Milovat je nevděčné, ale... || 2. díl

5. října 2011 v 18:59 | Kami |  Milovat je nevděčné, ale někdo to dělat musíHarry se nemohl přemluvit, aby vstal. Už jenom proto, že první hodinu měly být opět lektvary - rozvrh na letošní rok byl vážně na dvě věci. Přemýšlel. Co je horší? Setkání s Malfoyem a možnost, že si z něj všichni zmijozelští budou utahovat anebo rozzuřený Snape, který hlásí řediteli, že ten nezodpovědný spratek vynechal hodinu lektvarů a to ve škole nejsou ještě ani dva týdny?

Vstal. Snape byl rozhodně horší. A navíc neměl na výběr - musel ještě na ošetřovnu. To, že sám studuje magii těla a léčivá kouzla se profláklo už koncem čtvrtého ročníku, když si po návratu z "pracovní schůzky" s Voldemortem sám vyléčil poraněnou nohu. Brumbál to považoval za skvělý nápad a rozhodně užitečnou věc, takže většinu pátého ročníku zasvětili Harryho studiu a od konce páťáků vypomáhá na ošetřovně. A nebo, jako teď, když je madam Pomfreyová mimo školu, to tam táhne sám.

Stejně mu ale myšlenky zalétly ještě k Malfoyovi, když sbíhal po pohyblivém schodišti. Přeci jenom...vážně nebyl ošklivý, naopak. Ještě před rokem by se nad touhle myšlenkou zašklebil, ale od té doby se se svou orientací tak nějak smířil, mohl se jen pousmát...uvědomil si to, když nemohl přijít na to, proč mu to s Cho vůbec neklape. Ale že řešení jeho problému bude takovéhle...to ho nenapadlo.

Zpět k Malfoyovi...Harry nemohl popřít, že se z něj stal pohledný mladý muž. Ale ta povaha...to fakt ne, díky. Raději zůstane u staré nenávisti, rozhodně byla bezpečnější. A co se týče přísad do lektvarů - neochutnávat-neočichávat, to si bude pamatovat ještě hodně dlouho.


Na ošetřovně byli jenom dva kluci, kteří pravděpodobně navštívili obchod dvojčat Weaslyových a teď se chtěli ulít z první hodiny. Vyřešil to jedním lektvarem, jako sponzor Kratochvilných kouzelnických kejklí měl samozřejmě přístup k antisérům na všechny jejich výrobky. Ale i tak je nechal omluvit na celý den z vyučování, přece jim to nebude kazit.


Draco kráčel sklepením, po boku své dva obvyklé bodyguardy Crabba a Goyla. Už na první pohled na něm každý viděl, že nebude bezpečné po něm teď něco chtít, Draco byl neobvykle podrážděný. A naštvaný - na Pottera. I když - to musel přiznat - teď za to Potter mohl jen nepřímo...to, že mu ten zatracený nebelvír nedal celou noc spát byl spíš jeho vlastní problém. A právě ospalost dala vznik jeho podráždění.

Vešel do učebny lektvarů, většina nebelvírských už byla na místě, zmijozelští naopak nikde, ti to měli do sklepení blízko, takže vždy chodili až na poslední chvíli. To jen Malfoy tu byl takhle brzo, protože nemohl spát. Potter seděl v jejich společné lavici a upřeně se díval před sebe. Malfoy se musel ušklíbnout. Tohle bude ještě zábava.

"Ahoj prdelko." pozdravil Harryho ne zrovna tiše a lhostejně si sedl vedle něj.

Potter zrudnul jak rajče a Malfoy mohl cítit nejméně dvacet vytřeštěných pohledů ve svých zádech. Tvářil se, že to jde všechno mimo něj, ale ve skutečnosti se neskutečně bavil.


"Dál už to nejde?" popichoval Draco Harryho, který si při krájení držel všechny přísady co nejdál od těla.

"Sklapni Malfoyi." zavrčel Harry.

"Proč? Já na rozdíl od tebe umím mluvit a pracovat najednou." ušklíbl se.

