Milovat je nevděčné, ale... || 1. díl

25. září 2011 v 19:06 | Kami |  Milovat je nevděčné, ale někdo to dělat musíDěj se odehrává na začátku šestého ročníku. Malfoy starší byl při souboji na Odboru záhad díky Harrymu zajat bystrozory, takže Voldemort ztratil na Dracem větší vliv, tudíž v rozporu s knihou nepověřil Draca žádným úkolem. Ovšem ho pořád chce mezi svými řadami a samozřejmě se s ním pokusí skrze matku manipulovat. Severus Snape pořád učí lektvary a Obranu proti černé magii učí opět profesor Lupin, protože Brumbál tuší něco zlého a chce dostat do Bradavic co nejvíce členů Řádu. Po viteálech pátrá sám, protože moc dobře ví, že v této době by nebylo dobré brát Harryho za Bradavické štíty. Už jen kvůli tomu, že od smrti svého komtra není ve své kůži. A myslím, že už bychom se mohli přesunout do osmého září.


Prváci měli zrovna hodinu létání. Opět tam byly tři skupiny - ti, co se se strachem drží při zemi, ti co dělají přesně to, co Hoochová říká a ti čistokrevní frajírci, co už létat umějí a chtějí se předvést. Zrovna jeden z nich vyletěl příliš vysoko, špatně si naplánoval zatáčku, ztratil rovnováhu a padal k zemi. Naštěstí mu pomohlo polštářové kouzlo všudypřítomné profesorky létání, ale jeho ego značně utrpělo.

Mladík celou scénu pozoroval pootevřeným oknem. Nekomentoval to, i když ho pro onoho chlapce ho napadlo několik nelichotivých výrazů. I když vlastně, neměl to ani komu komentovat. Většina žáků poslušně spala. Někteří - Grangerová - si horlivě zapisovali každé nudné slovo profesora Binnse. Sám mladík nevěděl, jak dlouho je už profesor po smrti, bylo ale očividné, že asi dost dlouho, aby ho otrávilo veškeré bytí. Mladík se sám pro sebe ušklíbnul - vždyť on žije šestnáct let a není na tom o moc lépe.

Najednou opět pocítil ten podivný svíravý pocit, že je pozorován. Rozzuřeně ve třídě vyhledal ten pár zelených očí, co ho několik posledních týdnů nenechal na pokoji. Zelené duhovky se rozšířily překvapené tím náhlým kontaktem s ocelovou šedí a plaše se odvrátily. S jednou jedinou emocí - vinou.

Mladík se odvrátil a netrpělivě si podepřel hlavu. Už zase to dělá - o přestávkách se mu vyhýbá a o hodinách na něj zírá. Ani netušil, kdy měl naposledy možnost se s ním pohádat, až do takového stádia to došlo. Rozzuřovalo ho to. A to kvůli osobě, která mladíkovi ničí život, i když už je hodně daleko - Luciusovi Malfoyiovi. Otec, kterého by nejraději uřknul.

Opět se zadíval na Pottera, který zase uhnul pohledem. Jo, pocit viny je svině. To Draco nepřál ani svému rivalovi. Sakra Pottere, jak ti mám vysvětlit, že dostat fotra do Azkabanu byla jediná věc, kterou jsi ve své otravené existenci udělal správně?! křičel na něj v duchu.

Draco se pohledem vrátil opět k oknu a pozoroval mraky, které se při své věčné pouti nekonečnou modří snad jen na chvíli zastavily nad Bradavicemi, aby vyslechly nové zprávy a mohly je dál vyprávět větru daleko, daleko odtud. Malfoy by to nikdy nepřiznal, ale ty hádky s Potterem mu chyběly. Mohl by ho zkusit vyprovokovat...ano, to není špatný nápad. Odvrátil oči od mraků. Tolik už toho musely vidět...a i přesto si dokážou klidně plout dál. A tak profesor Binns dosáhl až takového stupně nudy, že tady Draco Malfoy, zmijozelský princ, seděl a uvažoval, že by rozhodně mrakem být nechtěl.Harry se jakž takž soustředil na hodinu dějin čar a kouzel, ale jeho oči stále sklouzávaly k blonďákovi u okna. Co si budeme nalhávat - cítil vinu. Ale taky ho chtěl mít pod dohledem - netušil, co se Malfoyiovi honí hlavou a kdy na něj pošle nějakou velice, velice nepříjemnou kletbu. Přeci jenom, byla to Harryho vina, že Malfoye staršího uvěznili a oba chlapci si toho byli plně vědomi.

