Zhodnocený blog 002

1. května 2012 v 15:35 | Luli(na)
Tak jsem se zase pustila do hodnocení blogů, děti. A ano, pořád trvám na tom, že budu zlá. Tohle hodnocení bylo pro mě vcelku náročné a dalo mi pěkně zabrat, než jsem ho zhodnotila. Haha, trvalo mi to vážně dlouho (přibližně hodinu), a to už tyhle estranky znám a mám je prošustované komplet celé. No, nebudu to obkecávat, tady je hodnocení.

Hodnocený blog: Katy-chan, Mori-chan, IF - http://www.svet-nasi-fantazie.estranky.cz/
Hodnotila: Luli(na) - http://purple-line.blog.cz/


První dojem: 5/10

V první řadě musím říct, že tohle je poprvé, co hodnotím estranky a ne blog. Dalo mi to pěkně zabrat, už jen proto, že estranky jsou vzhledově o dost odlišné. Mě osobně na první dojem nikdy nezaujmou (myšleno obecně), proto na první dojem nikdy nedávám a vždycky si nejdřív něco přečtu, než začnu soudit. Každopádně holky (je vás tam víc, že jo, děti?) mají nastavený jeden ze vzhledů, který se mi líbí. Ten 3D efekt působí zajímavě. A taky obrázek v záhlaví (?) je pastvou pro mé oči. (Yaoistka se nezapře, což?) První dojem na mě působí tak polovičatě, nejsem na estranky zvyklá, ale nemůžu říct, že by mi vysloveně vadily. Toť vše k prvnímu dojmu.

Grafické zpracování: 12/20

-layout: 5/10

Jak už jsem řekla, estranky na mě po vzhledové stránce nikdy moc dobře nepůsobily. Nevím, čím to je, možná jsem jen zvyklá na blog.cz, ačkoli je to stará děvka (ne, není to Itachi). Zvyku se hold jen těžko zbavuje, tak to neberte ve zlém, jo?

-menu: 4/5

Na to, že se mi estranky vzhledově moc nelíbí, tak tohle menu se mi vcelku líbilo vždycky (divný, co?). Líbí se mi, jak to mění barvy. Jednu dobu jsem měla takovou úchylku, že jsem po tom furt dokolečka přejížděla myškou a ono se to hýbalo… No co, někdy mi hrábne. Taky se mi líbí to, jak je menu po obou stranách, jedna z věcí, co mi na blogu chybí. Celkem by se mi to hodilo.

-sladění barev: 3/5

Mám sice ráda modrou barvu, ale zrovna ten odstín, který níž přechází do černé, moc nemusím. Ta černá mi navíc přijde nějak… nepěkná na vašich stránkách. Ale to je asi tak vše, co mi u sladění vadí. Část, ve které jsou články, je sladěná dobře, prostě základ. Černá na bílou, plus odkazy modrou, jo, to je v pořádku.

Aktivita: 7/10

Aktivita je, řekla bych, že taková standardní, jako u většiny. Nepřidáváte články každý den, někdy vynecháte tři, čtyři, nebo pět dnů, pak najednou za jeden den přibude několik článků. I když, na to, že jste tři, mohlo by být článků víc (a já bych nemusela tak dlouho čekat na povídky, wrrr!).

Kvalita článků: 19/20

Konečně něco, co můžu pochválit. Ňahaha, to je radosti, což? Holky (jste holky, že jo? *padla*), vaše stránky se věnují psaní, to jde vidět. Takže povídkový blog… teda estranky. Jsou zaplněné povídkami. A musím říct, že povídkami, které se dají číst. Které se dají hodně moc dobře číst, aniž bych plakala nad gramatikou. Čili žádné do oči bijící chyby, překlepů jsem taky našla minimum, pokud jsem vůbec nějaké našla… Povídky mají hlavu i patu, jsou zajímavé a čtivé. V poslední době už není moc autorek, kterých povídky by mě bavily, ale u vás si vždy na čtení najdu něco, co mi vždycky zvedne náladu (což mi připomíná, konce některých povídek si s vámi ještě vybavím…!).

Přehlednost: 10/10

No, co bych k tomuhle řekla? Ještě se mi nestalo, abych se na jakýchkoli estránkách ztratila. Vlastně pochybuju, že to vůbec jde - ztratit se. Menu je přehledné (a mění barvy :D), máte to pěkně rozdělené na cykly/kapitulovky a jednorázovky, pak máte zvlášť yaoi povídky a taky to máte rozdělené dle autora. Takže super. Nemám co vytknout.

Celkový dojem: 5/10

Stejně jako první dojem, i ten celkový je tak na půl. Avšak pětka se v matice při zaokrouhlovaní, počítá nahoru! Nevím, co víc bych měla říct. Snad jen, že holky mám moc ráda, jejich povídky čtu (ne)pravidelně a komentuju tak, že bych si zasloužila kamenem do hlavy. Můj dojem je pop obsahové stránce skvělý, k vzhledové jsem se taky vyjádřila. Takže myslím, že bych to mohla ukončit. Jen doufám, že nevíte, kde bydlím, holky. Dneska je venku horko a tak mám ty neprůstřelné okna otevřené. (upřímně bych se nedivila, kdyby si mě holky smazaly s oblíbených a už v životě se ke mně nehlásily. ALE! Já jsem říkala, že budu zlá mrcha a budu hodnotit přísně!

Celkem: 58/80
Známka: 2
 


Komentáře

1 Katy-chan Katy-chan | Web | 1. května 2012 v 20:51 | Reagovat

Ahojky Lulinko, určo se nemusíš bát! Moc ti děkujeme za hodnocení! Víme, že dokonalý to ještě není, ale snažíme se ;)
Jsme moc rády, resp já, když to píšu, žes nám věnovala ten čas a koukla se na nás. To, že se ti líbí i povídky, je víc než bychom si mohli přát. xD
A nakonec jsme z toho vyšly s krásnou dvojkou xD

2 IF IF | 2. května 2012 v 19:53 | Reagovat

Čauky slečno! Díky za kritiku, dvoječka je prima a možná i ty šutry odložím na jindy ;) nekamenujte proroky, ne? :D nebo hod kamenem ty, jenž jsi bez viny... zas melu nesmysly, někdy jsou mé asociace tak strašně divné!!! :D Každopádně mě velice těší, že se ti naše povídky líbí a jsou pro tebe zajímavé! Jestli je to tak, at jde vzhled stránek klidně do háje - důležitý je obsah a ten se tedy snad líbí! Děkujeme!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama