Kejklíř - 1. díl

10. února 2012 v 11:00 | Luli(na) |  Kejklíř | přerušeno
Uhn, pamatujete se na tuhle mojí povídku, děti? Asi už ani ne, což? Bylo to dávno, co jsem s ní sekla. No ale nějak mi hráblo (to víte, čtyři cykly mi nestačí, musím začít i s pátým!) a já si rozklikla první dva díly a začala jsem je přepisovat (první díl je asi o 600 slov delší, než původní :D) No, tak, pokud si tuhle povídku pamatujete, doufám, že se vám tahle novější verze zalíbí. Je v podstatě stejná, jen jsem ji trošku předělala :D Tak, doufám, že vás nezklamu (a taky ,že utáhnu pět cyklů najednou... he...hehe...he)

Název: Kejklíř
Fandom: Super Junior
Pár: Zhoumi/Heechul, Kyuhyun/Sungmin
Autor: Luli(na)
Varování: Slash 18+
Věnování: Mojí milované mamince Keigh. (zdá se mi to, nebo mám těch maminek nějak hodně?) Miluju tě :DZnuděně sedí v pohodlném křesle. Výklad učitele, který se snaží naučit ho správnému chování, obohatit ho o zeměpisné vědomosti, či vtlouct mu do hlavy něco z dějin královského rodu, ukázkově ignoruje. Nezajímá ho to. Proč by mělo? Je přece princ. Může se chovat, jak on sám chce. Nikdo nemá právo říkat mu, co má a co nemá dělat. Nikdo. Jenže jeho otec je zjevně jiného názoru.
Hlasitě si povzdechne, aby tím dal jasně najevo, jak moc se baví a mimoděčně se podívá na svého učitele. Šedivé vlasy stažené do culíku, tvář pokrčenější, než stránky knih, které jsou rozložené na dubovém stole, na očích brýle s hrubými skly. Vypadá v nich jako přerostlá moucha. Vyschlý dědek, který slyší hůř, než vidí. Přesto se nazývá učitelem.
"Tse." rukou si prohrábne své delší blond vlasy a na bezchybném obličeji se mu rozlije znechucená grimasa. Tady rozhodně sedět nemíní. Nakonec by skončil stejně, jak ta mumie, co právě čte nějaký nudný text ze staré knihy. Tak tiše, jak jen to jde, vstane, hodí očkem po svém učiteli, který nevypadá, že by si něčeho všimnul. Ani ho to nepřekvapuje, pochybuje, že si toho ten dědek vůbec všimne. Tiše se přikrade ke dveřím a ještě tišeji se vykrade z místnosti.

"Kdes byl tak dlouho, Chule?" křičí na něj jeho kamarádi už z dálky a zběsile na něj mávají. Heechul ještě zrychlí a o chvilinku už je u nich.
"Omlouvám se, kluci. To víte, odpolední výuka." Protočí očima. Kluci se jen ušklíbnou, znají tohle Heechulovo doučování a jsou rádi, alespoň pro jednou, že nepatří do královské rodiny. Tedy, ne žeby neměli taky hodiny učení, ale rozhodně je nemají takhle často.
"Někdy ti vážně tvé postavení nezávidím, chlape." Plácne ho po rameni Kyuhyun, černovlasý kluk v drahém oblečení. Na první pohled šlechta. Vlastně, všichni tady jsou vznešeného rodu. Ani jeden z nich by se přeci s nikým jiným nezahazoval, že?
"No vážně, kdybych měl takhle denně trčet v knihovně, asi bych si hodil mašli, na mou duši." Přidá se k němu Kibum. Oba kluci se zasmějí, když po nich Heechul hodí jeden zmučený pohled.
"Hlavně, že se ti daří furt utíkat."
Heechul se ušklíbne a rukou zahrábne do svých vlasů, kdyby náhodou někde trčel neposlušný vlas. To by se rovnalo tragedii. On musí vypadat pořád dokonale. Je princ. Bohatý, krásný, okouzlující. Nikdo na světě se mu nemůže svou krásou vyrovnat. Sama Sněhurka by se šla zakopat, kdyby jej spatřila. Koutkem oka zavadí o Kibuma. Nevypadá, že by hledal lopatu. No nic. Možná příště.
"Tak co budeme dnes dělat?" Zeptá se druhý nejmladší z jejich seskupení.
"Nevím jak vy, ale já budu muset brzo domů. Matka pozvala svou sestřenici se synáčkem a já musím být doma a přivítat je, jak se na slušného kluka patří." Kyuhyun nahodí nesouhlasnou grimasu, opře se o strom a zakloní hlavu. Vůbec se mu domů nechce, ale na druhou stranu. Celkem se těší na malého Minnieho. Je pravda, že už ho dlouho neviděl a taky, chtělo by to zpestřit si něčím nudné dny, které poslední dobou zažívají. Tak to vypadá, když se dlouho nic neděje. A kluci jsou očividně stejného názoru.
"Hej, to myslíš toho malého, jak že se to jmenoval? Sungmin?" Kibum se zvědavě podívá na mladšího černovláska a ten jen se šklebem přikývne.
"Přesně ten."

