Chci ti patřit - 8. díl

26. března 2012 v 11:00 | Luli(na) |  Chci ti patřit

Muhehehehe, děti! Konečně! Konečně jsem vyřešila záhadu a vymyslela jsem téhle povídce děj! *padla* No jo, to je teda brzy, že? Neadí, hlavně, že ho mám. A jako... muhahahahaha! Asi tak. No, prostě... jsem se do toho nějak vžila :D Uhn, v tomhle dílu se dozvíte, proč se Heechul chová tak odměřeně... teda víceméně :D Možná někdy npíšu failerový dílek... možná. Ale uvidíme, dle toho, zda ho budete chtít, nebo ne. Tak mi napiště do komentářů, když tak a já to promyslím :DHeechul přijde domů pořád ve špatné náladě. Nechápe, jak může být někdo takhle… Na to snad ani není vhodné slovo. Henry je prostě pořád jako dítě. Rozmazlený fracek, který musí dostat vždycky to, co chce. Někdo, jako je on, by měl být bitý denně, aby se z něj ta nafoukanost vytloukla. Jo, to by bylo nejlepší. Natáhne prsty k obličeji, chce si narovnat brýle - je to takový zlozvyk, který dělá velice často - jenže žádné brýle nemá. Frustrovaně si povzdechne a opět ruku stáhne. Bude si muset pořídit nové a do té doby bude muset nosit čočky. Anebo chodit bez nich. Zas tak špatný zrak nemá, ale… raději riskovat nebude.

"Heechule, ty už jsi… Ty nemáš brýle?" vejde jeho babička do chodby zrovna ve chvíli, kdy se zouvá - slyšela chrastěni klíčků zrovna, kdy vycházela z koupelny s košem na prádlo.

To teď drží před sebou až překvapivě šikovně. Na to, že je ten koš pomalu tak velký, jako ona sama. Heechul se na ni podívá a v tu chvíli jej špatná nálada přejde. A musí se usmát, když ji takhle vidí. Vypadá opravdu komicky. Vždycky to byla tak drobná žena, co si pamatuje, snad už v deseti letech byl vyšší než ona.

"Ne, rozbili se mi. Nehoda," pokrčí rameny, hodí tašku do kouta a přistoupí k ní.

"Dej mi to, já to pověsím. Jdi si sednout a kouknout telenovelu," vezme si od ní koš, babička mu ho ochotně předá, avšak mračí se u toho jako bouřka.

"Co bych koukala na telenovelu? Copak jsem nějaká stará bába?" zamává mu prstem před obličejem, přičemž se musí stavět na špičky, jak je proti němu drobná.

Heechul se od srdce zasměje a pohladí ji po šedivých vlasech.

"Jistě že ne. Mládí z tebe srší na kilometry. Ale musíš být utahaná, vždyť celý den něco děláš a nikdy si neodpočineš," na chvilku se zamračí, když si uvědomí, že by ji to mohlo i uškodit.

Taková křehká žena. Vzápětí pokroutí hlavou. Blbost. Babička je přeci plná energie a je čipernější než malé děti dovádějící na hřišti. Ještě teď si pamatuje, jak s ním dokonce hrála fotbal, když byl malý. I to, jak ho vyhubovala, když si na talířek přinesl pískovou bábovčičku a chtěl ji sníst. A jak ho pak učila vařit, prý, aby se neotrávil, až tady nebude. Ale je tady pořád pro něj. Vlastně… vždy tady byla jenom pro něj. Učila ho vše, co by měli své děti učit rodiče. Avšak, on tohle štěstí neměl. Rodiče zemřeli dávno… vlastně si je ani nepamatuje. Byl ještě téměř mimino, když o ně přišel. Oba jeho rodiče mu nahradila právě tahle žena.

"No co tady stojíš? Šup-šup, než to prádlo uschne!" začne ho popostrkovat ke dveřím v kuchyni, které vedou na malou zahrádku.

Heechul se jen zasměje a nechá se vyhodit z domu - doslova. Babička za ním zabouchne dvířka a vyplázne na něj jazyk. Tahle, že je stará? Ne, tohle je jen trošku víc vrásčité dítě! Pokroutí hlavou a dá se do věšení prádla. Bíle plachty jej řežou do očí, jak se od nich odráží sluneční světlo, takže je v jednom kuse přivírá a po chvilce mu začnou téct slzy. Až moc si zvyknul na brýle a teď mu chybí. I když by je vůbec nemusel nosit. Jenže si na ně zvykl. A taky… je používal jako ochranu před lidmi. A dařilo se mu to. Ve škole jej považovali za šprta a tak se s ním moc nebavili, což mu vyhovovalo.

No a teď přišel ten malý drzý spratek a jeho klidu je konec. Nechápe, proč se zaměřil právě na něj. Nu, zřejmě se vsadil z Kyuhyunem. Tohle dělají často a pak s potěšením sledují, jak jejich oběť trpí. Mimoděčně se mu myslí prožene vzpomínka… Krásný neodolatelný úsměv, kterému by uvěřil cokoli… jak falešný byl. To si uvědomil, když bylo pozdě. Využil jej, sprostě jej využil a pak mu byl jen na posměch. Teď se nenávidí, jak mohl být tak hloupý, aby uvěřil, že by jej mohl milovat… On, bohatý a slavný. Hangeng… Potřepe hlavou, nebude přeci vzpomínat na toho parchanta. Nestojí mu za to, aby se kvůli němu trápil.

Neví, proč, najednou se mu vybaví polibek, který mu dnes věnoval… nebo spíš vnutil Henry. Přejde si palcem po rtech, pořád ten polibek cítí. Taková drzost…! Měl mu rovnou vykroutit krk a ne jen mu střelit facku. Alespoň pěstí mu dát mohl, když už. No nic, teď už je na to pozdě. Jen doufá, že už se to nebude opakovat. Že Henry pochopil, že nemá zájem a dá mu konečně pokoj. Že pochopí, že ne všechno se dá koupit, že pochopí, že se Heechul již nehodlá podruhé nechat oklamat neodolatelným úsměvem a sladkými řečičkami.

"Heechule, no ták, co tam tak stojíš, už potřetí tě volám! Pojď jíst!"

Zmateně zamrká a uvědomí si, že tady stojí jako kůl v plotě několik minut s prázdným košem v ruce a zamyšleným pohledem. No, pokud jej někdo viděl, musel si o něm teda pomyslet věcí.

"Už jdu!" ještě jednou zkontroluje, zda připevnil prádlo pořádně, aby jej náhodou nesfoukl vítr, a pak se vydá do domu.

"Řekni, Chulie, ty jsi snad zamilovaný? Stál jsi tam tak zasněně, vůbec jsi mě neposlouchal," natáhne se k němu a štípne ho do tváře.

"Ale kdepak, babi," zasměje se, odloží koš pod válendu, kterou měli v kuchyni už od nepaměti, a sám se přesune ke stolu, kde už na něj čeká oběd jako vystřižený z časopisu.

Pořád jej udivuje, jak je jeho babička ve všem dokonalá. Není snad nic, co by neuměla.

"No nehleď na to, nebo ti to z toho talíře uteče," zasměje se šedovlasá žena.

"Když ono to tak hezky vypadá, až mi je líto to zničit tím, že to vše smíchám v žaludku a pak…" na hlavě mu přistane utěrka, jak jej babička pleskne.

"Nebuď sprostý a jez," okřikne ho, její oči se však smějí.

A Heechul se musí smát taky. Poděkuje a s chutí se pustí do jídla.Stejně jako vždy, tak i dnes je ve škole o něco dřív, než ostatní. Je tady takové ticho, někomu by možná přišlo děsivé, jenže Heechula spíš uklidňuje. Napadne ho, že by tady mohlo být takové ticho pořád. Což je nemožné. Jen co odbije půl osmé, začne se tady shlukovat celá škola a ticho bude v trapu. Zapluje do své třídy, která je prázdná stejně jako zbytek školy, sedne si do lavice a vytáhne si knížku. Nevydrží ji však číst moc dlouho, začnou ho pálit oči. Povzdechne se. Opravdu si na ty brýle zvykl až moc.

Bude si dnes muset koupit nové. A zatím asi bude muset opravdu použít čočky, protože, jak se tak kouká, moc na tabuli nevidí. Další frustrovaný povzdech doprovází zvuk zipu, když otevírá boční kapsu, kde má čočky pořád - pro každý případ. Zvedne se a přejde k zrcadlu, které je tady hlavně kvůli holkám a začne instalovat čočky do očí. Zabere mu to tolik práce, že když se mu to konečně povede, začnou se školou ozývat hlasy, výkřiky a smích. Koukne se na nástěnné hodiny a zjistí, že už bylo půl osmé. Když do třídy vejdou první žáci, opět už sedí na svém místě s rozečtenou knížkou. Dlouho mu to ale nevydrží, když se k jeho lavici přihrne několik holek.

"Jé, Heechul-oppa, ty nemáš brýle?"

"Páni, ty máš tak krásné oči."

"Nikdy jsem si nevšimla, jak jsi hezký."

Heechul má co dělat, aby zoufale nezavyl. Tohle je opravdu to, co nechtěl. Otráveně zvedne pohled od knížky a ne moc pěkně odežene spolužačky od své lavice. Musí pokroutit hlavou nad tím, jak jsou ty holky otravné a hloupé. Kdyby měla alespoň jedna z nich rozum, nebrala by na každého hezouna, kterého potká, ale zajímala by se spíš o to, zda má alespoň nějaký mozek. Jeho pohled se stočí ke dveřím snad instinktivně, neví, ale přesně v ten okamžik do třídy vejde Henry a Heechulovi neunikne nepěkně zbarvená levá půlka tváře.

Zamračí se. Tohle mu přeci nemohl udělat on. Tak moc jej snad nepraštil. Nebo jo…? Ne, to nemohl, takovou sílu zase nemá. Ale… odkud by to pak Henry měl? Sklopí pohled zpět ke knížce dřív, než si toho Henry všimne. Celé vyučování však po něm musí pořád pokukovat, uvnitř něj hlodá červíček pochyb… Opravdu mu ublížil tak moc? Kruci, ne žeby si to nezasloužil… ale…

"Můžu s tebou mluvit?" ani neví, kdy přišel k jeho lavici, vůbec nechápe, co po něm chce, ale teď už je pozdě couvnout.

Henry k němu zvedne upřímně překvapený pohled.

"Se mnou?"

Heechul protočí očima. Je snad hluchý, nebo co?

"Můžeš jít se mnou?" zeptá se a kývne přitom hlavou ke dveřím.

Henry zamrká, vůbec nechápe, co ta náhlá změna. Ještě včera po něm řval, dokonce ho uhodil a teď s ním chce mluvit? Proč? Snad se mu nechce omluvit? Nejdřív mu chce něco ošklivého odseknout, jenže zvědavost je silnější. Opravdu by rád věděl, co po něm Heechul chce. Mlčky se zvedne ze židle a zamíří ke dveřím s Heechulem v zádech. Chce zastavit na chodbě, avšak Heechul jde dál, směrem ke dveřím jedné z prázdných učeben. Nemá rád, když na něj čumí tolik zvědavců.

"Tak co jsi mi chtěl?" zeptá se Henry, když za sebou Heechul zavře dveře.

Hnědovlásek se na něj podívá, přičemž Henrymu po zádech proběhne mráz, takhle bez brýlí vypadají jeho oči úplně jinak. Měl za to, že to byly jen skla brýlí, co je tak zvětšovalo, avšak teď vidí, že jsou jeho oči opravdu tak obrovské. A pronikavé. A Krásné. A… A vůbec…

"Omlouvám se."

 


Komentáře

1 Annie Annie | Web | 26. března 2012 v 12:24 | Reagovat

Oujé! :D Moc hezky napsané :D By mě zajímalo co na to Henry řekne :D :D :D Těším se na další dílek :D

2 Katy-chan Katy-chan | Web | 26. března 2012 v 13:33 | Reagovat

Tááák to je hustýýýý!!!
Lulčo, těším se na pokračko!!!

3 Kami Kami | E-mail | Web | 26. března 2012 v 13:41 | Reagovat

MUHAHAHA, to se mi líbí. To se mi moc líbí. Fakt skvěle napsaný, už se nemůžu dočkat pokračování!!

4 Luczaida Luczaida | Web | 26. března 2012 v 14:22 | Reagovat

To bylo krásný! :-) A vůbec..ty tak pěkně píšeš...tak roztomile. Je to originální, jedinečné...ještě jsem na nikoho takového nenarazila :-)

Už jsem ti říkala, že tahle povídka mě fakt moc moc baví? Jo, je to pravda :-) A jsem ráda, že se Heechul omluvil :-)

5 Polli Polli | 26. března 2012 v 14:23 | Reagovat

Kjááááááááááá :3

6 Majka :3 Majka :3 | Web | 26. března 2012 v 16:37 | Reagovat

dokonalé ako vždy :3 teším sa na pokračovanie :3

7 Hatachi Hatachi | 26. března 2012 v 17:21 | Reagovat

Tak Lulino...co ta poslední věta ? To se omlouváš ty,žes to zase tak usekla nebo Chulí Henrymu že ho uhodil až má na tváři modřinu... A jako...jak můžeš z Hannieho udělat takového zmetka...tos tam nemohla napsat Siwona (aish...já zapoměla...prominˇ  Eli)? Ta Chulího babička musí být ůžasný člověk... Jo a napiš prosim tě ten failerový dílek,protože by mě zajímalo co moje zlatíčko provedlo Chulímu. Jinak moc krásný dílek...už se těšim na další...

8 Terry Terry | Web | 26. března 2012 v 17:31 | Reagovat

Úžasný dílek! :) Takže Chulie se tak chová kvůli Hanniemu? To mu musel hodně ublížit... Ale ta jeho babička, to musí být úžasný člověk :D A jako, co to je zase za konec? Aish, doufám, že tu pokračování bude co nejdřív :D A ten failerový dílek určo napiš! :D

9 Nao-chan Nao-chan | 26. března 2012 v 20:33 | Reagovat

híííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí LULINÓÓÓÓÓÓÓ! *chytla tik do oka* Tohle si vypiješ! Takhle krátkej díl a ještě tak blbě useklej! A ještě se tam ke všemu nic nestalo! Tohle si odskáčeš! A to si říkala, že mě miluješ! a takhle mi to dáváš najevo? Vyřiď tvému bráchovi, že mu vyřizuju, ať tě zbije! Tsss! Twe seru ti na nějaké další povídky! Seru ti na NNM a seru ti na mého milovaného Kejklíře, ale další díl napíšeš co nejdřív! Je ti to jasné? Nebo si mě nepřej! Takhle to nemůžeš useknout a nechat mě týden čekat! Ne, ne, ne a ne!

10 Lee Hyumi Lee Hyumi | E-mail | Web | 26. března 2012 v 21:10 | Reagovat

waaaaaaaa si delas srandu?K? tak uzasnej dil konecne nahled do zivota chula uuu asi neco tusim chci vic vedet o tom proc je chulie takovej! aaale chule tak by smu neublizil ale to je tak krasny pry: omlouvam se...
ach jo to bude krasy kdyz budou spolu a henry si uvedomi ze ho doopravdy miluje a kdyz chulie a kdyz proste budou spolu...a henry bude k nemu tak dobry a kdyz...a...proste...CHCI DALSI DIL!!!!

11 Lee Hyumi Lee Hyumi | E-mail | Web | 26. března 2012 v 21:12 | Reagovat

[9]: tyden a cekat?? si delas srandu? to nevydrzim ani ja ;(

12 eSmy eSmy | Web | 27. března 2012 v 18:56 | Reagovat

ehm.... zabíjaš!.... To mi nevrav, že si toto z Chula urobila?! :D

13 syrinox syrinox | 4. dubna 2012 v 21:01 | Reagovat

Ňáááá, luxusní dílek <3

14 주자 주자 | Web | 5. prosince 2012 v 19:29 | Reagovat

jé, Chulie-oppa! Ty máš tak ňůňatá očička! Moje verze :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Dovolená v Jižní Koreji
Psal se rok 2018, sedmého ledna, neděle. Bylo chladno a deštivo a většina obyvatelstva... číst dál
Pravidla kpopu
1. Miluj svého oppa, dokud si nenajde slečnu. V takovém případě ho můžeš zabít... číst dál
O autorech a povídkách
Všechno, co zde zmíním, lze jednoduše dohledat v učebnicích i na internetu... číst dál
Život pokladní
Rozhodla jsem se sepsat v bodech, co mě na vás jako na zákaznících rozčiluje nejvíc... číst dál


Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|

Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

zdroje: youtube | google | tumblr: 1; 2; 3;... | instagram | facebook | iconarchive | deviantart | etc

~biases of admins~
Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gif