"To je lehce zženštilé, nemyslíš? Muži mají zvládat vždy jen jednu věc najednou." setřel ho Harry ale ani si tu urážku pořádně neužil, protože se mu přísada pokoušela utéct z prkénka. Malfoy stiskl rty do úzké linky a probodl Pottera pohledem.

"Počkej na hřišti, Pottříku." zavrčel.

Harry se jen ušklíbl. Odpoledne se mělo hrát první famfrpálové utkání a to mezi Nebelvírem a Zmijozelem. Upřímně se už nemohl dočkat, jak Malfoye rozmázne po hrací ploše. Ani ho v tu chvíli nenapadlo, jak moc skutečně se mu to splní.


Draco se vznášel několik desítek metrů nad zemí a snažil se pohledem zachytit zlatonku. Nemůže nechat toho krátkozrakého vlezprdelku vyhrát! Obzvlášť po tom, co řekl na lektvarech. V tu chvíli zahlédl záblesk zlatonky kdesi u zmijozelských obručí, co sloužily jako branky. Ihned tím směrem vystřelil jak kulka. V hlavě se mu mihla myšlenka - viděl ji Potter taky? Letí jeho směrem? Bohužel, jedna vzpomínka vede k druhé a jméno Potter ho dostalo zpět do včerejší hodiny lektvarů a k tomu divnému pocitu, který prostě nedokázal vysvětlit a co mu nedal spát. Byly to jen dvě vteřiny, ale ty stačily. Když se vrátil zpět do reality, bylo už pozdě, letěl plnou rychlostí na obruče. Pokusil se strhnout koště stranou, to ale narazilo do sloupu, Draco narazil krátce po něm, ucítil příšerné bodnutí v levém rameni, proletěl obručí a pak už jen cítil, jak padá. Poslední myšlenka, co mu prolétla hlavou byla na Pottera a na hodně pomalou a bolestivou vraždu.


"A lízátko nedostanu?" dorážel Draco s úšklebkem.

Tohle byl skvělý pocit zadostiučinění - sice skončil na marodce, ale Potter se o něj musel starat.

"Ne, dostaneš pořádně hořkej lektvar. A jestli budeš mít blbý kecy, tak ti do něj plivnu." zamumlal si spíš pro sebe Harry.

"Nedělal jsi ho doufám ty?" pozvedl Draco obočí v upřímné obavě.

"Ne. Jsem tu jen...něco jako brigádník. O lektvary a zásoby se stará Snape a madam Pomfreyová. Tak se netvař jako děcko na očkování a vypij to." zavrčel.

Malfoy pořád nedůvěřivě prohlížel obsah sklenice.

"Kdyby se dělo něco vážného, použij kouzlo auxilius, přijdu." oznámil Harry a balil si věci, byl už dost ospalý a ještě musel napsat esej na obranu proti černé magii.

"A co bude s mojí rukou?" zeptal se Draco a kývl bradou směrem k nehybné levačce.

"Zatim nic, kosti ti už srostly, teď tě můžeme akorát udržovat v klidu pod uklidňujícím lektvarem, madam Pomfreyová se vrátí za dva dny ze semináře ve Francii, pak se ti na to koukne, myslím, že to bude něco s nervama."

"Já budu mít nervy z tebe." zavrčel Malfoy a vyklopil do sebe obsah sklenice. "Proboha!" zkřivil se mu obličej. "Vážně jsi to nevařil sám?!"

"Jak už jsem řekl-"

"Jasně, jasně." přerušil ho Malfoy, hlas zkreslený, jak lektvar začal působit. "Madam Snape a Pomfreyová..." zamumlal a pomalu upadal do bezesného spánku.


Dokončoval zrovna esej, když pocítil podivný tahavý pocit - kouzlo z ošetřovny. Zaklapl knížku, věděl, že ho Malfoy bude otravovat, jen co se probere a zařekl se, že se nesmí rozčilovat. Vhodil do krbu letax, pro účely ošetřovny směl letaxovou síť po škole používat.

