Milovat je nevděčné, ale... || 10. díl

22. února 2012 v 11:00 | Kami |  Milovat je nevděčné, ale někdo to dělat musí"Ty ses pomát." vydechl zděšeně Harry a upustil vidličku. "To nemůže vyjít."

Draco seděl proti němu, snídaně se ani nedotkl. Upřeně Harryho pozoroval. "Nebudou to čekat. Budou nás ignorovat a až si nás všimnou, už budeme za štíty."

"Zabijeme se." pozvedl Harry obočí. "Tohoto detailu sis všimnout mohl."

"Máme hůlku." namítl Draco.

"Ty máš hůlku." opravil ho Harry.

Harry Draca propaloval pohledem. Vážně to nebyl vtip? Hned po probuzení a po trapné chvíli ticha mu Draco konečně u snídaně vylíčil svůj plán - poletí mudlovským letadlem. S mudlovským pilotem. S mudlovskými padáky. Jasně, to by Voldemort určitě nečekal. A ještě míň by čekal, že ty padáky vlastně nepoužijí - kdyby je roztáhli, snášeli by se dolů moc pomalu a mohli by je zasáhnout smrtijedi. Takže prostě budou padat volným pádem a Harry se má spolehnout na to, že ho Malfoy nenechá se rozplácnout na famfrpálovém hřišti a použije levitační kouzlo. Aspoň Harry konečně chápal ty Dracovy nekonečné francouzské hovory - ono přesvědčit francouzské vyhlídkové aerolinky, aby si zaletěly do Skotska, není moc snadný úkol.

"Nenechám tě se zabít." ušklíbl se Draco.

Harry se nejistě ošil. "Já...nevím."

"Nedůvěřuješ mi?" zeptal se Malfoy a hned té otázky litoval - tuhle odpověď slyšet nechtěl, věděl, že bude moc bolet.

"Tady nejde o důvěru." vykroutil se z té otázky Harry. Draco pozvedl obočí - takže mu důvěřuje nebo ne? "Jde o to, že je to naprosto šílené."

"A to skvěle odpovídá nebelvírské povaze, nemyslíš?" zeptal se Draco znuděně.

"Já...to...ale..." Harry nenacházel správná slova. "A to s námi jako poletí až do Skotska?"

"Nevím, ještě se nevyjádřili." pokrčil Draco rameny.

"Ale vždyť okolo Bradavic jsou rozmístěna četná mudlo-odpuzovací kouzla..." namítl Harry.

"Když poletíme dostatečně vysoko, nemuselo by to na pilota působit."

"Já nevím, Draco." povzdychl si Harry a nejraději by si nafackoval za to oslovení, co mu ujelo.

Dracovi se i přes vážnost situace neubránil zachvění. Vážně mu Potter řekl Draco?

"Proč prostě nepožádáme o pomoc v Krásnohůlkách?" zeptal se zničehonic Harry. "Ředitelka se zná s Brumbálem, pomohli by nám. Dostali by nás domů."

"Francouzští kouzelníci se dělí na dvě skupiny." zamračil se Draco a zagestikuloval vidličkou. "Ti, kteří Pána zla podporují a ti, co ho podceňují. A obě dvě skupiny by nás svou pomocí zabily. To už je vážně lepší to letadlo."

Harry si nemohl všimnout odporu ve slově "letadlo". Samozřejmě, vždyť je to Malfoy...a má používat mudlovské vynálezy? V hlavě se mu zničehonic vybavila Hermiona s mámou zubařkou. A hned na to Ron. A Ginny. A Neville...

"Fajn." vzdal to Harry. "Ale jestli kvůli tobě umřu, budu tě chodit strašit."

"Jestli umřeš ty, tak ne kvůli mně - a to pak umřeme oba, vinou pilota nebo Voldemorta." ušklíbl se Malfoy.

"Dobře, tak pak můžeme strašit spolu." zazubil se Harry.

"Jo, v Bradavicích." přikývl vážně Draco, ale koutky úst mu cukaly.

"A pověsíme paní Norrisovou za ocas na astronomické věži!" vyprskl Harry.

Draco strnul a po obličeji se mu rozlila téměř bolestná grimasa. Harry se zarazil - řekl něco špatně? A hned na to propukl Draco v záchvatu smíchu. Harrymu přejel páteří elektrický proud...ještě nikdy ho neviděl takhle se smát - bez náznaku jízlivosti, tak přirozeně, jenom tak...

"Takže domluveno." řekl Malfoy, když popadl dech.