Draco se díval z okna, kamsi na nebe. Na co asi myslí? Uvažoval Harry. Nějaké vražedné plány? Pomsta? Voldemort? Smrtijedi? Mraky v jeho seznamu rozhodně nebyly.


Konečně profesor oznámil konec hodiny. Harry jako vždy shrnul věci na jednu hromadu, čapnul je pod paži a vystřelil z místnosti jako kulový blesk, aby se nemusel s Malfoyem potkat na chodbách. Hermiona s Ronem si na to už zvykli. Navíc se zdálo, že jim stejně poslední dobou nevadí být spolu sami, takže to byla další skvělá ukázka jejich soužití.

Další hodinu měly mít lektvary. Nelíbilo se mu to - nejen, že bude se Snapem v jedné místnosti, ale navíc to je na zmijozelském území...bude se muset mít na pozoru.


"Vstyk." oznámil Snape místo pozdravu, když vrazil do místnosti stylem ala Zorro.

Třída si zmateně stoupla a sledovala svého profesora lektvarů, co došel ke katedře, usedl za svůj stůl a přejel je mrazivým pohledem.

"Vaše výsledky za loňský rok byly v některých případech silně neuspokojivé." oznámil příkře. "Jak jsem mohl zjistit, máte tendenci tvořit dvojce dle svého nadání, takže některé lektvary jsou excelentní a jiné mají poněkud silnou explosivní povahu. Jak se dá očekávat, těch demoličních je daleko více než těch použitelných, až jsem měl v některých chvílích pocit, že jste založili jakousi teroristickou organizaci. Proto jsem zvážil vaše schopnosti a vytvořil nový zasedací pořádek. A vždy se jeden z dvojce bude učit od toho druhého. Doufám, že tak snížím počet explosí a otrav, jestli složíte zkoušku mě už nezajímá, jen opravdu nerad po někom uklízím. A doufám, že se letos zamezí i veškerým evakuacím." dokončil svou řeč a významně pohlédl na Harryho s Ronem.

Pak mávl hůlkou a na tabuli se objevil nákres třídy.

"Eaah?!" ozvalo se třídou sborově.

Harry ztuhnul. To ne!

Draco znuděně sledoval zasedací pořádek. Stejně to byl určitě Brumbálův nápad, aby se žáci naučili spolupracovat. Našel sebe a přes obličej se mu mihl krátký výraz. Nebylo rozeznat, co to je, nejspíš šok. Takže to na něj bude Potter zírat i o hodinách lektvarů. Ach osude, jak zvrácený smysl pro humor máš.

"Pohyb!" zahřměl Snape.

Místností se rozhlehlo šoupání židlí. Harry si ztuhle sedl vedle Draca a upřeně zíral před sebe.

"Nová učebnice strana sedm. Máte na to dvě hodiny."

Harry se snažil uklidnit. Fajn, bude to jen další příšerná hodina lektvarů, nic víc. Otevřel učebnici. Měli dělat Levitační lektvar na překonání gravitace. Polkl, postup byl komplikovanější než...vlastně to ani neměl s čím srovnat. Tenhle rok bude zajímavý. Aniž by pohlédl na Malfoye, vydal se pro přísady.

Potter se mezi přísadama choval jako Alenka v Říši divů, Draco mě místy co dělat, aby se nezačal smát. Což by samozřejmě bylo silně společensky nevhodné.

Nemluvili, spolupracovali mlčky. Nakonec, když už to Draco nemohl nervově vydržet, vytrhnul Harrymu nůž a sám se pustil do krájení nejrůznějších kořenů, odměřování dávek přísad v prášku a občasného míchání.