"Ošetřovna." řekl otráveně a zmizel v zelených plamenech.

Rozhlédl se po velké místnosti, velkými okny pronikalo dovnitř slabé světlo měsíce.

"Co se děje?" zeptal se Harry a šel směrem k jedinému pacientovi.

"Potřebuju naklepat polštář." ušklíbl se zlomyslně Malfoy.

"To si děláš srandu?"

"Ne, taky ještě rozsvítit nějakou lampičku a rozdělat oheň v krbu, je mi zima. A-" jmenoval Draco, ale Harry ho zlostně přerušil.

"Řekl jsem zavolat, když se bude dít něco vážného!"

"Tohle je vážný, nemůžu si číst." ušklíbl se Draco.

"Od čeho jsi kouzelník?" zavrčel Harry, zatímco levitačním kouzlem házel polena do krbu.

"Bohužel Pottříku, jsem levák a jak si můžeš všimnout, mám menší pohybové problémy. A pravou rukou kouzlit nechci, nohodlám být za debila, až se mi něco nepovede, my totiž máme ve Zmijozelu něco jako hrdost."

"Spíš rozmazlenost." zavrčel Harry a zapálil oheň, stejně jako rozsvítil lampu na nočním stolku.

"Ještě něco?"

"Ten polštář, puso." ušklíbl se Draco.

"Malfoyi, nehodlám ti dělat mámu-"

"Jsi zdravotník, máš se starat o pacienty, pokud toho nejsi schopný-"

Harry mu rozzuřeně vytrhnul polštář, že Draco málem sletěl z postele a praštil hlavou do matrace. Naklepal ho a hodil ho po Malfoyovi.

"Spi sladce." zavrčel sarkasticky a doufal, že ho to rameno bude v noci pořádně bolet.


Podruhé ho Malfoy zavolal, když dopisoval úkol na přeměňování, prý aby uhasil oheň, že je tam moc horko. Když zavolal potřetí, vytáhl Harryho ze sprchy. Rozzuřený Harry, ze kterého ještě kapala voda sledoval Malfoye, co zaujatě četl nějakou knihu, jak jen bez jediného pohledu mávl ke krbu.

"Mohl bys to prosím tě zase zapálit? Zase je tu zima." řekl bez zájmu.

"Samozřejmě." procedil Harry mezi zubama.

"A co večeře?" zavolal na něj Malfoy přes místnost, opět neotrhnul oči od knihy.

"Už jsi dostal." zavrčel Harry.

"Ty tomu říkáš jídlo?" pozvedl Malfoy obočí a poprvé za celou dobu upřel na Harryho pohled.

"To víš, puso, nemocniční strava." napodobil Malfoyův tón a nemohl se ubránit zlomyslnému úsměvu. "A teď spi. Nebo chceš ještě jeden lektvar ze zásoby madam Snapea?" ušklíbl se.

Draco zrudnul. "Jestli mu tohle řekneš-"

"Beru to jako ne. A já jdu spát, tak už mi laskavě dej pokoj."

"Hej Pottříku, jsi dneska nějak nevrlej." protáhl Malfoy.

"A jako do teď jsem byl vrlej nebo co?" pozvedl obočí Harry a bez nějakého dalšího slova zmizel v zelených plamenech.


Čtvrté zavolání. Harry z pod sebe vytáhl polštář a přitiskl si ho na hlavu, jako by chtěl potlačit otravné zvonění budíku. Nepomáhalo to. Vstal, kašlal na to, že je v pyžamu a vydal se na ošetřovnu, připraven Malfoye zabít.

Ozvalo se zahučení letaxu a Harry Potter vykráčel z krbu se slovy "Malfoyi, jestli mě voláš kvůli tomu, že je ti horko, tak tě už vážně-" zarazil se uprostřed věty.

Malfoy ležel na boku, křečovitě si držel levé rameno, obličej stažený bolestí, dech se zadrhával, oči třeštil zcela ovládán záchvatem. Harry byl v mžiku u něj, nechápal, co se děje. Zatřásl s ním.

"Malfoyi? Malfoyi! Slyšíš mě? No tak Draco, co se stalo? Malfoyi?!" hrnul se z něj proud slov, na nějakou ospalost už dávno zapomněl. "Vnímáš mě?"

V tu chvíli se dvě ocelově šedé oči upřely do jeho ustaraného obličeje, tělo se přestalo třást, a na tváři...na tváři se objevil úšklebek. "Dělám si prdel, je mi horko."

Harry se od něj ihned odtáhl, v obličeji rudý zlostí. Hůlkou máchl ke krbu, ale asi to přehnal, protože nejen že oheň zhasl, ale navíc na zadní straně krbu zůstala pěkná díra.

"Accio lůžkoviny." zasyčel a v tu chvíli mu už z kumbálu letěla naproti deka s polštářem.

"Co děláš?" nechápal Malfoy, který se stále ještě skvěle bavil.

Harry si lehl na postel nalevo od Draca, tam měl větší jistotu, že mu ve spaní zmijozel nic neprovede, přeci jenom, nemohl hýbat levou rukou.

"Zůstávám spát tady, už toho mám plný zuby." zavrčel.

Malfoy sledoval, jak si Potter lehá na bok, zády k němu a zuřivě oddechuje. Zahleděl se na strop a neubránil se škodolibému úsměvu. Nakonec to nebylo tak zlé, konečně se mu povedlo Pottera dokonale naštvat.


 


Komentáře

1 eSmy affík:) | Web | 5. října 2011 v 20:40 | Reagovat

aaa... bože.... Lulí, som na tom rovnako... taktiež som sa rehotala ako už dlho nie:D:D... no, dobre... Kami, píšeš skvele.... a váž si toho, že to hovorím práve ja... lebo táto poviedka je úplne prvá, ktorú čítam na Harryho Pottera... takže to je úspech, lebo ja som sa týmto príbehom vždy oblúkom vyhýbala, nemala som ich v láske... ale tento som si zamilovala:D... len tak ďalej :)

2 Yuuko | 5. října 2011 v 23:01 | Reagovat

Ten Drako je ale potvora xD Ale zase to bylo dokonalý...a ano..Yuuko opět umírala smíchy..stereotyp..
ale je nějaký podezřelý že sem najednou začala číst HP slash...nevíte někdo jak se to semlelo?? :-D :-D

3 Nao-chan | 6. října 2011 v 11:38 | Reagovat

bože to bylo dokonalé :D z "madam Snape" sem měla druhý vánoce :D a celkově ty jejich rozhovory mě pěkně zabíjeli :D

4 keishatko | Web | 27. října 2011 v 16:03 | Reagovat

chudák Harry takto ho preháňať hore dole...Draco je teda číslo :D :D

5 Yuki-cat | Web | 6. února 2012 v 6:41 | Reagovat

Tentokrát se mi je už vážně povedlo vzbudit. Páni takhle jsem se dlouho nenasmála.

6 nai via | 9. března 2012 v 12:52 | Reagovat

kašlu na oběd stejně už je v trapu,fakt jsem se řezala jak...hlásím rozmlácený stůl,zničená židle a já vytlemená jak prvňáček z pastelky.....tohle chce varování že se to může číst jen na vlastní riziko

7 syrinox | 6. května 2012 v 13:39 | Reagovat

No... nemám slov... "umřela" to bylo dokonalý :D

8 Terry | 25. července 2012 v 21:34 | Reagovat

Musím říct, že je to skvěléé!!! :)

9 Ari | Web | 13. srpna 2013 v 9:20 | Reagovat

"Madam Snape" .. no to opravdu ne! :D

10 K.R. | 3. března 2015 v 23:05 | Reagovat

skvělý! jdu na salší! ty jo, nechápu, proč jsem to nechtěla číst dřív :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|

Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Využíváme youtube | google | tumblr | instagram | facebook | ask.fmlayout by: purple-line.blog.cz

Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gif

~icons by iconarchive.com~