Že je něco špatně, jim došlo, až když pilot přišel o hlavu. Všechno probíhalo v pořádku. Draco je nakonec ještě za pomocí pár matoucích kouzel přesvědčil, aby je dostali až do Skotska, seděli v malém letadle, všechno bylo v pohodě...a pak kolem probleskla kletba. A hned na to další. Potterovi se z hrdla vydral zoufaly výkřik, když třetí kletba zasáhla pilota, který se po částech složil ze sedadla. Svět se v tu chvíli otočil o tři sta šedesát stupňů...a dvěma vyděšeným klukům byste těžko vysvětlili, že to nebyl svět, ale jen letadlo, co momentálně měnilo úhly.

"Pottere!" zakřičel Draco, který se držel sedadla, když trochu přišel k rozumu.

Harry ho nevnímal. Neexistovalo nic, než nenáviděný pocit pádu a krev...byla všude. Byla jeho? Možná. Možná ne. Ale byla všude. Slyšel křik. Jen malá část jeho mozku si uvědomovala, že to on je tím, kdo křičí. Ale co na tom záleželo? Voldemort vyhraje, protože Harry Potter, chlapec, kterého se dlouhé roky pokoušel zabít jeden z nejmocnějších čarodějů všech dob, zemřel při pitomé letecké nehodě. Ale třeba to k něčemu bude. Třeba Voldemort chcípne smíchy, až to bude číst v novinách. Dobře, to asi ne. Rána do žeber ho vrátila do reality, nevěděl, do čeho narazil. A opět viděl krev. Umřou. Jaké to bude? Hučení v uších přislibovalo bolest. Určitě už dole čeká nástup smrtijedů...nenechají je se zabít v hloupém letadle. Chytí je. Budou je mučit. Stáhnou z nich kůži zaživa...

Ruce. Dvě pevné ruce ho sevřely v objetí. Nebyl schopen si uvědomit, komu patří. Nevnímal, co osoba říká. Ale dávaly útěchu. Ne, tyhle ruce nedovolí, aby trpěl. Zachrání ho. A pokud ne, zabijí ho, aby ho nemohli mučit. Ano. Ochrání ho.


Připadal si jako po srážce s vlakem. Třeba je ještě ve Francii a vběhl do cesty TGV. Dobře, to je nepravděpodobné. To by nestihl, kdyby chtěl před ten vlak skočit, akorát by se na něj rozplácl.

"Pottere?" ozvalo se někde blízko něj...starostlivě?

Víčka se mu zachvěla. Nikdy ho nenapadlo, že jsou tak těžká. Konečně se mu povedlo otevřít oči. Nad ním se skláněl Malfoy, vlasy měl rozcuchané a přes pravou tvář se mu táhla dlouhá rána, ze které mu na Harryho obličej odkapávala krev.

"Jsi v pohodě?" zachraptěl Draco.

"Jo." chtěl říct Harry, ale jen pohnul rty - hlas ho neposlouchal.

Draco se ušklíbl. "Hezky sis vyřval hlasivky."

"Co se stalo?" zašeptal sotva slyšitelně Harry.

"Zdá se, že se pár smrtijedů chtělo pobavit a sestřelilo nás z oblohy...naštěstí pro nás určitě nevěděli, že jsme uvnitř, jinak by už tady byli." řekl Draco o něco vážněji.

Harryho teprve teď napadlo se rozhlédnout. Nad ním se tyčily stromy, po hořícím letadle ani stopy. Střelil po Malfoyovi, který mu zrovna téměř bezbolestně ošetřoval ránu na krku, tázavým pohledem.

"Jak...?"

"Jsme kouzelníci." protočil Draco očima. "Vytvořil jsem kolem nás štít a pak jsem nás dostal z místa nehody, až tam přijde někdo čmuchat."

Harry upřel pohled na zamračené nebe. Draco Malfoy mu opět zachránil život. Začínalo to být trapný. Proč to dělá?

"Kde jsme?" zeptal se ale šeptem namísto toho Harry.

"Někde na jihu Skotska." řekl nezaujatě Draco a opatrně si stíral krev z rány na tváři. "Doletěli jsme poměrně daleko."

"A co teď?" vydal ze sebe Harry v záchvatu kašle, který mu vyprovokovalo rozdrásané hrdlo.

"Teď se prospíme." řekl nekompromisně Draco, když viděl, že se Harry chystá něco namítat. "Stejně v tomhle stavu nejsi schopný chodit."

Harry s chraplavým povzdechem přivřel oči. "Je tu hrozná zima..."

