Absolutno || 3. kapitola

28. května 2015 v 7:00 | Kami |  AbsolutnoVlastně to nebylo tak zlé. Hongki se krčil za širokým stolem v jídelně a poslušně jedl svou snídani. Jeho pán seděl naproti němu, skrytý za ranními novinami. Žádné zprávy o dezerci. Díky bohu nemohla armáda přiznat, jakou fatální chybu udělala, takže celé pátrání očividně probíhalo v tajnosti a jeho fotka se tak nemohla vyskytnout na titulní straně. To bylo dobré.

U zdi stála socha komorníka. Hongki ji ignoroval. Cítil se odpočatě, to se mu nestalo už dlouho. Přestože mu jeho naučená ostražitost nedovolila spát déle jak hodinu v kuse, alespoň měl měkkou, pohodlnou postel. A vlastní pokoj.

Jeho pán ho ovšem znervózňoval čím dál víc. Především nechápal jeho motiv. Člověk musí mít důvod, proč složit slib. Pokud není naprostý psychopat, co prostě chce mít v rukou něčí život. Geunsuk na psychopata nevypadal. Na druhou stranu, na všechno, co by mohl požadovat, měl vlastní zaměstnance. Očividně Hongkiho nekoupil, aby z něj udělal otroka v pravém slova smyslu. Byl tu z nějakého důvodu. A on netušil jakého.

"Nějaké vzkazy?" promluvil Geunsuk a Hongki se ostražitě narovnal, než mu došlo, že nemluví s ním.

"Volal pan Kang, říkal, že vám zašle slíbené materiály. A prosí vás o jejich potvrzení nejpozději do dvou dnů," odrecitoval komorník suše.

"Nic víc?"

"Ne, pane."

"Dobře. Dojedl jsi?" podíval se pro změnu na Hongkiho.

"Ano, pane," napodobil Hongki komorníkův tón.

"Fajn, pokud chceš, můžeš si v obývacím pokoji vypůjčit libovolnou knihu. Do patnácti minut buď u mě v pracovně."

Hongki počkal, dokud Geunsukova záda nezmizela za rohem, než sám vstal a zdráhavě se vydal ke schodům. Koutkem oka ještě spatřil tmavovlasou ženu, co přišla sklidit nádobí. Kolem něj se prosmýkla socha komorníka.

"Hej," houkl na něj Hongki nejistě.

Muž se zastavil, ale nepodíval se na něj. I to byl ovšem úspěch, po tom, co ho dva dny ignoroval, pokud nedostal příkazem něco jiného. Hongkiho svým způsobem děsil.

"O co mu jde?" zeptal se opatrně a bradou kývl ke schodům.

Protože nebyl schopný vysledovat potřebné informace sám, musel se začít ptát. Rozhodl se začít od zaměstnanců. Nejlépe tím, který je jeho pánu nejblíž.

Muž ovšem neodpověděl. Jen tam ještě chvíli postával, než se dal opět do kroku a zmizel. Buď sám odpověď neznal, nebo ji znal, ale odmítal ji Hongkimu sdělit. Podle krátkého zaváhání to odhadoval na druhou možnost. V tomhle domě nebyl nikdo normální.

Protože čas běžel, vydal se rovnou do obývacího pokoje. Pokud bude Geunsuk zase chtít, aby tam jen seděl, stejně jako poslední dva dny, doopravdy něco na čtení ocení. Bylo poměrně ohleduplné, že to pána napadlo. Vzhledem k faktu, že dřív pro něj slovo odpočinek jednoduše neexistovalo, ta náhlá nečinnost ho doháněla k nepříčetnosti.

Pokud by měl říct, co bylo na celém domě nejimpozantnější, rozhodně by volil knihovnu. Už si ji prohlížel dříve, když byl nucen s Geunsukem sedět v obývacím pokoji, ale ještě mu nebylo dovoleno ji prozkoumat blíž. Za život mu pod rukama prošlo jen několik infantilních komiksů, co mezi vojáky kolovaly.