Harry Malfoye pozoroval. Na čele měl lehkou vrásku soustředění, jeho ruce kmitaly po pracovním stole se samozřejmostí mistra lektvarů. Sám neměl co na práci, probíral se přísadami. Byla tam i květina, kterou v životě neviděl - podivné bílomodré květy. Neodolal a k jedné z nich přičichl, voněla úžasně. Malfoy to přešel s pozvednutým obočím. Pak mu vrazil nůž a podal cosi, co vypadalo jako sušené nožičky nějakým podivných zvířátek. Harry si znechuceně uvědomil, že to opravdu byly sušené nožičky nějakých podivných zvířátek.

"Tohle nakrájej na jemno, ať se nějak zabavíš. Vážně bych se nerad dožil toho, že začneš ochutnávat přísady, Pottere." zasyčel.

Harry si vzal nůž a sledoval, jak se Malfoy vrátil k práci. Takhle zblízka vypadal zajímavě, přes prázdniny se hodně změnil, dětské rysy úplně zmizely, vlasy měl o něco delší. Vlastně nevypadal vůbec špatně. Nějak zapomněl, že by měl krájet.

"Co tak zíráš?" zavrčel Malfoy.

"Přemýšlel jsem, že máš celkem pěknej zadek." řekl klidně Harry.

Oba dva chlapci ztuhli uprostřed pohybu - Potter s rukou v misce s přísadama, Malfoy s nožem uprostřed krájení. Draco se díky dlouhým hodinám studia sebeovládání vzpamatoval jako první a pokračoval v krájení. Po očku koukl na Pottera, který stále vypadal jako socha.

"Víš, myslel jsem, že když tady tak suveréně očicháváš stříbrokvítky, tak víš, že pyl z těchto rostlin je jedna z důležitých přísad do veritaséra." prohodil Malfoy jen tak mimochodem.

Potter dál stál bez hnutí, díky šoku si ani nevšiml, že za nimi procházel Snape.

"Pane Pottere, hodláte něco dělat, nebo tu jenom tak stát?"

Harry se konsternovaně opět pustil do krájení a jen doufal, že ho Snape před chvílí neslyšel. (O čemž o pár dní později, když mu Snape vrátil domácí úkol přeškrtaný červeným inkoustem a s poznámkou "Věnujte se o mých hodinách raději studiu lektarů a ne pozadí pana Malfoye" pochopil, že se pletl). Malfoy jeho poznámku ignoroval, nebo to alespoň předstíral. A poprvé za tolik let mu byl Harry kvůli něčemu vděčný.


Co dělat, když i přátelé zradí? Harry seděl v nebelvírské společenské místnosti, hlavu v dlaních. Ron se neovladatelně otřásal smíchy, Hermiona měla alespoň natolik slušnosti, že se bavila tiše.

"Nesměj se!" vyjel po něm už Harry. "Stačí, že se teď díky tomu skvěle baví celá zmijozelská kolej!"

"Alespoň jsi udělal rekord - rozesmál jsi celou místnost zmijozelů, to se jen tak někomu nepovede." nedařilo se ovládnout smích Ronovi.

"Jdu se oběsit do stodoly!" zaúpěl Harry.

"Ale Harry, vždyť venku prší!"

"Hermiona má pravdu, oběsíš se ráno, jako vždycky." ušklíbl se pobaveně Ron.

"V Bradavicích je stodola?" ozvala se procházející Levandule.

"Jdu si lehnout." oznámil Harry a zmizel na schodech.

"Jak myslíš, že tohle dopadne? Malfoy by mu to mohl pořádně osladit, kdyby něco tušil." zvážněla Hermiona.

Ron se přestal smát, ale i dál byl uvolněný. "Herm, byla to jen jedna poznámka, ani podezíravý Malfoy by si hned nemyslel, že Harry, spasitel lidstva, je-"

"Nebudeme to tady probírat, ještě nás někdo uslyší." přerušila ho Hermiona a vrátila se ke svým učebnicím.


Draco ležel v posteli a sledoval strop. Ostatní v ložnici už spali. Proč nemohl vyhnat toho zatraceného Pottera z hlavy? Pěknej zadek?! Málem tam omdlel, ještě že ho léta výchovy zachránila. No dobře, Potter řekl celkem pěknej. Sám nevěděl, proč to nikomu neřekl, byla to skvělá možnost, jak Pottříka ponížit. Jenže...z nepochopitelného důvodu nechtěl. A tak tam jen ležel a záviděl ostatním jejich spánek.

 


Komentáře

1 eSmy affík:) | Web | 25. září 2011 v 19:40 | Reagovat

máš u mna hodnotenie... a ja teraz idem čítať :D:D

2 eSmy affík:) | Web | 25. září 2011 v 19:53 | Reagovat

hm, nooo... super:D:D.... akože... na Pottera som ešte nič nečítala... a osobn som si myslela, že ani nebudem:D:... ale tak, prečo nie:D:D

3 Yuuko | 27. září 2011 v 17:27 | Reagovat

OMJ! :D To je šílený! xD *válí se smíchy po podlaze* Já chci další! :D
..ale ten Snape! xD

4 Hanako Hyuuga | E-mail | Web | 27. září 2011 v 21:26 | Reagovat

super moc se mi to líbí!!!XD

5 eSmy affík:) | Web | 2. října 2011 v 21:14 | Reagovat

hm, kedy bude ďalší diel???

6 Kayleigh McCamyo | Web | 5. října 2011 v 23:04 | Reagovat

Mrtvá, mrtvá a totálně mrtvá.

Jako, ten rozhovor tam, a ..."oběsíš se ráno, jako vždycky...!" to bylo tak zabijácké a tam příšerně mého stylu, až mě to shodilo ze židle. Jaktože autorka ještě není mým dítětem?!

7 keishatko | Web | 27. října 2011 v 16:02 | Reagovat

Harry sa teda nezdá :D :D

8 Yuki-cat | Web | 6. února 2012 v 6:20 | Reagovat

skoro jsem smíchy probudila celý dům, je to skvělý

9 nai via | 9. března 2012 v 12:41 | Reagovat

na Pottra jsem ještě nic nečetla,ale tohle je prostě geniální,chvílema jsem padala ze židle...kašlu na vaření oběda jdu číst dál

10 syrinox | 5. května 2012 v 13:28 | Reagovat

Už jsem něco na Pottera četla, ale tohle je vážně uplně jiná liga! Woah! Luxusní toto... a některé ty věty jsou fakt zabijácké... Nemůžu z toho hehe :D

11 amis rúd | 27. srpna 2012 v 14:37 | Reagovat

,,Přemýšlel sem že máš docela pěknej zadek " tak to mě zabilo úplně dokonalí 10 minut záchvat smíchu !!!! xDDDDDDDD

12 Ari | Web | 13. srpna 2013 v 9:05 | Reagovat

Slovo úžasné jistě celý díl vystihuje.

13 K.R. | 3. března 2015 v 22:55 | Reagovat

Pottera moc nemusím, protože jsem ho musela číst snad desetkrát pro radost mým blízkým, ale tahle story mě zaujala, dlouho se mi do ní nechtělo, celkem pěknej zadek a veritasérum, bože asi se počurám smíchy jako ti zmijozeláci :-)jdu číst další díl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkujeme, že navštěvujete náš blog. V případě jakéhokoli dotazu či připomínky klidně kontaktujte kteroukoli z nás - kontaktní údaje naleznete zde.
|
Pokud si chcete přečíst starší články nebo si vyhledat něco konkrétního, můžete využít archiv článků nebo vyhledávání.
|

Veškeré povídky i grafika jsou autorským dílem, proto prosíme, abyste tuto skutečnost resperkovali a kopírovali pouze se zdrojem.

Využíváme youtube | google | tumblr | instagram | facebook | ask.fmlayout by: purple-line.blog.cz

Výsledek obrázku pro heechul gifVýsledek obrázku pro taemin gifVýsledek obrázku pro daehyun gifVýsledek obrázku pro hongki gif

~icons by iconarchive.com~