Můra

11. ledna 2013 v 11:00 | Kami |  SuJu oneshots

Název: Můra
Fandom: Super Junior
Pár: Donghae/Ryeowook
Autor: Kami
Varování: žádnéDonghae si pro sebe něco ospale zamručel a vyklouzl z kuchyně zpět do potemnělé chodby. Ani si nevzpomínal, kdy bylo naposledy i v noci takové horko, že ho žízeň vytáhla z postele. Jen doufal, že teď usne. Mohl by někde ukořistit větrák. Ale...na to byl moc líný. A unavený. Tak by mohl -

"Eh?!" vydal ze sebe akorát, když najednou ztratil rovnováhu, zamával rukama ve snaze se udržet a nebo alespoň zmírnit dopad a v tu chvíli už ležel na ztemnělé dlažbě.

Tiše zaskučel a promnul si zápěstí, na které dopadl. Zamrkal do tmy. O co to zakopl? Ještě před pěti minutami tady nic nebylo. Po tmě se odplazil ke zdi, nahmatal vypínač a rozsvítil světlo.

Osoba, která se bolestně mnula nohu, o níž Donghae pravděpodobně zakopl, si teď před světlem zastínila oči a jen prosebně hlesla. "Zhasni..."

Hae tam chvíli překvapeně klečel, ale pak opravdu zhasl a po čtyřech se doplazil zpátky, přičemž si dával dobrý pozor, aby do ničeho ani do nikoho nevrazil.

"Jsi v pořádku, Wookie?" prolomil konečně ticho, když se dostal až k choulící se osůbce.

"Jo." ozvalo se tiše ze tmy. "P-promiň, nechtěl jsem ti nijak ublížit..."

Donghae se pousmál. "V pohodě. Ale co tady děláš?"

Zaslechl zašustění látky, jak se Ryeowook stulil ještě víc a hned na to tiché vzlyknutí. "V mém pokoji...něco tam je." řekl konečně Wookie po chvíli ticha.

Donghae zmateně zamrkal. Wookie má něco v pokoji? Co proboha, že kvůli tomu tady sedí na chodbě?

"Mám se tam jít podívat?" navrhnul hrdinsky, protože jeho zvědavost dokonce potlačila ospalost.

"Uhm." přikývl Ryeowook, přestože to Hae nemohl ve tmě vidět.

Donghae vstal a chtěl si rozsvítit, aby vůbec trefil k Wookiemu do pokoje, ale zastavil ho jemný stisk na zápěstí.

"Nerozsvěcuj tu, prosím..." zašeptal Ryeowook.

Hae jen nechápavě naklonil hlavu ke straně. "Dobře." řekl jen a po tmě nahmatal Ryeowookovy dveře. Nešlo to zase tak špatně, jak si původně myslel, jeho pokoj byl jediný, ve kterém bylo rozsvíceno, takže zlatavý pruh pode dveřmi pro něj byl jasnou navigací. Kdo ví proč si chvíli připadal jako letadlo...asi byl vážně unavený.

Pomalu pootevřel dveře, koutkem oka viděl, jak se Wookie přikrčil, a nahlédl dovnitř. Nic. Zmateně zamrkal a vstoupil. Pořád nic. Že by měl Wookie jen nějakou noční můru...?

V tu chvíli zaslechl podivné zalupání. Zmateně se rozhlédl. Odkud to vychází? Až pak ho napadlo podívat se nahoru a málem to s ním seklo o podlahu. Čekal přinejmenším šíleného fanouška nebo godzilu pod postelí. No...s tou můrou se vlastně ani tak nespletl. Akorát to nemyslel takhle doslova.

"Ryeowooku..." řekl tichým, záhrobním hlasem, zatímco potlačoval tik v oku. "Můžeš mi říct, který dospělý chlap se bojí hmyzu?!"

Při posledním slově se na něj otočil, Wookie si objímal kolena, uhýbal pohledem, na řasách drobné slzičky. Donghae ho ještě chvíli trápil tichem, ale pak jeho pohled zjihl...jak by se na tohle mohl zlobit? Pohledem zabloudil zpět k můře. Byla fakt celkem veliká. Zuřivě poletovala kolem světla a dělala nálety na svůj vlastní stín, co se na stropě tvořil. Ušklíbl se - tak proto Wook nechtěl, aby rozsvítil i na chodbě.

Hae si povzdychl a natáhl se pro časopis, co ležel na nočním stolku. Prostě to rozplácne a pak si konečně půjdou oba lehnout. Zítra (nebo spíš dneska) mají navíc natáčení a rozhodně by jim nikdo nepoděkoval, kdyby vypadali jako zombie...

"Počkej." hlesl z chodby Wookie a několika kroky byl u dveří, přičemž si dával dobrý pozor, aby se k němu ta poletující věc nepřiblížila. "Co to děláš?"

Hae se po něm zmateně podíval. "Zabiju to. Nebo na to mám vzít něco jiného?" zeptal se a podíval se, po jakém časopisu to vlastně sáhl - aha, jeden z těch Ryeowookových hudebních zázraků, to je jasný, že z něj nechce seškrabovat mrtvolku...

Povzdychl si. Co by pro to roztomilé stvoření neudělal? "Fajn, dojdu pro plácačku." řekl rezignovaně a časopis hodil zpět na stolek.

"Ne!" vypískl Wookie a postavil se zmatenému Haemu do dveří, v očích stále ještě ten vyděšený výraz.

"Wookie?" nechápal už vůbec Donghae.

"N-nemůžeš to zabít...vždyť...můra...je skoro motýl...!" hlesl Ryeowook, aniž by se hnul z místa.

Donghae pozvedl obočí. Hmyz jako hmyz. Tak o co jde?

"A co mám teda dělat?" zeptal se nechápavě.

"No..." Wookie zabodl pohled do podlahy a zašoupal nohama. "Nemohl...bys ji nějak...chytit...a pak pustit?"

Donghae několikrát naprázdno otevřel pusu a vytřeštil oči. "To si ze mě děláš srandu, že jo?" zeptal se nejistě.

Ryeowook akorát stáhl hlavu mezi ramena.

Donghae si promnul kořen nosu. "Wookie...jsou tři ráno, pokud sis nevšiml. Nehodlám tu běhat po dormu a evakuovat hmyz. Takže buď to teď a tady ukončím a nebo s tím budeš muset spát."

Wookie upřel na Haeho vyděšený pohled, vypískl a zase zacouval do bezpečí chodby. Těkal pohledem z můry, která se usídlila v rohu místnosti a roztahovala svá tmavě hnědá křídla, na Haeho, co ho rozcuchaný a v pyžamu propaloval pohledem.

Ryeowook se zhluboka nadechl. "A...nemohl bych...spát u tebe?" upřel na Haeho prosebný pohled.

Donghae znovu vytřeštil oči a několikrát poklepal hlavou. Tady se děje něco fakt MOC divnýho. Ale on by se rád vyspal. Opravdu. Povzdychl si a vyšel za Wookiem na chodbu, přičemž zhasnul a zavřel dveře.

Ryeowook ho pořád prosebně pozoroval, ale věděl, že Hae to ve tmě nemůže vidět. Skousl si spodní ret. Když...on za to nemůže. Už odmala se těch šestinohých potvor bál. Ty osminohé mu nevadily, protože ty právě chytaly ty šestinohé. I když...teď už to asi vážně přeháněl. Nechtěl, aby se na něj Hae zlobil. Měl by...měl by se omluvit a říct, že si dělal srandu, počkat, než Hae zmizí u sebe ve dveřích a pak si prostě ustlat na chodbě.

Už už se nadechoval, ale v tu chvíli pocítil dotek na zápěstí a hned nato Hae stiskl jeho ruku.

"Tak pojď." zašeptal něžně, jako by mluvil k vystrašenému dítěti...fakt, že mu Wookie někdy tak připadal, nebyl vůbec podstatný.

Ryeowook se nechal mlčky vést tmou až do Haeho pokoje. Nejistě zabloudil pohledem k otevřenému oknu, vůbec se mu nelíbilo. Hae se mezitím natáhl na postel a poklepal na místo vedle sebe. Wookie se vděčně usmál a lehl si vedle Haeho. Deka byla zkopaná někde na zemi, v takovém horku stejně neměla využití.

Donghae ležel, oči zavřené, vůně Wookieho vlasů ho příjemně uspávala. Nakonec...to nebylo až tak špatné. Pootevřel jedno oko, Wookie se vedle něj choulil a upíral pohled k otevřenému oknu. Proč měl najednou tak hroznou chuť ho obejmout? ...A proč vlastně to neudělat? Přeci jen...je to jeho pokoj, ne? Natáhl paže, obmotal je kolem Wookieho pasu a přitáhl si ho k sobě.

"Hae?" vypískl překvapeně Wookie.

Donghae akorát zavrněl a přitiskl si ho ještě blíž. "To aby mi tě žádná můra neodnesla. Kdo ví, co všechno tam venku létá..."

Ryeowook ještě chvíli ležel ztuhlý překvapením, ale pak se uvolnil a sám se k Haemu přitiskl. Ten zvláštní pocit, co to doprovázel, se mu líbil. A navíc...takhle ani to otevřené okno se vším, co za ním žilo, nevypadalo tak děsivě.

Hae se lehce pousmál. A v duchu zadoufal, že ta okřídlená potvora do zítřka nechcípne...jo, možná to byl nevhodný vtip, ale rozhodně to nebyl špatný nápad, jí tam Wookiemu pustit...
 


Komentáře

1 Ruby Clarie Ruby Clarie | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 11:40 | Reagovat

Neboj, Lulí, nejsi jediná nachcípaná *leží v posteli obklopená čajema, kapesníkama a posmrkanýma kapesníkama*
A nevím, co máš proti povídce, Kami, je skvělá :3 sice není yaoi, ale občas to neuškodí, jako v tomhle případě

2 Barica Barica | Web | 11. ledna 2013 v 13:06 | Reagovat

Souhlasím s Lulinou, je to skvělý!
Ta věta "Můžeš mi říct, který dospělý chlap se bojí hmyzu?!" mě totálně odrovnala... :D Hele, sice to není yaoi, ale to nemusí znamenat, že to není skvěle napsaný! A to teda je! ...skvěle napsaný.
Brzy se uzdrav! Mě se nemoci zatím tenhle rok naštěstí vyhýbají... a to je divný, touhle dobou mám za sebou už minimálně tři chřipky a pět nachlazení... asi se to přeneslo na mě či co :D

3 Barica Barica | Web | 11. ledna 2013 v 13:20 | Reagovat

Chtěla jsem říct, že se to asi přeneslo na tebe :D Asi mi hrabe, či co... a taky jsem pod tlakem, na záda mi dejchá učitel *sedí v hodině IVT* :D

4 Jannie Jannie | 11. ledna 2013 v 14:36 | Reagovat

Aňúúúúúúú!!!
Je pěkná!! Nechápu proč se ti nelíbí :D

5 Anete Anete | 11. ledna 2013 v 14:43 | Reagovat

Dyď to bylo krásně napsaný:) A vtipný:D Všechno mi dneska přijde roztomilý a tihle dva extrémně!:D

6 Widlicka Widlicka | 11. ledna 2013 v 16:41 | Reagovat

Co!? on to udělal schválně? ;-P ten je tedy mazaný ;-P

7 Nataly ^ ^ Nataly ^ ^ | Web | 11. ledna 2013 v 18:03 | Reagovat

Vitaj v klube chorých ľudí *ako fyzicky..tak aj psychicky* :D Ja mám už 4 dni pocit, že pokiaľ neumriem..tak proste..éé..neviem.. stane sa zo mňa asi chodiaca mŕtvola. A to sa v tomto stave snažím učiť maturitné témy z nemčiny. He..hehe..maturita.. Good joke..

Dobrá poviedka ^^.. A náhodou..ja sa tiež bojím hmyzu! :D Keď tu niečo lieta v izbe tak len kričím na brata "Zabi to! Kurňa.. ZABI TO!" A bežím do inej miestnosti ako keby ma prenasleduje Terminátor xD.. Uhm.. a tiež by ma mohol ochrániť Hae!.. :D

8 Hatachi Hatachi | 11. ledna 2013 v 18:56 | Reagovat

I mě se tahle povídka moc líbí.
Hae je pěkně vynalézavý...ten ví jak na Wookieho...

9 Saia Saia | 12. ledna 2013 v 16:51 | Reagovat

Cha!!..si môj človiečik Donghae...tiež robíš všetko pre to aby si dostal čo chceš.

10 Elizabeth Elizabeth | Web | 12. ledna 2013 v 18:17 | Reagovat

Kdo mi dal do pokoje kameru?! >o< *padla*
To bylo roztomilý ♥ Ale vážně tohle dělám taky ^^

11 cHloe cHloe | E-mail | 12. ledna 2013 v 19:37 | Reagovat

Božeeee... To je tak zlatééé ^^
Ňuňítko Wookie sa bojí a (nearly) ochranca Hae zachraňuje situáciu ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Every life is a pile of good things and bad things. The good things don't always soften the bad things, but vice versa, the bad things don't necessarily spoil the good things or make them unimportant.
- Doctor Who
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
Výsledek obrázku pro jonghyun gif
zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins/authors~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gifSouvisející obrázek