O knihách světových velikánů mu kdysi vyprávěl jeden starší muž z jeho jednotky, nezeptal se ho tehdy na jméno a zabili ho dřív, než to stihl udělat. Ale vyprávět uměl dobře. Popisoval děje knih, jako by všechny ty události sám zažil. Jeho hlas měl příjemnou barvu. A Hongki se vždy tvářil, že ho to nezajímá, popřípadě i pohoršuje, protože jejich vypravěč rozptyloval vojáky a to navíc tématy, které do armády nepatřily. Pravdou ovšem bylo, že jeho příběhy miloval. A nikdy nečekal, že se knih, o kterých vždy jen slýchal, bude moct jednou dotknout.

Protože si nebyl vědom, kolik času už uběhlo, chopil se první, jejíž přebal ho zaujal, a vydal se směrem do pracovny, kde už měl tu čest několik hodin nečinně prosedět. Očividně šel včas, žádné známky trestu nezaznamenal.

Jeho pán seděl u psacího stolu, zamračený pohled upřený do notebooku, na nose brýle. Hongki si už stihl vyvodit, že nejspíš stojí ve vedení nějaké firmy. Jeho práce tomu odpovídala.

Nečekal na vyzvání, prostě šel a posadil se vedle stolu, dost blízko, aby pán nemohl nic namítat, ovšem dostatečně daleko, aby byl z dosahu jeho rukou. Zády se opřel o stůl a téměř zbožně pohladil knihu po hřbetě. Na sezení na zemi si zvykl rychle. Nevadilo mu to, většina podlah byla pokryta vysokými měkkými koberci.

Seděl tam dlouho a brzy ztratil pojem o čase. Sice přečetl asi jen čtyřicet stran, ale podle toho soudit nemohl. Nikdy ke čtení nedostal pořádnou příležitost. Základní vzdělání, co mu vláda poskytla, nebylo příliš rozsáhlé. Potřebovali, aby uměl číst rozkazy a psát hlášení. Jeho schopnosti byly proto v tomto směru značně omezené.

Geunsuk zaklapl notebook, odložil brýle a promnul si oči. Očividně tam doopravdy strávili delší dobu, než si Hongki myslel. Bylo to snad poprvé, co viděl pána s jiným než kamenným výrazem. Nato Geunsuk natáhl ruku, dlaní dolů.

Hongki odložil knihu. Chápal, co to znamená, přestože ten rozkaz nebyl řečený přímo. V tom byl další problém jeho obojku. Kontrolní páska byla napojena na Hongkiho mozkovou činnost, nic jiného ji nezajímalo. Bylo jedno, jestli to byl rozkaz nebo ne. Pokud to Hongki tak chápal, automaticky se to za rozkaz počítalo. A myšlenky vzdoru byly potrestány.

S výrazem nevole se posunul, aby na něj Geunsuk dosáhl. Vadilo mu, když na něj sahal. Ale už si začínal pomalu zvykat. Když ruka zajela do jeho vlasů, jako už tolikrát, dokázal to i celkem úspěšně ignorovat. Jeho pán měl divné zvyky.

"Povídej něco," promluvil náhle Geunsuk unaveným hlasem.

Hongki se zarazil, silně vyveden z míry. Kontrolní páska ovšem začala téměř okamžitě jiskřit.

"Ta knížka je naprostá pitomost," vypadlo z něj bez přemýšlení. "Nechápu, jak může být autor tak slavný."

Přísahal by, že ten jeden prudký, hlasitější výdech, byl potlačovaný smích.

"Řekni mi něco o sobě," podal Geunsuk konkrétnější požadavky.

"Nesnáším kukuřici," odpověděl Hongki to nejbanálnější, co ho napadlo.

Ne, tohle se mu nelíbilo. Potřeboval si osobní data uschovat jen pro sebe.

"Zajímavé," zhodnotil to pán a tentokrát už bylo pobavení v jeho hlase jasně patrné.

Chvíli bylo ticho.

"Proč ses rozhodl složit slib?" zeptal se Geunsuk po odmlce, tón opět vážný.