"To už asi nebude to malé kuře, co jsme ho kdysi pověsili za nohy na tu starou třešni…" zamyslí se Heechul a všichni se při té vzpomínce hlasitě rozesmějí. Jo, s tím malým krpcem byla sranda. Kdoví, zda tomu bude tak i teď. Je to pár let a z toho kluka už musí být dospívající muž. Kolik že mu tehdy bylo? Třináct? Je to pět let, co ho viděli naposled. Teď… už mu bude asi osmnáct. A pokud pořád vypadá tak zženštile, jako kdysi. Hnnn, musí to být vážně kus.
"No nic, já padám, než mě dá matka surově přivést v řetězech. A víte, že ona je toho schopna." Zašklebí se Kyuhyun, když se s nimi o pár hodin později loučí.
"Jo, jistě." Mávnou mu na rozloučenou a poté se oba vydají do města.
"Mám chuť se dnes pořádně pobavit, co ty?" koukne na Kibuma, kterému na tváří hraje stejný úšklebek jako jemu samotnému.
"To chce nějakou prsatou holku." Začne se rozhlížet kolem. Heechul jen ohrne nosem. On je spíš na pevné tělo a vysportovanou postavu, než na objemná ňadra, které nedělají nic, jen, že zavazejí.
"No netvař se tak znechuceně, ne každý musí být na kluky." Zasměje se Kibum.
"No jo, no jo, ty a to tvoje přesvědčení o tom, že jsi na holky."
"A ne snad?" nadzvedne Kibum obočí. "No, i když. S tebou, princezno, bych si říct dal." Mrkne na Heechula a ten jej praští do ramene.
"Nech si zajít chuť, Kibume, nejsi můj typ."

***

Upije ze skleničky dobrého vína a zadívá se na hostinského. V jeho očích hrají vesele jiskřičky a jeho rty jsou roztažené v širokém úsměvu. Jeho zrzavá ofina spadá do jeho čela a on pořád trhá hlavou do strany, aby ji setřásl z očí. Hospoda je poloprázdná, přesto tady panuje dobrá nálada. Hudba hlasitě hraje a někteří podnapilí jedinci vesele vyzpěvují. Nikomu to ale nevadí.
"Tady se mi bude líbit." Zasměje se, když se rozhlídne kolem. Hostinský se na něj mile usměje a dolije mu vařené víno, jehož vůně sama o sobě udeří do hlavy každého, kdo si přičichne, najednou ale zvážní.
"Možná se ti tady líbí, ale raději se vyhýbej královskému dvoru." Varovně se na něj podívá a zrzek nadzvedne jedno obočí.
"Proč?" podiví se upřímně. Proč by neměl chodit někam, kam má namířeno od chvíle, co se zjevil ve městě?
"Si opravdu pohledný mladý muž a přesně po takových náš princ jede. Svede tě a poté tě zničí." Zrzek se zasměje: "Teď, když už to vím, si budu dávat pozor."
Hostinský však záporně pokroutí hlavou na znak nesouhlasu.
"Všichni to vědí a přesto princ dostane, na koho se podívá." Vysvětlí mu jednoduše. Zrzek však jen kroutí hlavou a jeho pobavený smích přehluší snad i opilecké pozpěvování v hostinci.
"Já se jen tak nedám. Navíc, na královském dvorku je zábavy nejvíc." Ušklíbne se a upije z teplého vína, jehož skořicová chuť se rozlije v jeho hrdle a zahřeje ho až do morku kostí.

***

"Vypadni." Sykne Heechul opovržlivě.
"Cože?" hnědovlasý kluk ležící vedle něj se na něj nechápavě podívá a v jeho očích se odráží zmatení. Heechul si ho změří arogantním pohledem, který jasně říká, co si o chlapci ve své posteli myslí a hnědovláska až zamrazí. Včera byli jeho očí tak laskavé a teď? Nepoznává ho. Co se změnilo?
"Říkám, vypadni. Prostě zmiz. Už tě nechci vidět. Nikdy." Zavrčí princ nepřátelsky.
"Ale …"
"Ale co? Snad sis nemyslel, že bych se do tebe vážně zamiloval?! Nebuď naivní. S takými, jako jsi ty, bych se nezahazoval. Šlo mi jen o to, jak tě dostat do postele." Krutě se ušklíbne a s potěšením sleduje, jak se chlapcovy oči pomalu plní slzami. No jo, chlapeček je stejně naivní, jako všichni ostatní. Pořád ho překvapuje, jak je možné, že jsou všichni tak důvěřiví, tak hloupí, že mu pokaždé uvěří. Ne žeby si stěžoval…
"Heechule…" zašeptá kluk nevěřícně.
"Zapomínáš, kdo jsi?!" Heechulův obličej brutální. " Jak se opovažuješ oslovit mě jménem?! Ještě jednou a nechám tě popravit! A teď vypadni! Nechápu, co tady ještě děláš, nicko!" ukáže na dveře své ložnice, čím dává jasně najevo, že chce, aby odsud vypadl. Kluk si rychle otře slzy, posbírá své věci, a aniž by princi věnoval jediný pohled, opustí jeho pokoj. Heechul se svalí do peřin, na tváři spokojený škleb. Tenhle pocit ho nikdy neomrzí. Zadívá se ke dveřím. Zas až tak krutý být nemusel. Ten kluk - Hangeng- byl docela kus, mohl si ho nechat déle. Ale tak co, najde si někoho jiného.

***

"Připrav mi horkou koupel." Rozkáže služebné, hned, jak vejde do jeho ložnice. "A pohni si laskavě, chci jít spát." Zpraží ji varovným pohledem. Služebná se při tom pohledu otřese, její princ ji pěkně děsí. Pracuje tady již měsíc a pořád si nedokáže zvyknout na princovo chování. Děsí ji. Vše dělá s maximální opatrností, jen aby ji nepostihl jeho hněv. Kdo ví, co by ji udělal, kdyby jakkoli chybovala.
"Ano, vaše výsosti." Ukloní se a spěšně vyběhne z princovy ložnice. Heechul se otočí zpět k zrcadlu a zkontroluje svůj obličej. Vždyť, co kdyby mu za tu minutku vyrostl nějaký obrovský pupínek, nebo nedej bože bradavice?

***

"A co vy, krásna dámo, co byste si přála?" Kejklíř tančí kolem davu se širokým úsměvem na tváři. Kouzlí, baví, rozesmává všechny kolem sebe a lidé ochotně stojí v hloučku kolem něj.
"Růži!" zachichotá se dívka a její tváře naberou růžový odstín, když se na ni kejklíř zářivě usměje.
"A jaká by měla být? Růžová? Modrá? Nebo snad bílá?" postupně z rukávu vytahuje všechny odstíny, které ho jen v tu chvíli napadnou, a sleduje, jak se na něj dívka okouzleně kouká.
"Červenou." Řekne nakonec.
"Jak si přejete." Ukloní se kejklíř a všechny růže najednou splynou do jedné, krvavě červené růže. Podá ji dívce, přičemž ji nezapomene políbit na bělostnou ručku a než stihne okouzlená holka poděkovat, je na druhé straně dvora. Lidi stojí v kruhu a baví se jeho kousky. Smějí se, piští a tleskají, kejklíř je opravdu úžasný. Najednou však všichni zmlknou a nádvoří je rázem tiché jako by se na něm nenacházela živá duše. Co tak náhle…?
Pochopí, až když se za ním ozve povýšenecký hlas: "Hej, ty!" 


Komentáře

1 Majka :3 | Web | 10. února 2012 v 11:15 | Reagovat

wau :D :D čo viac k tomu mám dodať, než, že je to dokonalé? :D a k tým poviedkam.. si rovnaká ako ja.. :D rozpíšem jednu poviedku, dostanem nový nápad a tak začnem písať ďalšiu :D :D a tak je to stále :D inak fakt super začiatok :D Heechul sa nezaprie xD teším sa na pokračovanie :3

2 Take Ho | Web | 10. února 2012 v 13:18 | Reagovat

tak tohle bude hodně zajímaví... už se těším na další díl ^.^

3 Hatachi | 10. února 2012 v 19:54 | Reagovat

Pamatuju si tu první verzi,moc se mi líbila.Pořád sem čekala kdy přibudou nové díly.Jsem moc ráda že ses k ní vrátila.I tahle verze je pěkná,jsem zvědavá nakolik jsi ji pozměnila... Heechul je pěkný hajzl...chudáček Hannie...ale Zhoumíček mu jistě napraví chování...a dobře mu tak,zmetkovi...i když je to rozmazlené královské dítko... Těšim se na pokráčko...

4 žencká | Web | 10. února 2012 v 20:34 | Reagovat

oioi! tk už vim kam budu chodit na brý počteníčko ^ ^.. vypadá to fak zajímavě.. btv.. možu věfět ty předchozí série bo co to bylo, o čem ses zmiňovala na začátku plsky x3?

5 Kami | E-mail | Web | 10. února 2012 v 22:37 | Reagovat

tak to je naprosto dokonalá povídka! hrozně moc se těším na pokračování...už jsem říkala, že tvé povídky miluju? :D

6 Lucy Uchiha | Web | 11. února 2012 v 10:32 | Reagovat

Tys to přdchozí smazala? :o Jsme zvědavá co uděláš dál ^^ Ůů ~ Chul je pěkná mrcha xD ps: Sungmin je na tom obrázku nehorázně rozkošnej :3

7 Terry | Web | 11. února 2012 v 15:35 | Reagovat

To je úžasné! Heechule je teda pořádná mrcha :D Chudák Hannie, takhle hnusnej na něj být nemusel... Ale Zhoumi Chula změní, viď? ;) Jsem vážně zvědavá, jak to bude dál ^^

8 syrinox | 12. února 2012 v 13:48 | Reagovat

Aaaa... Heecuhle, ty mrcho jedna proradná, rozplakat Hannieho!! Však počkej, budeš se  klepat strachy, abys na mě někde nenarazil Muhahahah XD

9 Elisha Siwonnie-chan | Web | 18. února 2012 v 10:43 | Reagovat

muháááááááááááááááááá.. johohoh! jsem borka! že jsemtě  stím otravovala.. dokonalééééééé! jen počkej Heechule! Zhoumíšek ti nakope prdýýýlku! "totál dead" ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|

Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Využíváme youtube | google | tumblr | instagram | facebook | ask.fmlayout by: purple-line.blog.cz

Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gif

~icons by iconarchive.com~