Chvíli se nic nedělo a pak se zničehonic kolem jeho těla obmotaly dvě silné paže a přitáhly si ho do téměř něžného objetí, ze kterého sálalo teplo.

"Existují i zahřívací kouzla..." zamumlal chraplavě Harry, kterému do tváří začalo stoupat horko z té náhlé blízkosti.

"Nebudu přece riskovat, že nás podle magie odhalí." zašeptal mu Draco jemně do vlasů.


"A mě říkej, že mám šílený nápady!" zavrčel Draco před zrcadlem.

Harry to nijak nekomentoval, jen rozhlídl, jestli někdo nejde. Jak se ukázalo, byli nedaleko nějakého mudlovského městečka. Přemístit se do Bradavic nemohli, Voldemort měl určitě v meziprostoru nějaký alarm na Dracovu a Harryho magii...tak museli cestovat mudlovským způsobem. Ale nesměl je nikdo poznat. Vloupat se do obchodu nebyl s hůlkou problém...

"Jak vypadám?" zeptal se Draco a vykoukl na Harryho zpoza slunečních brýlí.

Harry krátce zamrkal a pak se neovladatelně rozesmál. "Jako Weasleyovic ztracená dcera." dostal ze sebe hekavě.

Draco si nasupeně narovnal zrzavou paruku a zapnul si koženou bundu. "Starej se raději o sebe, Pottere." zavrčel a hodil po něm rozzuřený pohled, který stejně nebyl přes brýle vidět. "Tobě by stačilo vzít si hranaté brýle místo kulatých a nikdo by tě nepoznal."

"To je sice fakt, ale to neznamená, že si ty naše sebevražedné pokusy nemůžu pořádně užít." zazubil se Harry a jeho samotného překvapilo, jak je v Malfoyově přítomnosti uvolněný. "Co myslíš?" zamával na Draca dvěma afro parukami.

"To už raději tu zelenou, růžová ti nesluší." protočil Draco oči...kde se to proboha ocitl?

Harry se ušklíbl, zahodil zelený chumáč kudrnatých vlasů a místo toho vzal paruku blond dredů. To nebylo zlé. Ale Draco měl pravdu, ty kulaté brýle budou až moc podezřelé...bude muset sehnat jiné. A na čelo ještě šátek, aby skryl jizvu. Bolestně si promnul zátylek a uložil si do mysli poznámku, že až se vrátí do Bradavic, bude muset Draca trochu vykrmit, ta jeho klíční kost mu snad vytlačila do hlavy ďolík.

"Vypadáš nebezpečně." ohodnotil ho Draco pohledem, když si Harry zapnul černou bundu...ale Harrymu stejně neunikl ten výsměšný podtón.

Harry se na něj zašklebil. "No jasně. Pojď, měli bychom zmizet, nepotřebuju, aby mě zatkli pro rabování."

 


Komentáře

1 keishatko | Web | 22. února 2012 v 12:16 | Reagovat

konečne ďalší dielik :D oni dvaja pohromade, tak to je teda pohroma :D :D som zvedavá či im tento plán vyjde :D :D

2 eSmy | Web | 22. února 2012 v 13:52 | Reagovat

No... šťastný párik :D.... Tak by som to nazvala :D... Ale skvelé, som rada za ďalší diel :) Snáď čoskoro napíšeš ďalší :)

3 Keigh | Web | 22. února 2012 v 14:05 | Reagovat

... Jó, drahá Kami, tomuhle se říká povídka, hm, hm. Už jsem si říkala, že mi něco chybí (spoooousta poměrančového džusu) a pak jsem si přečetla tohle, a ten pocit chybějícího něčeho zmizel.

...A pak se vrátil a já to na ten záchod málem nestihla. (Sakra.)

Ale pozitivní zjištění dne: Rozesmálas mě, takže tě miluju :)

4 Looney | 22. února 2012 v 20:08 | Reagovat

Jéé, tak tohle jsem vůbec nečekala! :) Krásná kapitola, těším se na další.

5 LoLo | Web | 23. února 2012 v 16:01 | Reagovat

Jsem to začala číst myslíce si, že je to dopsané..a ejhle, ono není...Tak honééém :D

6 syrinox | 6. května 2012 v 14:48 | Reagovat

Muhiiiiiii, boží díl... Já tuhle povídku miluju... Muheheh

7 K.R. | 4. března 2015 v 0:22 | Reagovat

už jsou uvolněnější to je milý!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|

Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Využíváme youtube | google | tumblr | instagram | facebook | ask.fmlayout by: purple-line.blog.cz

Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gif

~icons by iconarchive.com~