Hongki v duchu proklel svého pána i všechny jeho předky.

"Potřeboval jsem se skrýt," řekl a doufal, že bude tato odpověď stačit.

Opět nastalo ticho.

"Proč se pán rozhodl složit slib?" zeptal se Hongki opatrně, když se Geunsuk nadechoval k další otázce, kterou Hongki potřeboval umlčet už v zárodku.

Geunsuk neodpověděl, jen ho probodl pohledem. Hongki polkl, nervozita opět klesla do jeho žaludku a udělala na něm uzel. Ty oči ho děsily čím dál víc. Srdce splašeně bilo pod návalem stresu a ještě zrychlilo, když Geunsukova dlaň sklouzla z vlasů na jeho tvář, a něžně ho pohladila. Zorničky se rozšířily, když palec sklouzl po jeho rtech.

"Měl jsi být žena," vydechl Geunsuk chraptivě.

Jeho otázku nechal bez odpovědi.


 


Komentáře

1 K.R. K.R. | 28. května 2015 v 7:26 | Reagovat

tohle se dobře vyvíjí :-) počkám si na další dílek už se moc těším

2 Hotaru Hotaru | Web | 28. května 2015 v 7:32 | Reagovat

Wow, prostě a jednoduše wow. Ta povídka je úžasná. S každým dalším slovem si ji zamilovávám víc a víc. Takhle kapitola byla opět čtivá. Prostě jsem se nedokázala odtrhnout a hltala každé slovo. Hrozně se těším na pokračování. Potřebuji vědět, co bude dál. Aww, vážně je to prostě boží. Děkuji ti za kapitolu.

3 Deny Deny | 28. května 2015 v 7:53 | Reagovat

Čim dal tim lepši xD Konečně Geunsuk projevuje city. Nemužu se dočkat dalšiho čtvrtku xD

4 Rose Rose | 28. května 2015 v 11:30 | Reagovat

Konečně je zase čtvrtek :) a Geun Suk se začíná chovat hezky :) zajímá se o Hongkiho to je tak milé :3 :3 Těším se na další týden :)

5 Sairen Sairen | Web | 28. května 2015 v 11:43 | Reagovat

Jen čekám, kdy si Hongkiho odtáhne do postele xDDD

6 Jannie Jannie | 28. května 2015 v 13:06 | Reagovat

Hehé, čtvrteeek!
Umřu u nich...

7 Sulina Sulina | 28. května 2015 v 17:31 | Reagovat

Já už chci další díl prosím. :33 :'( je to úžasné :D

8 Hatachi Hatachi | 28. května 2015 v 19:07 | Reagovat

Nakonec Geunsukovi nebude vadit, že je Hongki muž.
Ale pořád mě zajímá, proč si Geunsuk Hongkiho koupil. Jaký to mělo účel...
Jinak to byl skvělý díl. A už se moc těšim na další...

9 Tina Tina | Web | 28. května 2015 v 19:24 | Reagovat

Hongkiho jako mazlicka bych brala taky hehe

10 Michiko Michiko | 28. května 2015 v 19:26 | Reagovat

Tohle nevydržím *umírá nedočkavostí* fakt ne... zabije mě to. A bude to tvoje vina :-D ne nemůžu umřít, musím se dozvědět víc.... musím áááááá *zbláznila se*

11 Karin Karin | 28. května 2015 v 21:50 | Reagovat

To je perfektní moc se těším na další díl.

12 XXMikki XXMikki | 29. května 2015 v 23:54 | Reagovat

Třeba to Hongki nebude mít se svým pánem tak špatné, nakonec by to mohlo dopadnout dobře :)
Ta povídka je prostě skvělá.

13 Fey Fey | 30. května 2015 v 11:36 | Reagovat

Naprosto super díl! Těším se na další!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Every life is a pile of good things and bad things. The good things don't always soften the bad things, but vice versa, the bad things don't necessarily spoil the good things or make them unimportant.
- Doctor Who
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek