už jenom proto, že jsem se nedokázal dostatečně rychle přizpůsobovat nejnovější technice. Bylo to v roce 2997 v Oceánii. Tentokrát o mně věděla jen vláda. Drželi mě na tajné vojenské základně, kde mě asi dvě stě let mučili."

"Proč- Proč ses nepokusil dostat pryč?" zeptal se Liam váhavě. Nevěděl, kam přesně se Scott snaží dostat, ale Liamovi jeho vyprávění dávalo alespoň malé ujištění, že v další chvíli nezaútočí.

"Elektřina je největší slabinou vlkodlaka," prozradil Scott bez nejmenšího zaváhání. "Upřímně řečeno, s paralyzérem jsi měl proti mně větší šanci než s kuší," informoval ho, když Liam opět pohledem kmitl ke své zbrani. "Stačí správná dávka voltů a nedokážu se proměnit."

Fakt, že se Scott tak ochotně dělil o svoje slabiny, znamenalo jednu ze dvou věcí - buď věřil Liamovi natolik, že si byl jistý, že to proti němu nezneužije, nebo pro něj Liam doopravdy nepředstavoval žádnou hrozbu, bez ohledu na to, s čím proti němu půjde. Ani jedna možnost se mu nezamlouvala.

"Má ten příběh nějakou pointu?"

"Má," ujistil ho Scott a věnoval mu upřený pohled. "Pointou je, že na mě vyzkoušeli všechno, co mohli. Udušení, stětí, radiaci, hladovění. A nic nezabralo. Takže mě mučili dál, dokud nepřišla další generace s novými nápady a zase od začátku. A pokračovalo by to dál, kdyby se neobjevil nový rekrut, který se nade mnou slitoval a snížil elektrické napětí, pod kterým mě drželi, protože netušil, co jsem zač."

Scott se na několik sekund zarazil, zhluboka se nadechl nosem, vydechl.

"Díky tomu vojákovi jsem byl schopný nabrat dost síly, abych se zbavil pout a prchnul. Vrátil jsem se do Oceánie jenom jednou, abych mu poděkoval. A to je ta šílená část, Liame. Protože ten voják jsi byl ty."

Protože ten voják jsem byl… já?

…Cože?

Ne, vážně. Co?

"Vím, že to zní neuvěřitelně, ale to bylo ve skutečnosti podeváté, co jsme se setkali. Různá jména, ano. Stejně jako různé příběhy, životy, původ, rodiny, akcent. Ale pokaždé vím, že jsi to ty. Jsem naživu, protože jsem nesmrtelný. Ale jak jsem zjistil, asi existuje víc způsobů, jak obejít smrt."

"C- Počkej, cože? Mluv, sakra, nebo přísahám, že znovu vystřelím!"

"Liam, Dylan, Priam, Ian, Milan, Keelan, Rylan, William, Zidane, Briam, Kreeam, Cylan - a opět Liam. Třináct různých lidí v různé době, ale všichni reinkarnace stejné osoby. Bylo mi sedmnáct, když jsme se potkali poprvé, Liame. Sto třicet osm, když podruhé. Téměř tři sta potřetí. Vím, že to zní šíleně a chápu, jestli mi nevěříš, ale je to pravda. Nejdřív jsem nechápal, co se děje. Proč ses pořád vracel? Proč jenom ty? Proč sis nikdy nic nepamatoval? Kolikrát se to ještě bude opakovat? Nikdy jsme na to nepřišli."

"Vy?"

"S kamarádkou, se kterou jsem cestoval. Byla to Kitsune, liška. Když jsem přestal stárnout, použila svůj poslední ocas, aby pro ni také čas přestal ubíhat. Cestovali jsme spolu téměř šest set let. Byla se mnou až do pádu Druhé Asie. Byla… ve skutečnosti víc než kamarádka - miloval jsem ji." Scott uhnul pohledem, po tváři se mu mihnul bolestný výraz. "Věděli jsme, že konec války a vší techniky znamenal, že už se nemusíme schovávat, ale taky jsme věděli, že se nebudeme moct nikde usadit, když nestárneme. Já… nikdy jsem jí nemohl dát život a rodinu, co jsme vždycky chtěli. Nemohl jsem po ní chtít, aby zůstala. Takže jsem ji nechal jít. Zlomil jsem její poslední ocas. Nechal její čas opět běžet. Dal jí šanci na normální život. Předstíral jsem, že jsem zmizel. Potuloval se okolo, dokud se nevdala. Pojmenovala po mně svoje první dítě. Pak jsem už doopravdy zmizel. Od té doby jsem se nezamiloval."

"Malovaný válečník," zašeptal Liam, když ten tragický příběh poznal. Scott si pravou rukou stiskl vytetované pruhy na paži. Co znamenaly?

"Sepsala to její vnučka," řekl Scott a donutil se k úsměvu. "Byl to bestseller."

 


Anketa

Butterflies With Punctured Wings

čtu 100% (89)

Komentáře

1 prostě já prostě já | 27. března 2016 v 18:57 | Reagovat

Je to úžasné.. Vlastně, Kami, jenom kvůli tvým překladům jsem se na ten seriál vůbec začala koukat a za to ti patří velké díky. :) Sice jsem ještě trochu mimo, protože jsem to zatím nedokoukala, ale to nevadí. Děkuji moc za překlad

2 Michiko Michiko | 27. března 2016 v 20:46 | Reagovat

Tohle je prostě dokonalý příběh, nedivim se, že ho překládáš a jsem hrozně ráda, že si se s ním podělila, úplně mi běhal mráz po zádech, když jsem to četla. Doufám, že není Liamuv úděl třeba přijít na způsob, jak Scotta zabít.

3 Karin Karin | 27. března 2016 v 22:20 | Reagovat

tak to jsem zvědava jak zareaguje Liam tahle povídka je nádherně napsaná moc dík za překlad.

4 Deny Deny | 29. března 2016 v 7:00 | Reagovat

Wow to je tal užasny.. nemužu se dočkat na Liamovu reakci xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama