Nezapomeň na mě - 34. díl

1. května 2012 v 11:00 | Luli(na) |  Nezapomeň na mě | přerušeno
Dobře, dost bylo sladkých dílů. Je čas se posunout v ději, pokud chceme, aby tahle povídka někdy skončila. (Já vím, že to nechceme, ale už máme doma tolik přebytečného cukru, až to hezké není :D). Ne, klid, nebojte se, nehodlám ten jejich sladičký vztah ukončit. Ti dva nejsou nemůžou nebýt spolu sladcí. To prostě nejde. Ale děj se posunout musí, pokud se budou pořád jen píbat a objímat, budou vypadat jak pomačkané kachny. A to nechceme. (Stejně se budou pořád líbat a objímat...). V dnešním dílu ale nic sladkého nebude, jelikož základní složka cukru - Wookie, se dnes zde neukáže. Je mi to líto, děti, ale musím ten jakože "děj" někam vecpat. Stejně doufám, že si to přečtete. Miluju vás!


"Nebudu ti říkat, že jsem to říkal, protože to stejně víš. Takže… já ti to říkal." Ušklíbne se Siwon, když mu Yesung řekne, co se stalo v době jeho nepřítomnosti. Yesung se taky ušklíbne, natáhne se pro šálek kafe, který mu tady Siwon přinesl, jelikož mají odpolední pauzu a se spokojeným zamlaskáním z něj upije.
"Z tebe by byla dokonalá sekretářka." Usměje se. Nemá zdání, jak je to možné, ale Siwon vždycky udělá to nejlepší kafe.
"Tak děkuju." Siwon se taky natáhne pro svůj šálek, přičemž nespouští oči z Yesunga. Neunikne mu ta záře v jeho očích, kterou tam neviděl už tak dlouho a musí se usmát. Vypadá to, že Yesung konečně našel ztracené štěstí. Nediví se mu. Ten chlapec, Ryeowook… Přímo z něj křičí prosba o to, aby byl milovaný. Tolik si toho vytrpěl. A teď, když je to všechno pryč, potřebuje lásku, víc než kdokoli jiný. Je rád, že ho našel zrovna Yesung. Bůh věděl, co dělá, když spojil jejich cesty v jednu. Spolu budou šťastní, to je jasné. Yesung se o něj dokáže postarat, zná jej na to až moc dobře. Musí se usmát, když si představí, jak jsou si s Yesungem podobní. Oba našli svou lásku v oběti zločinu. Ryeowook byl týraný a zneužívaný. A Heechul, ten se prostě objevil v nesprávném čase na nesprávném místě. A on mu pomohl. A stejně tak pomohl Yesung Wookiemu.
Yesung si všimne, jak se na něj Siwon kouká a vůbec ten pohled nepochopí. Nadzvedne obočí a položí šálek zpět na stůl.
"Co?"
Siwon zamrká, když na něj Yesung promluví a jen pokroutí hlavou.
"Jen jsem se zamyslel." Odpoví s úsměvem a pohledem zavadí o hodiny. Mají ještě asi čtvrť hodiny, než se budou muset vrátit do práce.
"Nad čím?" zeptá se zvědavě Yesung, podloží si tvář dlaněmi a zkoumavě se na svého kamaráda koukne. Siwon jen mávne rukou, jako že to nestojí za řeč.
"Nebudu tě týrat řečmi o Bohu, když vím, že v něj stejně nevěříš." Zašklebí se na něj. Yesung jen protočí očima, opravdu nechápe, jak může někdo věřit v takovou pitomost, jako je nebe, věřit. Už se vidí, jako kulatou dušičku, co po jeho smrti vyleze z jeho těla a odpluje na nějaký obláček. Lidé jsou vážně naivní a hloupí, když v tohle věří. On sám nikdy nevěřil na tohle nadpřirozeno. Možná někdy doufal… chtěl věřit. Jenže když si s ním život takhle zahrál. Když vidí, jak si život zahrává s lidmi, jak si zlo jen tak běhá po světě a způsobuje bolest. Ne, takhle se mu nikdo nemůže divit, že žádnou víru nemá. Koukne se na Siwona, který právě kouká z okna a usmívá se jako pitomec. Pravděpodobně myslí na Heechula. Nebo spíš určitě. Zapřemýšlí, zda i on se tváří stejně ujetě, když myslí na Wookieho…?
"Co?" zeptá se Siwon stejně jako předtím Yesung, když se na něj podívá.
"Nic." Odpoví Sung a nakloní hlavu na stranu. "Jak se má Heechul?" zeptá se záhy na to.
"No, dobře, proč?"
"Jen tak," Pokrčí Yesung rameny, "vzpomněl jsem si na něj."
"Aha." Siwon to dál nehodlá rozvádět, tak jen taky pokrčí rameny a zadívá se na svůj šálek kafe, ze kterého se line průhledná pára. Sleduje, jak stoupá ke zdi a pomalu se posouvá k pootevřenému oknu.
"Vypadá to, že dnes bude bouře. Možná bys měl skončit dřív." Promluví k Yesungovi, ví, že se Ryeowook boře bojí, Yesung m to říkal. Oslovený se koukne z okna, sám si všiml, že je obloha zamračená a i ve vzduchu, který se přes okno dostal dovnitř, je cítit kyselou vůni deště. Jenže takhle to vypadá už asi týden. Blíží se zima a podzim je teď opravdu chladný. Pořád jen lije jako z konve, ale… bouře už dlouho nebyla.
"Nemůžu odejít dřív, mám toho hodně co vybavovat. Musím pořádně prostudovat případ paní Jungové. Víš, té, co ji vykradl její synovec se svou bandou."
Siwon chápavě přikývne, taky má co dělat. Jen, co se po nemocenské vrátil do práce, přistal mu na stole od šéfa nový případ. Občas přemýšlí, zda se ve světě děje i něco dobrého, když je pořád tolik práce. Zvláště, když má člověk pověst nejlepšího právníka ve městě. Oba ji mají. Takže chápe, že si Yesung nemůže dovolit se ulít z práce. Tohle už dávno není střední škola, kdy si mohli jen tak odejít.
"Tak zbývá jen doufat, že se počasí udrží relativně v klidu." Zadívá se Siwon z okna a v tu chvíli na okno dopadne první kapka. Yesung se na něj podívá pobaveným pohledem.
"Co takhle se pomodlit?"
"Pomodli se sám." vyplázne na něj Siwon jazyk. Jako malý chlapec, pomyslí si Yesung, ale vzápětí udělá to samé i on. Pak sepne ruce a podívá se na zeď nad sebou.
"Drahý bože, dej, aby dnes nepršelo. Amen." Pronese se značnou ironií v hlase a o vteřinu později mu na hlavě přistane pohlavek. Překvapeně zamrká na Siwona, který v ruce drží deštník a vítězně se na něj šklebí.
"Ty-ty-tys mě praštil deštníkem, ty-ty…?!"
"Jo." Přikývne Siwon a spokojeně odloží deštník zpět na věšák.
"A ještě k tomu mým vlastním deštníkem. Taková drzost!"
"No to víš, ten můj je daleko. Musel bych vstát a dojít si pro něj k sobě do pracovny…"
"Raději mlč, Siwone, než ten deštník vezmu a přetáhnu tě jím po hlavě já." Nebezpečně se na něj koukne, avšak v koutcích mu pobaveně cuká.
"Ještě bys ho o tu mou tvrdou hlavu zlomil. A pak bys zmokl. Koukej, co za slejvák je venku. To bys nedošel ani k autu." Ukáže prstem na okno a Yesung se tam podívá. Vzápětí nevěřícně pokroutí hlavou. Pár vteřin a taková spoušť. Jen doufá, že nakonec opravdu žádná bouře nebude. Nervózně se kousne do rtu, snad bude Wookie v pořádku.
"Neboj se, bude v pořádku." Promluví Siwon, jakoby mu snad četl myšlenky.
"Doufám." Už nechce, aby Wookie opět trpěl. Už toho bylo dost. Je načase, aby začal Wookie normálně žít.
"Taky jsem přemýšlel…" začne Yesung a pak ztichne. Siwon na něj stočí pohled a tázavě nadzvedne obočí.
"Hnn?"
Yesung chvilku mlčí, vezme šálek kafe a dopije zbytek.
"Měl bych sehnat pro Wookieho soukromou učitelku." Je jasné, že po tom, co si prožil, jej nemůže jen tak poslat do školy, jenže nemůže ani zůstat bez vzdělání. To je snad jasné.
"Chápu, taky mě to napadlo, ale nechtěl jsem nic říkat, když byl Ryeowook v takovém stavu." Řekne Siwon a Yesung jenom přikývne, on sám neměl vůbec čas o tomhle přemýšlet. Jediné, čím se zabýval, byl Wookie a jeho štěstí. Ale tohle je opravdu důležité a dřív nebo později by to udělat musel. A lepší dřív, než později. Ryeowook školu potřebuje. Vždyť vlastně ani neví, zda umí Wookie číst. Unesli ho, když mu bylo sedm. První… možná druhá třída.
"Tak… měl bych už jít, pauza končí ani ne za pět minut a ještě si musím sbalit pár dokumentů. I když, přiznám se, v takovém slejváku, se mi vážně za žádným klientem běhat nechce." S tím se Siwon zvedne a protáhne si ztuhlé svaly. Pak vezme prázdné šálky, které tady donesl, rozloučí se z Yesungem a poté opustí jeho kancelář. Yesung ještě chvíli pozoruje místo, kde před chvíli Siwon zmizel, pak si povzdechne a pustí se opět do práce. Čím dřív to bude mít, tím dřív se dostane domů. Pohled mu opět sklouzne k oknu. Déšť, který řádí za oknem, silný vítr a hřmení, které se začíná ozývat z dálky, se mu vůbec nelíbí.
 


Komentáře

1 Girl with devil smile ^ ^ | Web | 1. května 2012 v 11:22 | Reagovat

Wookie - základná zložka cukru :DD.. Už som si predstavila ako si pozerám obal od našich Slovenských cukrovarov..a v zložení by som medzi nutričnými hodnotami našla - Ryeowook 75 g na 100 g výrobku xDD *nevšímajte si ju.. dneska nie je tak úplne v poriadku*
Myslím, že proti názoru "dej sa musí pohnúť" nemôžem nič namietať ani keby som chcela :D Ani proti tomu, že táto poviedka raz bude musieť skončiť.. Som s tým zmierená..*eh?? pri poslednej časti tu bude vykrikovať niečo v zmysle, aký je svet strašne nespravodlivý*
Ale aj tak si nebudem môcť zvyknúť, keď už tu nebude príbeh o Wookiem a Yesungovi >.< No dobre, dobre..ja viem, som strašne sentimentálna.. ale čo ja s tým narobím :D
A súhlasím s Yesungovi názorom ohľadom Boha.. Nechcem vyvolávať nejaké náboženské diskusie.. ale má pravdu. Nebo? To vážne? A Boh? Pri toľkej skazenosti tohto sveta? S tým na mňa nechoďte..
no a aby som nezabudla..skvelý diel :D Ja by som dala Sungovi po hlave ešte raz, že nejde domov, keď sa blíži tá búrka..xD

2 Kami | E-mail | Web | 1. května 2012 v 11:34 | Reagovat

Nemůžu si pomoct, i když miluju všechno co napíšeš, tohle je prostě nejlepší povídka tady na blogu!! Skvělý dílek, dokonce mi ani nevadilo, že tam nebyl Wookie, což je DOST divný :D Už se nemůžu dočkat pokračování!!

3 Hatachi | 1. května 2012 v 14:10 | Reagovat

Moc hezký díl a to i když tam nebyl Wookie. Na to že jsou Sungie a Wonnie váženými právníky...tak je moc hezké je vidět že taky umí dovádět jak malé děti... Moc se těšim na další díl...

4 Katy-chan | Web | 1. května 2012 v 14:43 | Reagovat

Škoda, že tu nebyl Wookie, ale i když tu nebyl tak nijak na působivosti a čtivosti příběhu nijak neubralo. Další dobrá kapitolka a těším se na pokráčko!!!

5 syrinox | 1. května 2012 v 17:15 | Reagovat

Juuuuuu, dobrej dílek, ale chudo Wookie, jestli přijde bouře, chudinka... Neeeee, snad to Yesung stihne dodělat. Krásný díl :)

6 Annie | Web | 1. května 2012 v 18:19 | Reagovat

Pěkný dílek :D Nejlepší, jak Won přetáhl Sunga tím deštníkem :D :D :D

7 Anete | 1. května 2012 v 18:25 | Reagovat

Základní složka cukru:D No jo Wookie tu kapánek chyběl ale i tak to byl skvělý díl:)

8 Saia | 2. května 2012 v 17:31 | Reagovat

Ako sa má jeden zmieriť s tým čo nás tu čaká,ked príbeh Wooka A Yesunga je tak prekrásny.(Až na Wookieho detstvo..bola si ku nemu zlá).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|

Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Využíváme youtube | google | tumblr | instagram | facebook | ask.fmlayout by: purple-line.blog.cz

Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gif

~icons by iconarchive.com~